Strona 9 z 220 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 2193

Temat: Jakie opony zimowe kupić?

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Tak jak wcześniej pisałem mam Conti TS830 i tak jak wcześniej pisałem są one za miękkie do Alfy i na polskie dziurawe drogi.

    We wczorajszym MOTORze wygrały test. Tylko gdzie ten test był robiony?
    W krajach gdzie mają drogi proste jak stół - Szwajcarii i Niemczech.

    Motor podał też sztywność opon. Ts830 są o 10% mniej sztywne od pozostałych. To co dobre w cywilizowanych krajach u nas jest wadą.

    Teraz kupiłbym GoodYear 7+ lub Dunlopy 3D.

  2. #82
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    Rozumiem, ze Ty jezdzisz na najlepszych letnich i najlepszych zimowych? To wydajesz na jeden komplet takich opon około 2000. Bo najlepsze kosztują za sztukę powyżej 400 złotych. A jesli nie jezdzisz na najlepszych, jaki sens ma Twój wywód?
    Nie.. nie rozumiesz.. kompletnie nie potrafisz pojąć tego.. no i pomijasz niewygodne pytania.. Pisanie o NAJLEPSZYCH oponach z każdego rodzaju daje nam mozliwosc porównania tego co oferuje technologia w kazdym segmencie.. ale pewnie to zbyt skomplikowane dla Ciebie.. hehe..
    Kup sobie chłopaku nalewki wielosezonowe i czuj się w każdych warunkach bezpiecznie.. albo uzasadnij w którym miejscu oszczędzasz pieniądze używając całoroczne opony.. bo jak dla mnie to jedynie na bezpieczenstwie oszczedzasz..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  3. #83
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Nie.. nie rozumiesz.. kompletnie nie potrafisz pojąć tego.. no i pomijasz niewygodne pytania.. Pisanie o NAJLEPSZYCH oponach z każdego rodzaju daje nam mozliwosc porównania tego co oferuje technologia w kazdym segmencie.. ale pewnie to zbyt skomplikowane dla Ciebie.. hehe..
    Kup sobie chłopaku nalewki wielosezonowe i czuj się w każdych warunkach bezpiecznie.. albo uzasadnij w którym miejscu oszczędzasz pieniądze używając całoroczne opony.. bo jak dla mnie to jedynie na bezpieczenstwie oszczedzasz..
    Moze daruj sobie ten ton, kolego? Jasno sie wyrażam, mam nadzieje? Mam nadzieje, ze to ostatni twoj wpis w takim tonie.

    Wracając do meritum: jakie to niewygodne pytania pomijam? mozesz zaznaczyć?
    I o co chodzi z tym gadaniem o technologii? Technologia oferuje dzis także loty na księżyc ale co z tego?
    Co do czucia sie w kazdych warunkach bezpiecznie: rozumiem, ze fakt zakupu opon daje ci takie poczucie? Ciekawe, to juz nie ma innych uzytkownikow dróg wokoło, dziur na drodze, wymuszania pierwszenstwa, wyprzedzania na ciągłych? Juz ci to nie grozi, jestes bezpieczny?
    Ja sie boje takich kierowców. Zalozy opony, czuje sie bezpieczny i pedzi 130 po sniegu.

    Jeszcze jedno dodam: kilkanascie lat temu nie istnialo pojecie zimowych czy letnich opon a zimy bywaly ciezkie co roku. Jakos wszyscy potrafili jezdzic... Problem nie tylko w jakosci opon: problem w twojej wyobrazni, umiejetnosciach i pokorze. U ciebie tych cech nie dostrzegam, niestety.

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar R.Y.D.Z.U
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Brzeszcze / Wieliczka / Bieruń
    Auto
    MiTo - dzikie 78KM :)
    Postów
    945

    Domyślnie

    Nie rozumiem o co koledzy bijecie pianę? Niech każdy śmiga na oponach jakie mu pasują. Równie dobrze na slickach po śniegu - jak ma takie kaprycho. Ja kupiłem zimówki, bo czuję się pewniej i nie raz doceniłem ich właściwości.
    Skończcie więc te kłótnie, albo stwórzcie sobie nowy wątek, bo dla innych stał się nudny.
    Pozdrawiam i bez urazy.

  5. #85
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał plancior Zobacz post
    To po co firmy produkują ten całoroczny szajs?
    (....) Chyba z takimi kwotami trzeba się liczyć kupując samochód segmentu D premium?
    No wlasnie po co... a jednak produkuja i to sporo, dziwne.
    Co do bezpieczenstwa: to samo co pisalem wyzej. Zadnego bezpieczenstwa nie da ci zadna genialna opona, jesli bedziesz jezdzil bez glowy. Nie mieszajmy tutaj pojec, Planciu. W zimie NIGDY nie jestes bezpieczny na drodze. Mam nadzieje, ze zdajesz sobie z tego sprawe?

    Jeszcze ci powiem cos: cztery kolejne zimy przejezdzilem na letnich. Natomiast sytuacje niebezpieczne mialem, jadac jako pasazer z gosciem, co kupil sobie nowe zimowki. Popylal w nich wlasnie 130 po rozjezdzonym blocie posniegowym. Mowie debilowi: zwolnij, a on: SPOKO MAM NOWE ZIMOWKI.

  6. #86
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał R.Y.D.Z.U Zobacz post
    Nie rozumiem o co koledzy bijecie pianę?
    Ja już skonczyłem, nie widzę w koledze Bartku towarzysza do dyskusji.. traktuję to forum jako motoryzacyjne, a nie filozoficzne.. My tu o oponach a kolega już na księżyc poleciał.. może tam zostanie.. hehe..

    Pozdrowienia dla wszystkich rozsądnych kierowców..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  7. #87
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    a ja powtórze swoje pytanie: jakich to niewygodnych pytan unikam czy omijam? To wlasnie napisales wiec wyjasnij.

  8. #88
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Proszę bardzo, tylko odpowiedz jasno prosze bez filozoficznych wycieczek i popadania w dzikie skrajności.. krótko, zwięźle i na temat..

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Poza tym co zrobisz jak zostanie Ci 4mm bieżnika w całorocznych ? Na zimę to już trochę mało, kiedy latem można jeszcze spokojnie latać.. czyli w miarę zużycia całorocznej opony to rozwiazanie robi się coraz mniej bezpieczne..
    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    uzasadnij w którym miejscu oszczędzasz pieniądze używając całoroczne opony..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  9. #89
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    RYDZU dobrze napisal - jak ktos chce latac na letnich przez cala zime to jego sprawa. jak dla mnie to ludzie moga nawet na golych felgach jezdzic byle tylko we mnie taki ktos nie przyp***dolil.
    ciekawe kiedy pojawia sie pytania "po co wogle zmieniac opony nawet jak sa lyse bo przeciez jeszcze drutow nie widac i nic mi sie nei stalo, a kolega ktory mial nowe gumy wyje*al w latarnie?"
    niech ktos z administracji zrobi z tymi tematami porzadek, zrobic jeden temat w dziale ogolnym o oponach a reszte zamknac w pizdu. dziekuje dobranoc koneic imprezy
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    Jeszcze ci powiem cos: cztery kolejne zimy przejezdzilem na letnich.
    Totalnie się skompromitowałeś.
    Rozmowa z Tobą nie ma sensu.

Podobne wątki

  1. Jakie zimowe opony 205/55 R16 polecacie?
    Utworzone przez Conquerra w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 06:39
  2. Opony zimowe - jakie polecacie, a jakie odradzacie?
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 19:32
  3. Jakie opony zimowe do Crosswagona?
    Utworzone przez piotr_alex w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 10:38
  4. [164] Jakie opony zimowe do 164
    Utworzone przez ANET w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 11:19
  5. [156] Jakie opony zimowe
    Utworzone przez Bartosz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 23:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory