Strona 6 z 220 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 2193

Temat: Jakie opony zimowe kupić?

  1. #51
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Mariusz, świetny wybór.
    Ja będę śmigał drugi sezon na Ultragripach, w tamtym roku spisywały się rewelacyjnie.

  2. #52
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    Jesli nie jezdzisz w lecie rajdowo, nie palisz gum, jesli w zimie nie jezdzisz po Alpach albo nie masz domu w górach, kup najlepsze modele opon całorocznych. Polecam szczegółowe analizy wartosci tych opon oraz ich testy w nowym Poradniku Auto Świata.
    Oszczędzisz 200 złotych rocznie na przekładki oraz (jesli nie masz zimowych albo letnich) co najmniej 1000 złotych na zakupie.
    Najlepsze opony całoroczne są tak samo dobre w lecie jak letnie i tak samo dobre w zimie jak zimowe.
    No chyba, ze palisz gumy albo masz dom na wysokosci 1000 m npm w górach.

  3. #53
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    Jesli nie jezdzisz w lecie rajdowo, nie palisz gum, jesli w zimie nie jezdzisz po Alpach albo nie masz domu w górach, kup najlepsze modele opon całorocznych.
    Mój znajomy jezdził i przy ilosci sniegu ostatniej zimy to "jeździ" było okresleniem bardzo na wyrost..

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    Oszczędzisz 200 złotych rocznie na przekładki oraz (jesli nie masz zimowych albo letnich) co najmniej 1000 złotych na zakupie. Najlepsze opony całoroczne są tak samo dobre w lecie jak letnie i tak samo dobre w zimie jak zimowe.
    Czy my jezdzimy maluchami, którym wydatek 1200zł podwaja wartość pojazdu ? Jest wiele wazniejszych aspektów takiej decyzji niz koszty.. z BEZPIECZEŃSTWEM na czele.. Pokaż jakieś porównanie takiej całorocznej opony do letniej i zimowej gdzie wypada ona równie dobrze..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  4. #54
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Co jest do wszystkiego to jest do dupy.

    Tyle w temacie wspaniałych opon całorocznych.

  5. #55
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    a ja z innej beczki kurde nie 156 a 33 p4
    fabrycznie zimowe 185/60/14
    fabrycznie letnie 195/50/15
    warunki drogowe w jakich ja muszę śmigać to zaspy po maskę często nawet nie odśnieżane często, tras długich nie robię max trasa to 100km łącznię raz w tygodniu reszta to miasto i zimowe bezdroża

    co powiecie na jakieś oponki z możliwością wpięcia kolca i naprzyklad coś w rozmiarze 175 albo i 165

  6. #56
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Cytat Napisał plancior Zobacz post
    Co jest do wszystkiego to jest do dupy.

    Tyle w temacie wspaniałych opon całorocznych.
    Nie zgodze sie bo mam odmienne zdanie - akurat poprzednia zime przejezdzilem w 147ce na nowych GY Vector 4Seasons - opony caloroczne w rozmiarze 185/65R15, zaskoczyly mnie bardzo pozytywnie. W drugim aucie mam typowe zimowki wiec mialem caly czas porownanie.

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Całoroczne mają sens tylko w mieście i w samochodach miejskich (np. w Fabii 1,2 60KM działkowca ). Jak ktoś wyjeżdża poza miasto to nie ma w przypadku opon kompromisu.
    Alfy to samochody usportowione więc rozsądny kierowca kupi opony o najlepszych parametrach.
    Podział na opony zimowe i letnie nie jest wymysłem producentów opon. Dla nich to 3x więcej badań i kosztów. Muszą mieć najlepsze opony letnie, zimowe i całoroczne. Moim zdaniem jest to potrzeba rynku, pogoni za osiągami i bezpieczeństwem.

  8. #58
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    Odsyłam was do testów w Poradniku Auto Świata po prostu, poczytajcie, przeanalizujcie itd. Naprawde szczegółowe i kompleksowe testy, ktore wiele mówią.

    Co do opon jeszcze: kiedys w ogole nie bylo tematu zmiany opon. Teraz to kolejny wielki biznes: w Poradniku dowiecie sie na przyklad dlaczego nie reklamuje sie opon calorocznych.

    ---------- Post dodany o godzinie 21:16 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:13 ----------

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Podział na opony zimowe i letnie nie jest wymysłem producentów opon. Dla nich to 3x więcej badań i kosztów. Muszą mieć najlepsze opony letnie, zimowe i całoroczne. Moim zdaniem jest to potrzeba rynku, pogoni za osiągami i bezpieczeństwem.
    To jest wymysł producentów i związane z tym podwojone zyski. Nie wiesz co piszesz, bo nie ogarniasz skali: te 3x wiecej badań i kosztów to są sumy, ktore zwracają sie po jednym sezonie sprzedaży.
    Potrzeba rynku to jest również, oczywiscie, ale nie ona była pierwotna. Niektórzy uwazają, że teraz są mocne samochody, to i opony muszą byc lepsze, ale to półprawda. Porównajcie sobie moce i wagi samochodów z lat 60 i 70 oraz te obecne, wiele wam to powie.

    ---------- Post dodany o godzinie 21:17 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:16 ----------

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Całoroczne mają sens tylko w mieście i w samochodach miejskich (np. w Fabii 1,2 60KM działkowca ). Jak ktoś wyjeżdża poza miasto to nie ma w przypadku opon kompromisu.
    .
    To juz bzdura piramidalna po prostu. nawet nie weim, jak to skomentować?

  9. #59
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Odsyłam Cie do testów ADAC, a nie poradników gosposi..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  10. #60
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Dla mnie wykladnikiem sa testy ADACa - uwazam, ze zespol ten jest kompetentny. W rozmiarze 15cali opony GY Vector 4Season maja lepszy wynik niz zimowe Firestone Firehawk 2, Vredestein snowtrack 3, Maloya davos czy Yokohama w.drive, a otzrymaly te samo noty co kleber krisalp i semperit, ktore sa typowymi zimowkami. Opony caloroczne GY Vector 4 Season ustepuja nieznacznie na sniegu, przewyzszaja osiagami na suchej nawierzchni.
    A co do koncernow to faktem jest, ze gdy pojawil sie kryzys oponiarski parenascie lat temu, opony zimowe rozwiazaly problem $ - oczywiscie ze w przypadku samochodow ktore poruszaja sie na oponach letnich klasy UHP, wymiana jest niezbedna i to nie gdy spadnie snieg ale temperatura schodzi ponizej 10C. Gdy ktos jednak przemieszcza sie w aglomeracjach i korzysta, ze sredniej polki oponiarskiej - bardzo dobra opona caloroczna zastepuje 2 komplety srednich opon letnich i zimowych.

Podobne wątki

  1. Jakie zimowe opony 205/55 R16 polecacie?
    Utworzone przez Conquerra w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 06:39
  2. Opony zimowe - jakie polecacie, a jakie odradzacie?
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 19:32
  3. Jakie opony zimowe do Crosswagona?
    Utworzone przez piotr_alex w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 10:38
  4. [164] Jakie opony zimowe do 164
    Utworzone przez ANET w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 11:19
  5. [156] Jakie opony zimowe
    Utworzone przez Bartosz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 23:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory