Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku

  1. #1
    bober331
    Gość

    Domyślnie 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku

    witam wszystkich;
    Od pol roku jezdze 159 1.9 JTD (8V - ale daje rade.. )
    Pojawil sie maly problem przy odpalaniu na zimnym silniku. Mam wrazenie, ze caly silnik ma ochote wyskoczyc spod maski albo spasc na glebe. Skacze i klekocze. Odpala zawsze za pierwszym razem-nie ma problemu, ale tak jakby w ogole nie mial na to ochoty. Problem znika gdy zlapie temperature, kolejne starty sa "normalne".
    Jezdzilem juz kilkoma dieslami i w zadnym nie mialem takich przebojow od samego rana Jakies sugestie?
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 03-11-2010 o 21:43

  2. #2
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    ja też mam 159 1.9 JTDm 16V od około pół roku i mam ten sam problem ( bynajmniej dwa razy mi się to przytrafiło) i nie mam pojęcia o co chodzi. gdy go odpaliłem to była masakra, dosłownie jak by chciał wyskoczyc z pod maski wiec natychmiast wyłączyłem ale nastepne odpalenie juz ok!!! podtrzymuje pytanie kolegi bober331, o co chodzi????

    pozdrawiam

  3. #3
    bober331
    Gość

    Domyślnie

    Głównie chodzi mi o odpowiec na to czemu po nocy kiedy rano chcę odpalić autko musze długo kręcić rozrusznikem zanim zapali a kolejne starty do końca dnia są ok. problem z odpaleniem jest zawsze po nocnym postoju...czy mozliwe jest, że winę ponosi akumulator? dodam jeszcze ( rozrusznik kręci normalnie nie zamula )....

  4. #4
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Może DPF zapchany?

    Ja pamiętam 2 razy miałem problem z odpalaniem. Objawy były takie że samochód dłużej kręcił rozrusznikiem.
    Przy drugim razie zauważyłem komunikat, że DPF jest zapchany. Pojechałem w dłuższą trasę, mocno samochód przepaliłem (b dynamiczna jazda) i problem zniknął

  5. #5
    bober331
    Gość

    Domyślnie

    umnie to nie DPF problem mam z odpaleniem zawsze po długim postoju auta np. po nocy (wyglada to tak jakby paliwo splywalo spowrotem do baku i dluzsze krecenie rozrusznikiem spowodowane jest tym ze musi spowrotem zaciagnac rope ale niewiem na 100% co to jest)

  6. #6
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bober331 Zobacz post
    Problem znika gdy zlapie temperature
    sprawdz swiece zarowe

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:19
  2. [159] Jaka jest żywotność silnika 1,9 jtdm?
    Utworzone przez marcin g! w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 17:59
  3. [145] 145 - przerywa jak jest zimny silnik
    Utworzone przez majster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 19:08
  4. Nie odpala na benzynie gdy silnik jest zimny.
    Utworzone przez ERafał w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 18:57
  5. [145] Gdy jest zimny wariuje
    Utworzone przez sebol161 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory