Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Nie odpala. Pali się kontrolka 'Water in fuel filter', filtr paliwa wymieniony

  1. #1
    tdi86
    Gość

    Domyślnie Nie odpala. Pali się kontrolka 'Water in fuel filter', filtr paliwa wymieniony

    Witam, łapy mi opadają dlatego zwracam się o pomoc. Alfa 159 1.9 JTDm 150 KM

    W mojej alfie 3 dni temu zacząłe mrygac na nierównosciach kontrolka "Water in fuel filter"... niby ok. Ale wymieniłem filtr paliwa na nowy najlepszy, paliwo w niego wpływa i wypływa, pod dużym ciśnieniem, testowałem. Sam to rozbierałem i składałem już z 4 razy. Nie odpala, kręci normalnie. Najgorsze jest to, że teraz po założeniu nowego filtra kontrolka pali sie non stop

    Paliwo jest ok bo z BP gdzie zawsze tankuje, na oparach nie jezdzilem.
    Czyżby czujnik filtra paliwa (ten co wkręca się go od dołu) był coś zepsuty?

    Pilnie proszę o odpowiedź, z góry dziękuję, Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 03-11-2010 o 22:29

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Cytat Napisał tdi86 Zobacz post
    Czyżby czujnik filtra paliwa (ten co wkręca się go od dołu) był coś zepsuty?
    od dołu wkręca się czujnik obecności wody w filtrze, zajedz na komp. i zobacz jaki błąd wyskakuje

    Cytat Napisał tdi86 Zobacz post
    paliwo w niego wpływa i wypływa, pod dużym ciśnieniem, testowałem. Sam to rozbierałem i składałem już z 4 razy
    czasem nie pomieszałeś szybkozłączek przy filtrze paliwa?
    Ostatnio edytowane przez agentzo ; 21-10-2009 o 10:33

  3. #3
    tdi86
    Gość

    Domyślnie

    Mam inny filtr jakiś, jest tylko doprowadzenie i odprowadzenie paliwa i kabel od dołu. Rurek nie pomyliłem, różne średnice mają. tego całego mechanizmu u góry niemam.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar losdamianos
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    242

    Domyślnie

    Podnoszę temat - dziś podczas jazdy (zimny silnik po bardzo zimnej nocy pod chmurką) zapalił mi się komunikat "Water in fuel filter" + żółta kontrolka (taki baniaczek). O co chodzi? Kontrolka zapalała się i gasła i tak na przemian. Dodam jeszcze,że w zeszłym tygodniu zmieniałem olej i filtry i do dziś wszystko było okej .
    "Gdyby porównać światowe marki do ciała człowieka to Toyota byłaby mózgiem , Aston Martin twarzą , Cadillac brzuchem a ALFA ROMEO sercem i duszą"
    Jeremy Clarkson TOP GEAR 11/4

  5. #5
    criss
    Gość

    Domyślnie

    widocznie czujnik wykrył wodę w paliwie. W niektórych filtrach jest od dołu taki korek do spuszczania wody z filtra a w naszych AR jest czujnik może wystarczy go popuścić żeby woda zeszła i zakręcić ponownie i kontrolka zgaśnie.

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar mk_1980
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    GRUDZIADZ
    Auto
    AR159 1.9JTDM 120KM
    Postów
    175

    Domyślnie

    zgadzam sie z CRISS , sprobuj a napewno to nie zaszkodzi , najwyzej kilka kropelek ropy wyleci
    przerabialem ten teamt kiedys w Peugeot i tam wystarczylo odkrecic srobke z dolu i wszystko sie wylalo

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar losdamianos
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    242

    Domyślnie

    W sumie to zrobiłem od rana ok 80km i już więcej się ta kontrolka nie zapalała ale jutro sprawdzę ten filtr. W oryginalnym filtrze jest ten korek?
    "Gdyby porównać światowe marki do ciała człowieka to Toyota byłaby mózgiem , Aston Martin twarzą , Cadillac brzuchem a ALFA ROMEO sercem i duszą"
    Jeremy Clarkson TOP GEAR 11/4

  8. #8
    criss
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie w jednych filtrach jest korek a w innych czujnik obecności wody

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar losdamianos
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    242

    Domyślnie

    Kurcze żadnego kurka pod filtrem nie widać. Czyli wymienić filtr na nowy (w zeszłym tygodniu był wymieniany) czy olać temat (kontrolka już się nie świeci ) Jak radzicie?
    "Gdyby porównać światowe marki do ciała człowieka to Toyota byłaby mózgiem , Aston Martin twarzą , Cadillac brzuchem a ALFA ROMEO sercem i duszą"
    Jeremy Clarkson TOP GEAR 11/4

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    Na dole filtra masz albo kurek, albo czujnik. Odkręć to co tam masz, powinna wylecieć ropa.
    "For me the most important thing in a car is fun. It has to make you happy" Jeremy Clarkson

Podobne wątki

  1. ALFA 156 1.6TS nie odpala, pali się kontrolka wtrysku
    Utworzone przez matt692 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 19:33
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 18:34
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 20:02
  4. Water in disel fuel filter
    Utworzone przez gizmobdg w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 22:50
  5. Water in Fuel Filter- co teraz?
    Utworzone przez Paweł24 w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 13:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory