Temat: Jaki olej wlać do JTDm, filtr oleju ?

  1. #2581
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał gziemzik Zobacz post
    Zestawy filtrów na alledrogo - UFI 250zł + dostawa, Filtron 288zł + dostawa, sprzedawca jest użytkownikiem tego forum
    [MENTION=47204]bobby[/MENTION] [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]

    Dzięki wielkie, ten Shell prezentuje się racjonalnie. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] liquimoly ma ceny tych olejów wyższe niż Penrite Enviro+ Natomiast Meguin toleruje DPF jedynie w MEGOL LOW EMISSION 5W40, jak to się ma w stosunku do tego Shella, którego zaproponował [MENTION=47204]bobby[/MENTION]? No i zostaje Motul 8100 X-clean C3 5W40.
    Meguin MEGOL LOW EMISSION 5W40, Motul 8100 X-clean C3 5W40 i Shell Helix HX7 ECT 5W-40, nadają się do DPFa, mają normę ACEA 3 i oscylują w cenach 120-170zł za 5L, także bardzo racjonalnie. Który z tych trzech wydaje się najlepszy?
    pisałem Ci żebyś rozmawiał z [MENTION=60599]Tomek_[/MENTION]evo, właśnie ten link który [MENTION=10735]Pływak[/MENTION] podlinkował do LM to z sklepu www właśnie kolegi tomek_evo. Cena 129/5L. Po prostu trzeba kupować u tych co handlują głównie daną marką i przez net i mogą dać dobrą cenę. Meguina też masz w podobnej cenie.

    Shell to nie wiem, nie wypowiadam się, chociaż śmierdzi mi to dopłacaniem za rozpoznawalną marke i ceną dla tych co kupią bo myślą że to najlepszy. Tu na forum praktycznie nikt nie leje tego.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2582
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Masz wyżej napisane. EOT
    Rzeczywiście. W Polsce. Nie wiem jak Ty, ale ja wolałbym produkt z Polski niż z Chin. Nie ważne której z tych firm.

  3. #2583
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To kupuj filtrona bo będzie z Polski. UFI sie moga trafić też z Chin albo z tunezji czy innych Indii ;]

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pisałem Ci żebyś rozmawiał z [MENTION=60599]Tomek_[/MENTION]evo, właśnie ten link który [MENTION=10735]Pływak[/MENTION] podlinkował do LM to z sklepu www właśnie kolegi tomek_evo. Cena 129/5L. Po prostu trzeba kupować u tych co handlują głównie daną marką i przez net i mogą dać dobrą cenę. Meguina też masz w podobnej cenie.

    Shell to nie wiem, nie wypowiadam się, chociaż śmierdzi mi to dopłacaniem za rozpoznawalną marke i ceną dla tych co kupią bo myślą że to najlepszy. Tu na forum praktycznie nikt nie leje tego.
    Ja mam właśnie zalanego Shell Helix Ultra Diesel do 2.4 bez DPF bo musiałem kupić coś na szybko na miejscu i Shell to takie najmniejsze zło z olejów dostępnych w każdym motoryzacyjnym. Ale dla świętego spokoju zaaplikuje mu na dniach AR9100 od Tomka.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 20-02-2017 o 19:51

  4. #2584
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Shell to nie wiem, nie wypowiadam się, chociaż śmierdzi mi to dopłacaniem za rozpoznawalną marke i ceną dla tych co kupią bo myślą że to najlepszy. Tu na forum praktycznie nikt nie leje tego.
    Ten Shell jest chyba najtańszy z nich wszystkich.
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] dobrze radzi, mamy na forum kilku Kolegów, którzy handlują olejami. Warto kupować z pewnego źródła.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To kupuj filtrona bo będzie z Polski. UFI sie moga trafić też z Chin albo z tunezji czy innych Indii ;]
    Idę sprawdzić skąd mam. Bo nie zasnę ;]

  5. #2585
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Kupiłem kiedyś zestaw z UFI paliwa, oleju i powietrza. Jeden był z Niemiec, jeden z Włoch, a jeden z Tunezji. Z chin jeszcze nie trafiłem ale UFI sam informuje, ze ma tam fabrykę.

  6. #2586
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Mogę spać spokojnie.

  7. #2587
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Ja ostatnio kupiłem paliwa Ricambi Originali (czyli UFI). Był z Chin.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  8. #2588
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    No i po co pisałeś? Zaburzasz niektórym światopogląd Nikogo napis "Made in China" nie powinien już dziwić nawet na produktach wysokiej jakości.

  9. #2589
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Dla mnie Made in China i wysoka jakość to wciąż oksymoron.
    Widzę to po bardzo wielu produktach. Ale, jak kto woli. Zawsze można zamienić wysłużoną Alfę na cud techniki z Państwa Środka. Skoro są już tacy do przodu z technologią...

  10. #2590
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Ja jestem właśnie po montażu filtrów, paliwa i powietrza kupiłem UFI a oleju knechta. Filtr paliwa teraz w ogóle nie miał napisane gdzie był wyprodukowany a dodam że ostatnio zakładałem tez UFI i tamten był wyprodukowany w Niemczech, knecht był wyprodukowany w Bułgarii, a co do filtru powietrza to ten z UFI chyba jest jednak gorszy niż Fltrona bo filtrona jest gęściejszy niż UFI tak więc każdy się jakoś różni.

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. Alfa 156. Jaki filtr oleju i olej??
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 23:15
  3. [156] JAKI WLAĆ OLEJ
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 10:16
  4. [159] Jaki wlać olej gdy poprzedni właściciel lał castrol 10w40???
    Utworzone przez cyborgpl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 09:39
  5. jaki olej najlepiej wlać do TS'a?
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory