Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Temat: 1.9 JTDm 16v - co jakiś czas pojawia się dziwne buczenie z silnika

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    674

    Domyślnie

    I u mnie buczy Z tym, że w moim przypadku związane jest to raczej z filtrem paliwa i dochodzącym do niego przewodem (bliższy silnikowi), który co jakiś czas wpada w bardzo duże wibracje. Miał ktoś taki problem i diagnozował co jest nie tak? Od razu dodam, że:
    - filtr paliwa wymieniony w poniedziałek, nic nie pomogło
    - wg FESa ciśnienie paliwa mierzone jest identyczne z docelowym.
    Auto nie ma problemów z przyspieszaniem itp. Było chipowane, wykresy nie wskazują żadnych problemów.
    Jedynym sposobem na pozbycie się (chwilowe) buczenia jest...przegazowanie na luzie do 2.5 k obrotów (z reguły pomaga). Nie zauważyłem żadnej korelacji z temperaturą, nagrzaniem silnika, długością czasu pracy. Jakieś pomysły zanim ASO dobierze mi się do kieszeni :?:

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  2. #22
    d-wozniak
    Gość

    Domyślnie

    Filtr paliwa jakiś czas temu też wymieniałem, ale nie miało to żadnego wpływu na buczenie. Kompresor/łożysko klimy też już ktoś sygnalizował na innym forum, ale u mnie włączanie/wyłączanie klimatyzacji też w żaden sposób nie wpływa na buczenie. Tak jak pisałem parę dni temu, jak buczenie się rozwinie, będę szukać dalej

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm '07 187KM by Cinsoft, Giulia 2,2 jtdm '17
    Postów
    93

    Domyślnie

    Proszę o radę. Pojawiło się u mnie od niedawna dziwne szuranie-buczenie podczas jazdy (nie jednostajne tylko szur-szur). Może nie dobiega ono z silnika, a raczej w jakiegoś elementu napędowego. Najbardziej jest słyszalne przy jeździe ok. 1500-2200 obr/min i co ciekawe częstotliwość szurania nie zwiększa się wraz z prędkością samochodu czy obrotową silnika. Ustępuje całkowicie przy wrzuceniu podczas jazdy na luz. Na postoju przy różnych prędkościach obrotowych cisza (niezależnie od wciśniętego sprzęgła). Co to może być, macie pomysł?

  4. #24
    turbi
    Gość

    Domyślnie

    Niech Ci jakis koles ze stetoskopem obada czy nie masz luznych rolek od paskow napedzajacych urzadzenia pomocnicze. Moze to brzmi smiesznie, ale rolki prowadzace czasami sprawiaja takie problemy.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm '07 187KM by Cinsoft, Giulia 2,2 jtdm '17
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał turbi Zobacz post
    Niech Ci jakis koles ze stetoskopem obada czy nie masz luznych rolek od paskow napedzajacych urzadzenia pomocnicze. Moze to brzmi smiesznie, ale rolki prowadzace czasami sprawiaja takie problemy.
    Nie sądzę, że to rolki ponieważ przy wciśnięciu sprzęgła lub wrzuceniu na luz szuranie ustępuje ..

  6. #26
    turbi
    Gość

    Domyślnie

    Ja mialem wlasnie tak samo, przy wyzszym obrotach buczalo mocniej, przy nizszych ciszej, wrzucam luz lub wciskam sprzeglo i cisza. Jedna z rolek byla luzna i jakis metal z niej obcieral o cos tam. Mechanik przeszlifowal cos tam w tej rolce, nawet jej nie zmienial. Dalem 150zl i mam bloga cisze w uszach

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm '07 187KM by Cinsoft, Giulia 2,2 jtdm '17
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał turbi Zobacz post
    Ja mialem wlasnie tak samo, przy wyzszym obrotach buczalo mocniej, przy nizszych ciszej, wrzucam luz lub wciskam sprzeglo i cisza. Jedna z rolek byla luzna i jakis metal z niej obcieral o cos tam. Mechanik przeszlifowal cos tam w tej rolce, nawet jej nie zmienial. Dalem 150zl i mam bloga cisze w uszach
    Wiesz może, jaką rolkę mechanior wziął na warsztat? Te szuranie troszę zaczyna mnie denerwować ... A może jakieś inne sugestie szurania (ciche szur-szur) podczas jazdy?

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    a
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał turbi Zobacz post
    Ja mialem wlasnie tak samo, przy wyzszym obrotach buczalo mocniej, przy nizszych ciszej, wrzucam luz lub wciskam sprzeglo i cisza. Jedna z rolek byla luzna i jakis metal z niej obcieral o cos tam. Mechanik przeszlifowal cos tam w tej rolce, nawet jej nie zmienial. Dalem 150zl i mam bloga cisze w uszach
    No to u mnie jest pewnie z innego powodu bo na luzie i sprzęgle też słyszę
    buczenie, na biegu i w czasie jazdy wzrasta jedynie nieznacznie szybkość i
    częstotliwość buczenia. Mam to od pół roku i praktycznie ciągle jest tak samo.
    Już się przyzwyczaiłem. Do mechanika boję się pójść bo to jak do lekarza.
    jeszcze okaże się że jest choroba!!!




  9. #29
    NonPhixion
    Gość

    Domyślnie

    Czy ktoś z was sprawdzał poziom oleju w skrzyni biegów? Ja wiem, że Seat to nie AR, ale ja miałem coś takiego, że właśnie huczało narastająco jak się rozpędzałem i jak hamowałem obrotami to się robiło takie jakby chrobotanie. Po wciśnięciu sprzęgła cisza i na jałowym też cicho.

    Diagnoza mechanika olej do wymiany w skrzyni. Zalał trochę więcej niż maksimum syntetycznego do skrzyni i jest cisza.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    a
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał NonPhixion Zobacz post
    Czy ktoś z was sprawdzał poziom oleju w skrzyni biegów? Ja wiem, że Seat to nie AR, ale ja miałem coś takiego, że właśnie huczało narastająco jak się rozpędzałem i jak hamowałem obrotami to się robiło takie jakby chrobotanie. Po wciśnięciu sprzęgła cisza i na jałowym też cicho.

    Diagnoza mechanika olej do wymiany w skrzyni. Zalał trochę więcej niż maksimum syntetycznego do skrzyni i jest cisza.
    Nie chrobocze tylko zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz jednostajnie szybciej wolniej w zależności od obrotów. Skrzynia chyba nie, mam przejechane niecałe 60tyś na skrzynie chyba za wcześnie....oby...

Podobne wątki

  1. [159] Dziwne buczenie po odpaleniu silnika.
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 18:05
  2. Dziwne buczenie w kokpicie po zgaszeniu silnika w alfie 147
    Utworzone przez Marcin.t w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 12:47
  3. [159] Dymi na biało co jakiś czas 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez Fleyvor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 22:35
  4. Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 16V (2005) co jakiś czas gaśnie
    Utworzone przez bartek825 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 13:57
  5. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory