Strona 83 z 98 PierwszyPierwszy ... 33737475767778798081828384858687888990919293 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 977

Temat: Przy włączonej klimatyzacji coś brzęczy, nasila się wraz z obrotami

  1. #821
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiek_1021
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    AR 159 2,4 JTDM TI 210 km, AR 147 1,6 TS 105 km
    Postów
    28

    Domyślnie

    Wczoraj serwis Norauto Warszawa-Marki. Nabicie układu klimatyzacji 149,99 zł do 400 g czynnikiem R134a.
    Na dzień dobry karta klienta i kupony rabatowe, klima nabita weszło 300 g. Rachunek do zapłacenia 208 zł... wracam od kasy i pytam się skąd ta cena. Oooo tak nam w systemie domyślnie wchodzi nabicie układu klimy do 800 g a to kosztuje 199 zł... To się pytam a - ta dodatkowa pozycja "wymiana zaworka jakiegośtam" ? To przepisy Unii Europejskiej. To się pytam czy wymienili ten zaworek ? Odpowiedź - NIE, ale Unia... Mówię, że nie zapłacę... ale unia... nie zapłacę i tak dwie minuty pogawędki. To możemy odpompować te 300 g i nic pan nie płaci... Mówię, że nie ma mowy i płacę ale 149,99 zł... i gdzie jest kierownik. To ja mówi pan, który nabijał klimę... jeszcze chwila rozmowy i pojawia się dokument do zapłaty na 149,99 zł...
    Co do meritum - po napełnieniu brzęczy klima ale duuużo ciszej

  2. #822
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rozen
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Okolice Trójmiasta
    Auto
    Alfa 159 1.9 120 2009 Sedan
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam
    Jestem posiadaczem Alfy 159 2009r 1.9 jtm.
    Miałem problem z brzęczeniem pod maską(wiertarką), na postoju nie było jej słychać. Wymieniłem czynnik itp. Pojeździłem trochę(brzęczenie nie ustało) i przewód klimatyzacji (50506456) skończył swój żywot. W tym roku odstawiłem auto do naprawy. Został wymieniony przewód, koło pasowe sprężarki(plus jeszcze jakieś drobne rzeczy), wymieniony\uzupełniony czynnik\olej. Podczas odbioru klima zaczęła chodzić głośno nawet na postoju(dźwięk metaliczny inny niż wiertarka), fachowiec twierdzi, iż sprężarka jest ok, układ jest szczelny i tak dalej. Zamówiłem zawór rozprężny bo też doczytałem na forum, że może być przyczyną głośnej pracy klimatyzacji. Mam pytanie czynnika oraz oleju nabijacie do swojego układu w po lifcie (sprężarka nr 60693331), czynnik wersje są dwie 550g i 460 g, jeśli chodzi o olej to zdania są różne(nie wiem ile uzupełnił mechanik). Czy ktoś właśnie przez uszkodzony zawór rozprężny lub uszkodzony inny element układu zmagał się z problemem głośnej pracy klimatyzacji.

  3. #823
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    U mnie po wymianie przewodu i nabiciu czynnika - 550 cicho jak na pogrzebie organisty. Wreszcie!

  4. #824
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rozen Zobacz post
    Witam
    Jestem posiadaczem Alfy 159 2009r 1.9 jtm.
    Miałem problem z brzęczeniem pod maską(wiertarką), na postoju nie było jej słychać. Wymieniłem czynnik itp. Pojeździłem trochę(brzęczenie nie ustało) i przewód klimatyzacji (50506456) skończył swój żywot. W tym roku odstawiłem auto do naprawy. Został wymieniony przewód, koło pasowe sprężarki(plus jeszcze jakieś drobne rzeczy), wymieniony\uzupełniony czynnik\olej. Podczas odbioru klima zaczęła chodzić głośno nawet na postoju(dźwięk metaliczny inny niż wiertarka), fachowiec twierdzi, iż sprężarka jest ok, układ jest szczelny i tak dalej. Zamówiłem zawór rozprężny bo też doczytałem na forum, że może być przyczyną głośnej pracy klimatyzacji. Mam pytanie czynnika oraz oleju nabijacie do swojego układu w po lifcie (sprężarka nr 60693331), czynnik wersje są dwie 550g i 460 g, jeśli chodzi o olej to zdania są różne(nie wiem ile uzupełnił mechanik). Czy ktoś właśnie przez uszkodzony zawór rozprężny lub uszkodzony inny element układu zmagał się z problemem głośnej pracy klimatyzacji.
    Ja nie wiem jak to jest ale powiem tak wnerwiało mnie to nie kmiłosiernie wymontowałem wszystko parownik przewody chlodnice i zawiozlem do sprawdzenia wszystko bylo ok zożyłem wymieniłem uszczelki było dobrze z rok brak czynnika padl skraplacz wymienilem na nrf za pol roku znow padl wymienilem na hella i poki co spokoj. jezeli przewody od klimy nie przegrzewaja sie wentylator sie wlacza i schladza czynnik to raczej nie zawor rozprezny gdyby ci padl to nie chlodziloby itd. masz za malo czynnika i tyle

    - - - Updated - - -

    miałem to samo z noraauto....jak sie skonczylo zobaczylem zapytalem i powiedzialem ze oszukuja klientów i teraz ja ich oszukam i odjezdzam i odjchałem a jak cos mogą wezwać policje i koniec gadki było...a i jeszcze powiedzialem ze nabili mi 550 a nie 460 i jezzeli okazalo sie ze cos sie uszkodzilo to przyjade jeszcze raz z reklamacja

  5. #825
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rozen
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Okolice Trójmiasta
    Auto
    Alfa 159 1.9 120 2009 Sedan
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubert.janowski Zobacz post
    Ja nie wiem jak to jest ale powiem tak wnerwiało mnie to nie kmiłosiernie wymontowałem wszystko parownik przewody chlodnice i zawiozlem do sprawdzenia wszystko bylo ok zożyłem wymieniłem uszczelki było dobrze z rok brak czynnika padl skraplacz wymienilem na nrf za pol roku znow padl wymienilem na hella i poki co spokoj. jezeli przewody od klimy nie przegrzewaja sie wentylator sie wlacza i schladza czynnik to raczej nie zawor rozprezny gdyby ci padl to nie chlodziloby itd. masz za malo czynnika i tyle

    - - - Updated - - -

    miałem to samo z noraauto....jak sie skonczylo zobaczylem zapytalem i powiedzialem ze oszukuja klientów i teraz ja ich oszukam i odjezdzam i odjchałem a jak cos mogą wezwać policje i koniec gadki było...a i jeszcze powiedzialem ze nabili mi 550 a nie 460 i jezzeli okazalo sie ze cos sie uszkodzilo to przyjade jeszcze raz z reklamacja
    Rozumiem że mam nabić 550.

  6. #826
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    159

    Domyślnie

    To ja po przeczytaniu całego wątku mam chyba inny problem niż wszyscy. Jeżeli klima jest włączona w trybie auto to od czasu do czasu słyszę z okolicy radia - po lewej jego stronie takie brzęczenie jak np przestawianie elektronicznego termostatu przy grzejniku (odgłos silnika z przekładnią) - cały efekt trwa może 3 sekundy i pojawia się od czasu do czasu. Miałem to także w zimie (klima chyba w mrozy się nie włącza). Natomiast gdy tryb auto jest wyłączony to ten efekt nie występuje - śnieżynka może być załączona. Czy jest możliwe że ten efekt ma związek z działaniem czujnika jakości powietrza ? Nie wiem gdzie dziubnąć bo troche mnie to irytuje :-) Klimatyzacja chłodzi jak należy, ogrzewanie też daje radę.

    Odgłos jak na tym filmiku tylko ciut głośniej
    https://www.youtube.com/embed/nrF3ziePoXU
    Ostatnio edytowane przez bratmat ; 24-03-2019 o 15:52 Powód: dodany link do dźwięku na youtube

  7. #827
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    A spróbuj zmieniać ręcznie kierunek nawiewu i sprawdź czy wtedy coś nie brzęczy. U mnie tak jest.

  8. #828
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    159

    Domyślnie

    Właśnie strzałkami mogę mieszać jak chce i nie ma tego efektu - więc pomyślałem o czujniku jakości powietrza (to jedyna funkcja która zapala się tylko w trybie auto - literka A na przycisku obiegu wewnętrznego )

  9. #829
    Użytkownik Świeżak Avatar Kwiatu
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 8V
    Postów
    47

    Domyślnie

    Witam.
    Podłączę się pod temat.
    U mnie sytuacja była następująca. W zeszłym roku po nieudanej próbie serwisowania w pewnym łódzkim zakładzie zmuszony byłem pojechać gdzie indziej. Tam okazało się że musiałem płukać cały układ, wymienić kompresor, chłodnicę i jeden z przewodów. Całość została naprawiona i ponownie nabita. W tym roku efekt szliferki pojawił się w okolicach marca. Pojechałem do serwisu. Wymieniono mi chłodnicę bo była dziurawa. Do tego zakuto na nowo jeden z przewodów. Całość ponownie została nabita do wartości 550g. Szliferkę dalej słuchać choć nie tak często jak w marcu. Na ten moment brakuje mi pomysłów. Zastanawiałem się też nad zakupem płynu uszczelniającego.

  10. #830
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czy gaz nadal ucieka? Jeśli nie, to poproś o dobicie dodatkowej ilości oleju. Też tak miałem po wymianie chłodnicy. Wg instrukcji trzeba uzupełnić układ o 40 ml oleju, natomiast u mnie przestało brzęczeć po dodaniu w sumie 80 ml.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Brak mocy przy włączonej klimatyzacji 2.4 jtd cf3
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 08:36
  2. [159] Brak wspomagania przy włączonej klimatyzacji.
    Utworzone przez tuczi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 20:49
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 17:36
  4. Falowanie obrotów przy włączonej klimatyzacji
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 20:07
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory