Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Łuszczący się klar na lakierze

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive
    Postów
    24

    Domyślnie Łuszczący się klar na lakierze

    Cześć! Po zimie zauważyłem nieciekawą rzecz w swojej 159 SW, mianowicie kilka miejsc gdzie łuszczy się bezbarwny lakier. Auto kupione w grudniu, sprawdzone miernikiem - bez odstępstw od normy (oprócz jednego miejsca na obszarze kilku cm - prawdopodobne punktowe uderzenie bo podobno nawet trochę szpachli - w zupełnie innym miejscu niz łuszczenie). Problem jak na zdjęciach poniżej:
    Załącznik 257124
    Lusterko lewy przód
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190416_170503.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	65.8 KB
ID:	257125
    prawy tył przy tylnej szybie małej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190416_170304.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	73.5 KB
ID:	257123
    przód zderzak - nie wiem czy odprysk od kamienia i dalej poszło?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190416_170421.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	44.6 KB
ID:	257126
    Przycierka - kupiony z taką przycierką ale problem wygląda na ten sam.

    No i tu moje pytanie, czy ktoś się z tym spotkał? Ewentualnie jak się zabezpieczyć zeby nie łuszczyło sie dalej, lub naprawić (oprócz oczywistego lakierowania elementu).
    Jaki może być powód takiego stanu i przyczyna łuszczenia? Nie wygląda to estetycznie i boję się że zacznie odchodzić dalej i będzie wyglądać jeszcze gorzej. Jak temu zapobiec?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190416_170750.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	93.5 KB
ID:	257121  

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Takie skazy dodają autu charakteru. Mogą pojawić się również na oryginalnym lakierze.

    Opcje są 4

    1. Zrobić zaprawkę bezbarwnym lakierem żeby zamknąć ranę - estetyka poziom 0
    2. Poprosić lakiernika żeby delikatnie rozszlifował i polakierował tylko bezbarwnym lakierem - wątpię żeby ktoś chciał się bawić
    3. Lakierowanie pełne
    4. Olać temat - najlepsza opcja.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #3
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    na początek zrób cokolwiek, żeby to nie szło dalej, bo łuszczenie potrafi postępować bardzo szybko. zwłaszcza w miejscach gdzie pod lakier bezbarwny może podejść woda. a później na myjni schodzi płatami.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar SOPELTomcat
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS,Allfa 159 1.9 jtdm
    Postów
    154

    Domyślnie

    niestety już się z tym spotkałem ,oprócz lakierowania całościowego jest to nie do zatrzymania ,niestety
    Bella Machina..........moja miłość

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar zbiban1967
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    TKI
    Auto
    159 SW 1.8 mpi + lpg
    Postów
    109

    Domyślnie

    Zgadza się. Klar będzie odchodził dalej.Możesz powstrzymać to chwilowo tak jak pisał quba robiąc delikatną zaprawkę z samego bezbarrwnego ale to jest na krótką metę. Zresztą jakość powłoki lakierniczej w 159 pozostawia wiele do życzenia. Chciałem u siebie zaprawić odrysk o średnicy może max 2 mm ,a gdy zacząłem rozszliffowywać brzegi lakier odchodził płatami. Włoscy fachmani położyli lakier bez podkładu. Finalnie więc zmuszony byłem pomalować obszar na szerokości tylnej lampy w klapie.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Miałem to samo na tylnim zderzaku,tam gdzie kończy się klapa bagażnika,powiem tak szkoda czasu i kasy w zabawę samemu,która i tak nie przyniesie efektu. Oddałem lakiernikowi który położył nowy lakier na zderzak,być może u Ciebie wystarczy ze szlifować bezbarwny i położyć na nowo,tak czy siak bez lakiernika się nie obejdzie .

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar zbiban1967
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    TKI
    Auto
    159 SW 1.8 mpi + lpg
    Postów
    109

    Domyślnie

    Nie wystarczy zeszlifować klara ,niewykonalne w tym przypadku bez uzupełnienia bazy. A to znowu spowoduje tzw ,,podnoszenie,, na punktach styku . Pozostaje szlif ,podkład ,baza ,klar. Jak masz zznajomego lakiernika to może pokusi się o wpyłkę bo z reguły nie chcą się w to bawić. Wiem coś na ten temat bo sam robię to zawodowo.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Rejuvenate
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 AT 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Ten łuszczący się lakier to jest według mnie największa "awaria" mojej Alfy... już kilka elementów malowałem i co najgorsze na jednym z nich po dwóch latach od malowania znów wyszło... więc jak masz ten problem tylko na jednym elemencie to po prostu oddaj go do naprawdę dobrego lakiernika - raz a porządnie.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive
    Postów
    24

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Problem jest taki ze to nie jeden element. Lusterko - prawe przednie drzwi, zderzak i prawy tył. Kontaktowałem się z kilkoma róznymi firmami detailingowymi i lakiernikami, odpowiedzi mieszane - niektórzy twierdzą że można zabezpieczyć żeby dalej nie szło i może będzie trochę widać ale bez tragedii - inni że całe malować. Stanie chyba na tym że oddam do miejscowej korekty żeby nie łuszczyło się dalej i zobaczę z czasem. W sumie na zderzaku taki stan utrzymuje się już kilka miesięcy i nie pogarsza się więc moze jest nadzieja że to miejscowe - chociaż też nie chce się okłamywać.

    Jak się pogorszy to dam znać. Po korekcie wrzucę zdjęcia jak to wygląda - dla potomnych.

Podobne wątki

  1. Zdarty klar po glinkowaniu-myciu w pseudomyjni!
    Utworzone przez caston21 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 21:44
  2. Co dalej? Zachodzi klar
    Utworzone przez kolekszy w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2016, 19:46
  3. [Giulietta] Czerwone zaciski - odpadł klar...
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 09:21
  4. [155] Alfa rosso łuszczący bezbarwny lakier
    Utworzone przez tomi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 21:58
  5. rysy na lakierze
    Utworzone przez Wili w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory