Temat: Jaki olej wlać do JTDm, filtr oleju ?

  1. #2791
    Użytkownik Świeżak Avatar damian290
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    (osobowe) ALFA ROMEO Alfa 159 1.9 16V JTDM, -Sportwagon (110kW) (DT) (2005-2007)
    Postów
    59

    Domyślnie

    Witam am jeszcze pytanie czym się różni i który wybrać MILLERS OILS EE LONGLIFE C3 5W30 czy MILLERS OILS XF LONGLIFE C3 5W30

  2. #2792
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0jtdM
    Postów
    246

    Domyślnie

    Do 2.0jtd będzie ok. filtr powietrza Knecht, filtr oleju Bosch/Filtron i olej Motul 5w30 8100 X-Clean FE lub Total Quartz Ineo Ecs 5w30?

  3. #2793
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Aktualnie mam zalany LM 5W30 TopTec 4300, warto zmieniac na cos innego ? Jesli tak, to na co Waszym zdaniem ?
    Motor 2.0, 136 KM (obecnie).

  4. #2794
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie warto, masz dobry olej. Zmiana dla samej zmiany nie ma sensu.

  5. #2795
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał longmanpl Zobacz post
    Aktualnie mam zalany LM 5W30 TopTec 4300, warto zmieniac na cos innego ? Jesli tak, to na co Waszym zdaniem ?
    Motor 2.0, 136 KM (obecnie).
    Lepszym wyborem będzie http://oilserwis.pl/millers-oils-ee-...3-5w30-5l.html
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #2796
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Pod jakim względem lepszy Pablo? Pytam poważnie bo często przewija się, że olej X jest lepszy od Y ale bez żadnych konkretów, a marketingowy bełkot ze stron różnych producentów olejów do mnie nie trafia. Czy Millers w końcu podaje pełne karty swoich produktów aby każdy postronny mógł je sam przeanalizować i wyciągnąć wnioski czy nadal na próżno szukać składu ich olejów? Czy na pewno jest to olej w pełni syntetyczny na bazie PAO/Estrów? LM wprost kategoryzuje swoje produkty i serie toptec umieszcza w olejach na bazie technologii syntetycznej czyli HC nie ściemniając, a jak z millersem? Jak duży udział jest baz grupy IV lub V w tym EE?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 19-05-2017 o 16:12

  7. #2797
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Uzume
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Spytkowice
    Auto
    AR 159 1.9 16V
    Postów
    30

    Domyślnie

    Przed chwilą skończyłem wymieniać olej. Poprzedni właściciel jeździł na Castrol 5W40, zamieniłem na Millers Oils EE Longlife C3 5W30 (od [MENTION=192]Pablo.[/MENTION] tak poza tematem). Jutro sprawdzę czy wyszło dużo na plus, czy nic się nie zmieniło.

  8. #2798
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    Bylo AR 166 2,4 JTD,Było AR 156 1.6 Sportwagon B+Vialle Jest Ar 159 1.9 Jtd
    Postów
    15

    Domyślnie

    Mnie namówiono na Valvoline 5w40 dura blend, ale ja wiem czy jakoś coś się zmieniło narazie nie zauważyłem zmian może przy wymianie która już nie długo będzie a filtry bosha węglowe
    Ostatnio edytowane przez Laki ; 19-05-2017 o 22:35 Powód: Za szybko wyslji :-)

  9. #2799
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzume Zobacz post
    Jutro sprawdzę czy wyszło dużo na plus, czy nic się nie zmieniło.
    A jak wygląda taka metoda sprawdzana? Jakieś pomiary czy subietywna opina?

  10. #2800
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Pod jakim względem lepszy Pablo? Pytam poważnie bo często przewija się, że olej X jest lepszy od Y ale bez żadnych konkretów, a marketingowy bełkot ze stron różnych producentów olejów do mnie nie trafia. Czy Millers w końcu podaje pełne karty swoich produktów aby każdy postronny mógł je sam przeanalizować i wyciągnąć wnioski czy nadal na próżno szukać składu ich olejów? Czy na pewno jest to olej w pełni syntetyczny na bazie PAO/Estrów? LM wprost kategoryzuje swoje produkty i serie toptec umieszcza w olejach na bazie technologii syntetycznej czyli HC nie ściemniając, a jak z millersem? Jak duży udział jest baz grupy IV lub V w tym EE?
    Silniki 2.0 JTDm, to bardzo specyficzne jednostki, które najbardziej dają odczuć różnicę w jakości oleju.
    Serwisujemy naprawdę sporo tych silników, i na podstawie nawet pracy silnika można zauważyć naprawdę dużą poprawę w głośności pracy, co wskazuje na to, że opory w silniku zmniejszają się. Lepsze efekty daje tylko zastosowanie Archoila, i to jako mix AR9100 + AR9200 - taki zastaw potrafi zauważalnie wygładzić pracę nawet jednostek 1.9 8v.
    Wracając do Millersa EE 5w30 - jest to olej, na którym silniki 2.0 JTDm pracują najciszej, mało tego, póki co jest to jedyny olej cywilny, który powoduje poprawę pracy modułu MultiAir w silnikach benzynowych. W jednym z aut z silnikiem 1.75 TBi po zmianie z EE 5w40 na Motula X-Cess 5w40 po rozgrzaniu zaczynały stukać wariatory, po zrobieniu płukanki i zalaniu ponownie EE 5w40 problem zniknął.
    Takie przypadki mogę mnożyć, i mam w nosie co jest w jakich kartach napisane. Oleje testuję na swoich autach, i znajomych, zainteresowanych tematyką. Naprawdę są oleje polecane, które nadają się co najwyżej do kosiarki do trawy.
    Co do Millersów, wszystkie są na PAO, tylko z różną domieszką. Dostęp do kart mam, ale publikować nie mogę, taka polityka firmy.
    Aktualnie męczymy kilka produktów Penrite, i póki co jestem pod wrażeniem, ale o tym kiedy indziej dla zainteresowanych.

    Żeby nie było ponownie, że jestem stronniczy, swoją 155 V6 docieram na Totalu 10w50.
    Specola również sporo sprzedajemy, zalewamy.
    W beczkach aktualnie najwięcej mam Motula, a polecam, to co polecam. Klient nasz pan.

    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. Alfa 156. Jaki filtr oleju i olej??
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 23:15
  3. [156] JAKI WLAĆ OLEJ
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 10:16
  4. [159] Jaki wlać olej gdy poprzedni właściciel lał castrol 10w40???
    Utworzone przez cyborgpl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 09:39
  5. jaki olej najlepiej wlać do TS'a?
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory