Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Temat: Jak ściągnąć Alfę z parkingu (blokada kierownicy, brak reakcji na kluczyk)

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar Marek_Olsztyn
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V sportwagon i Omega FL z22xe
    Postów
    146

    Domyślnie

    Co do przedliftow to prawda z tym mikrostykiem ale wówczas odpalaja się kontrolki i pojawia się komunikat między zegarami. U autora wątku po włożeniu kluczyka jest cisza. Nic się nie zapala, brak komunikatów. Miałem identyczną sytuację. Dlatego miernik w garść i sprawdzać bezpieczniki i kostki.
    Moja wiązka między skrzynka w komorze silnika a kostka przy nogach pasażera była ewidentnie wadliwa. Nikt jej wcześniej nie ruszał a jeden przewód był upalony.
    Marek

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek_Olsztyn Zobacz post
    Co do przedliftow to prawda z tym mikrostykiem ale wówczas odpalaja się kontrolki i pojawia się komunikat między zegarami.
    Pojawia się tylko napis, bez kontrolek
    W drugiej już to miałem. Na szczęście ceny centralek do poliftów poleciały na łeb i tanio można dawcę kupić.

    - - - Updated - - -
    [MENTION=72054]Marek_Olsztyn[/MENTION] mógłbyś wrzucić zwykły link? Sprawdzałem na dwóch urządzeniach i przekierowanie nie działa.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Marek_Olsztyn
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V sportwagon i Omega FL z22xe
    Postów
    146

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Pojawia się tylko napis, bez kontrolek
    W drugiej już to miałem. Na szczęście ceny centralek do poliftów poleciały na łeb i tanio można dawcę kupić.

    - - - Updated - - -
    [MENTION=72054]Marek_Olsztyn[/MENTION] mógłbyś wrzucić zwykły link? Sprawdzałem na dwóch urządzeniach i przekierowanie nie działa.



    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._bledy-27.html


    post 268

  4. #34
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    na jakiej podstawie stwierdziłeś np, że przewód masowy jest dobry?
    Bo, go wyciągałem.

    Dlaczego piszesz o jakichś modułach w JTS, skoro dotyczy to nie tylko JTS? Napisz, co Twój wpis, poza połajankami dla autora, wniósł do tematu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Marek_Olsztyn Zobacz post
    U autora wątku po włożeniu kluczyka jest cisza. Nic się nie zapala, brak komunikatów. Miałem identyczną sytuację.
    Z tym, że to jest raczej skutek niż przyczyna, bo, jak kolega pisze, najpierw, przez 2 lata borykał się z brakiem reakcji na przycisku start-stop i, moim zdaniem, najpierw trzeba by rozwiązać ten problem.

    Zacznij pisać merytorycznie, następny taki pusty post poleci do kosza.
    -magil
    Ostatnio edytowane przez magil ; 09-04-2019 o 14:29

  5. #35
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Bo, go wyciągałem.

    Dlaczego piszesz o jakichś modułach w JTS, skoro dotyczy to nie tylko JTS? Napisz, co Twój wpis, poza połajankami dla autora, wniósł do tematu
    Technicznie rzecz biorąc nie wiesz czy jest 100% sprawny. Jedynie oceniłeś go wizualnie, zapewne bez rozcinania izolacji.
    Moduł BCM występuje w każdej 159. Pisałem na przykładzie JTS.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Magil - człowiek wielkiej cierpliwości.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTS
    Postów
    13

    Domyślnie

    OK. Temat ogarnięty. Z parkingu Alfę zabrała laweta, która miała z tyłu zamontowane "widły", na które wepchneliśmy Alfy przednią oś. Później trochę manewrowania i udało się wyjechać. Elektryk zdiagnozował brak reakcji na kluczyk. Był to przepalony bezpiecznik . Rozrusznik jak to powiedział elektryk się stopił. Powymieniał to co trzeba było plus szczotki i działał, ale cały czas prąd dochodził na rozrusznik. poprowadził nową instalację z nowym przekaźnikiem i wszystko działa jak należy włącznie z przyciskiem start/stop, który reaguje za pierwszym razem. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i rady.
    Na koniec jeszcze parę słów do Kolegi Magila. Nie znasz mnie i nie masz pojęcia o moich zadbaniach i zaniedbaniach. Nie wygrałem w totka dlatego dzielę sprawy na ważne i ważniejsze. Rozumiem, że jako moderator musisz się trochę popisać na forum, ale weź pod uwagę, że zmieszanie nowych użytkowników z błotem skutecznie odstrasza ich od umieszczania postów na forum.
    Pozdrawiam.

  8. #38
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magic23 Zobacz post
    Na koniec jeszcze parę słów do Kolegi Magila. Nie znasz mnie i nie masz pojęcia o moich zadbaniach i zaniedbaniach. Nie wygrałem w totka dlatego dzielę sprawy na ważne i ważniejsze. Rozumiem, że jako moderator musisz się trochę popisać na forum, ale weź pod uwagę, że zmieszanie nowych użytkowników z błotem skutecznie odstrasza ich od umieszczania postów na forum.
    Zbyt nerwowo podchodzisz do tematu. Sam napisałeś, że jeździłeś dwa lata z usterką. Trochę długo chyba?
    Nie chciałem Cię tym wpisem urazić. Zirytował mnie tylko ten filozof.
    Fajnie, że usterka ogarnięta
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar Marek_Olsztyn
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V sportwagon i Omega FL z22xe
    Postów
    146

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magic23 Zobacz post
    OK. Temat ogarnięty. Z parkingu Alfę zabrała laweta, która miała z tyłu zamontowane "widły", na które wepchneliśmy Alfy przednią oś. Później trochę manewrowania i udało się wyjechać. Elektryk zdiagnozował brak reakcji na kluczyk. Był to przepalony bezpiecznik . Rozrusznik jak to powiedział elektryk się stopił. Powymieniał to co trzeba było plus szczotki i działał, ale cały czas prąd dochodził na rozrusznik. poprowadził nową instalację z nowym przekaźnikiem i wszystko działa jak należy włącznie z przyciskiem start/stop, który reaguje za pierwszym razem. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i rady.
    Na koniec jeszcze parę słów do Kolegi Magila. Nie znasz mnie i nie masz pojęcia o moich zadbaniach i zaniedbaniach. Nie wygrałem w totka dlatego dzielę sprawy na ważne i ważniejsze. Rozumiem, że jako moderator musisz się trochę popisać na forum, ale weź pod uwagę, że zmieszanie nowych użytkowników z błotem skutecznie odstrasza ich od umieszczania postów na forum.
    Pozdrawiam.
    Super ze udało ci się szybko ogarnąć temat.
    Czyli usterka polegała na zużytym rozruszniku, który kręcił dłużej niż powinien aż w końcu zrobił zwarcie i w efekcie padł bezpiecznik. Dobrze ze dym nie pojawił się jak poszedłes na zakupy bo laweta zabrały auto po pożarze.

    Pozdrawiam
    Marek


    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  10. #40
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek_Olsztyn Zobacz post
    Czyli usterka polegała na zużytym rozruszniku
    A, jak nadal uważam, że to jest skutek, a nie przyczyna, bowiem przyczyną są problemy z niereagującym przyciskiem Start/Stop, który mógł doprowadzić do tego problemu.
    Jak widać, jest to dosyć szeroki problem, dotykający wielu 159 i do tej pory nikt, przynajmniej na forum, go nie tylko nie usunął, ale nawet nie zdiagnozował, a efekty mogą być takie, jak u kolegi - co mi z tego, że zostawiłem samochód u mechanika/elektryka, skoro u niego na 100 prób - 100 udanych i żadnej nie udanej, a komputer nie zapisuje tej usterki.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zbyt nerwowo podchodzisz do tematu.
    Jesteś pewny, że on? - może tego typu oceny pozostaw sam sobie, bo nie jesteś tu od oceniania ludzi.
    Ostatnio edytowane przez dragon65 ; 12-04-2019 o 18:30

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-12-2018, 11:17
  2. [159] Can Chceck , brak reakcji na kluczyk
    Utworzone przez olek1234 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-02-2018, 22:53
  3. [159] Brak reakcji na kluczyk w stacyjce i cancheck w radiu. Prosze o pomoc.
    Utworzone przez vincin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 22:51
  4. Brak reakcji na kluczyk
    Utworzone przez agop w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 18:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory