Temat: Jaki olej wlać do JTDm, filtr oleju ?

  1. #3321
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawit Zobacz post
    GM 5w40
    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Pokaż mi taki olej jeśli możesz, bo śmiem twierdzić, ze jesteś TROLLem nie wnoszącym nic do tematu
    Skąd wiesz, może jakiś dobry marketingowiec taki olej mu sprzedawał (z własnej forumowej hobbystycznej "wytwórni" ).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #3322
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawit Zobacz post
    No tak tak, oczywiście chodziło mi o olej z cytowanej odpowiedzi GM 5w30
    Co właściwie nic nie zmienia... sinik o jakim mowa to nadal stary klekot, a spuszczacie się nad nim jak nad 1000hp bolidem startującym na ćwierć mili w zawodach międzygalaktycznych. Naprawdę lubię alfę ale to co ludzie wyprawiają i jakie mają dywagacje to jest jakaś paranoja, ponad 3000 postów na temat, który można zamknąć w max 10.
    Wpiszcie sobie w google pasta o hobbystach - pierwszy link z wykopu, zrozumiecie o czym mowa.
    I właśnie po to zarejestrowałeś się tutaj na forum, tak ? żeby nam to uświadomić ?
    I napisałeś 2 posty, szacun, normalnie jesteś naszym idolem
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3323
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    Alfa romeo 159 2.4 200km 2006r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ja juz zwariowalam co lać haha tyle tu tego.
    Alfa 159 2.4 200 po chipie na 240, bez egr i bez dpf. Dzięki

    Edit: klap tez nie mam.
    Ostatnio edytowane przez koxek1 ; 10-02-2019 o 21:32

  4. #3324
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał koxek1 Zobacz post
    Ja juz zwariowalam co lać haha tyle tu tego.
    Alfa 159 2.4 200 po chipie na 240, bez egr i bez dpf. Dzięki
    Zostaw troche kasy na wymianę uszczelki kolektora Nagle świst, nagle gwizd koła w ruch i kolektor spuchł
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  5. #3325
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Zostaw troche kasy na wymianę uszczelki kolektora Nagle świst, nagle gwizd koła w ruch i kolektor spuchł ������
    Bardzo ładnie opisane
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #3326
    Użytkownik Świeżak Avatar aro7773
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Być może 159
    Postów
    35

    Domyślnie

    Panowie, to jaki w końcu filtr oleju do rocznika 2006? Rok temu kupiłem na chybił trafił, a teraz widzę że są dwa rodzaje.


    Pozdrawiam

  7. #3327
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alafa Romeo Giulietta 2,0JTDm 170KM DPF EGR on
    Postów
    1

    Domyślnie W ogóle i w szczególe

    Jesteście pewni, że spełnienie normy C3 wystarcza do 1,6 i 2,0 JTDM i filtr DPF jest bezpieczny z takim olejem?
    Nawiasem, to niej jest miłe, że wielu ludzi na tym forum szczyci się usunięciem tzw. ekologii (te ikonki porozumiewawczych uśmiechów!). Od razu kojarzy mi się to z polskim cwaniactwem i brakiem szacunku do innych użytkowników dróg. Jedzie potem taki jeden z drugim, a za nim dym, jak z jakiegoś starego tdi. Ale to nie problem, bo smród za nim i wdycha to kto inny. Jest zima, do domu się zajedzie i wrzuci na górny ruszt "eko"grocha (górny ruszt to się kupiło tak na wszelki wypadek) tę butlę po Enrite+ full saps, a jak to się ładnie pali, całkiem jak ropa w silniku bez dpf. Ludzie, w silnikach jest ekologia, bo spaliny są trujące (to jest truizm). Tak naprawdę "dbając" w ten sposób o wasze diesle, trujecie siebie i innych, ale w Polsce co znaczą inni... Jak nie stać kogoś na obsługę/wymianę DPF, to niech kupi inny silnik, samochód i nie pisze jak to silnik super chodzi bez eko, bo czytają to młodzi ludzie niezarażeni jeszcze tą okropną polską manierą omijania wszelkich przepisów i zasad.
    Czytam to forum od dość dawna i od dawna zwyczajnie mi wstyd, gdy użytkownicy takich pięknych samochodów cieszą się, że smrodzą.

    Pozdrawiam Was i życzę 26% zapełnienia.

    Tomek

  8. #3328
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=81785]TomAR[/MENTION] "When in Rome, do as the Romans do"

    To wspaniale, że dbasz o środowisko, oraz producentów części samochodowych.

    Tylko, po drogach jeździ masa aut bez fabrycznego DPF i co to zmienia?
    Polska jest jedynym krajem na Ziemi, w którym produkuje się 97% energii z węgla, jak myślisz jak bardzo szkodzi to środowisku?
    W 30% gospodarstw pali się śmieciami. (No może 20 z kawałkiem, bo kilka procent ekologicznie wywozi do lasu)

    Przeciętny użytkownik auta stojąc przed wyborem - wydać kwotę kilku tys złotych na coś co zdąży zepsuć się zanim pozbędzie się auta, a pozbyć się problemu wybiera to drugie.
    Ogólna sytuacja cwaniactwa i życia jednych kosztem innych nie zachęca do troski o ogół społeczeństwa.
    Nie mówiąc już o prozaicznym fakcie, że jeśli ktoś jeździ 10-15 letnim 'złomem' to z reguły nie dlatego, że ma nadmiar pieniędzy na nieprzewidziane wydatki.

    Jeśli w moim aucie zepsułby się DPF, pozbyłbym się go bez wyrzutów sumienia, chyba, że któregoś dnia obudzę się w Polsce sprawiedliwości społecznej według Waltera E. Williamsa.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  9. #3329
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomAR Zobacz post
    Jesteście pewni, że spełnienie normy C3 wystarcza do 1,6 i 2,0 JTDM i filtr DPF jest bezpieczny z takim olejem?
    Nawiasem, to niej jest miłe, że wielu ludzi na tym forum szczyci się usunięciem tzw. ekologii (te ikonki porozumiewawczych uśmiechów!). Od razu kojarzy mi się to z polskim cwaniactwem i brakiem szacunku do innych użytkowników dróg. Jedzie potem taki jeden z drugim, a za nim dym, jak z jakiegoś starego tdi. Ale to nie problem, bo smród za nim i wdycha to kto inny. Jest zima, do domu się zajedzie i wrzuci na górny ruszt "eko"grocha (górny ruszt to się kupiło tak na wszelki wypadek) tę butlę po Enrite+ full saps, a jak to się ładnie pali, całkiem jak ropa w silniku bez dpf. Ludzie, w silnikach jest ekologia, bo spaliny są trujące (to jest truizm). Tak naprawdę "dbając" w ten sposób o wasze diesle, trujecie siebie i innych, ale w Polsce co znaczą inni... Jak nie stać kogoś na obsługę/wymianę DPF, to niech kupi inny silnik, samochód i nie pisze jak to silnik super chodzi bez eko, bo czytają to młodzi ludzie niezarażeni jeszcze tą okropną polską manierą omijania wszelkich przepisów i zasad.
    Czytam to forum od dość dawna i od dawna zwyczajnie mi wstyd, gdy użytkownicy takich pięknych samochodów cieszą się, że smrodzą.

    Pozdrawiam Was i życzę 26% zapełnienia.

    Tomek
    Ta ekologię to można sobie w dupę włożyć. Jak masz dobrą mapę a nie dolaną nie wiadomo dlaczego przez fabrykę. To spełnia wszelkie normy moja 2.4 mieści się w euro5 i blisko jej do euro6 a powinna spełniać euro4 której z DPF nie spełniała

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  10. #3330
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Polska jest jedynym krajem na Ziemi, w którym produkuje się 97% energii z węgla
    Bzdura, wg aktualnych szacunków ok 88%. Jednak wątpię, żebyśmy osiągnęli do 2020 wymagane 15% OZE.
    A poza tym zgoda. [MENTION=81785]TomAR[/MENTION] chyba za bardzo uwierzyłeś w unijne proekologiczne pierdzielenie i mydlenie oczu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. Alfa 156. Jaki filtr oleju i olej??
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 23:15
  3. [156] JAKI WLAĆ OLEJ
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 10:16
  4. [159] Jaki wlać olej gdy poprzedni właściciel lał castrol 10w40???
    Utworzone przez cyborgpl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 09:39
  5. jaki olej najlepiej wlać do TS'a?
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory