Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Temat: 1.9 JTDm 16v - co jakiś czas pojawia się dziwne buczenie z silnika

  1. #1
    d-wozniak
    Gość

    Domyślnie 1.9 JTDm 16v - co jakiś czas pojawia się dziwne buczenie z silnika

    Cześć,

    Od pewnego czasu w mojej 159 słyszę dziwne buczenie - odgłos bardzo podobny do dmuchania w rurę odkurzacza. Odgłos dobiega mniej więcej z środkowej części silnika i co ciekawe jest głośniejszy wewnątrz samochodu niż na zewnątrz. Początkowo pojawiał się po przejechaniu ok. 20-30km, na niskich obrotach - ok 2 tyś. Najpierw na krótko, przy wciśnięciu sprzęgła przy zmianie biegów. Potem w miarę kolejnych kilometrów, odłos nasilał się i nie znikał nawet przy jeździe na biegu jałowym. Przy rozgrzanym silniku byłem w stanie wywołać odgłos w stojącym samochodzie (a więc nie jest to problem opon, łożysk itp), przy wciśnietym sprzęgle, zwiększając obroty do ok. 2 tyś. Piszę w czasie przeszłym, bo w zeszłym tygodniu pojechałem z tym do mechanika - uznali, że może to byc problem z alternatorem - odgłos jakby dochodził z tego obszaru silnika. Alternator został wymontowany i był testowany na stole probierczym, przy różnych prędkościach. Te testy wykazały, że chodzi bez zarzutu. Po zmontowaniu wszystkiego spowrotem buczenie jakby ustało. Odebrałem samochód i po przejechaniu ok. 300 km wróciło. Na razie rzadko, tylko czasem, na chwilę, jak wcisnę sprzęgło przy zmianie biegów i zanika, ale najwyraźniej problem nie został wyeliminowany.
    Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem w przeszłości? Z góry wielkie dzięki za pomoc!
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 13:04

  2. #2
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest to ten sam problem, który występował u niektórych forumowiczów, a i u mnie teraz występuje (przebieg 50tys.), mianowicie buczenie dochodzi z wentylatora (nawiew) i po uzupełnieniu czynnika w klimatyzacji problem znika.

    Pozdrawiam

  3. #3
    d-wozniak
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@T Zobacz post
    Moim zdaniem jest to ten sam problem, który występował u niektórych forumowiczów, a i u mnie teraz występuje (przebieg 50tys.), mianowicie buczenie dochodzi z wentylatora (nawiew) i po uzupełnieniu czynnika w klimatyzacji problem znika.

    Pozdrawiam
    Dzięki za sugestię, ale to buczenie u mnie ewidentnie jest skorelowane z pracą sprzęgłem/gazem. Czy to możliwe, żeby coś, co pojawia się przy wciskaniu sprzęgła było spowodowane niskim poziomem czynnika w klimatyzacji?
    A mógłbyś podać linki do podonych wątków z przeszłości?
    Jeszcze raz dzięki!

  4. #4

  5. #5
    Rafik166
    Gość

    Domyślnie

    jestem ciekaw jak sie skonczyla owa usterka gdyż zauwazyłem ostatnio w mojej GT jtd to samo zjawisko (buczenie) coś w stylu wentylatora ale wentylator to nie jest,jak ktos miał podobny przypadek to dajcie znac

  6. #6
    wojtek.jot
    Gość

    Domyślnie

    witam.w mojej 159 z takim samym motorem jest tez takie buczenie,a do tego jak jade na trzecim biegu i nagle zwalniam to slysze je mocniej.w serwisie nie bylem , choc jestem ciekaw co to takiego.dodam ze mam przejechane 27 000.

  7. #7
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Ja też to mam, i niestety to nie jest związane z tym co podał M@T.
    Tamten dźwięk był inny i to rzeczywiście był brak czynnika klimy.

    Czy przy puszczeniu pedału gazu te buczenie u was zanika?
    Ja z moich obserwacji doszedłem do wniosku, że buczenie ukazuje się gdy temperatura na dworze wynosi ponad 10 st.
    W zimie nie miałem tego dźwięku.

  8. #8
    wojtek.jot
    Gość

    Domyślnie

    ja czynnika gazu jeszcze nie sprawdzalem,ale to moze byc jakis zwiazek poniewaz gdy wylacze klime to jakby ustalo. a i tak jak mowilem u mnie te buczenie jest przy puszczaniu gazu na 3-cim biegu bardziej odczuwalne.tak na marginesie to dziwna sprawa
    :-)

  9. #9
    d-wozniak
    Gość

    Domyślnie

    Czesc,
    Buczenia niestety wciaz nie udalo mi sie wyeliminowac. Serwisowanie klimy - wymiana czynnika - nic nie dalo. Rzeczywiscie zima buczenie bylo mniej dokuczliwe - teraz, jak temperatury wzrosly, jest szczegolnie glosne. Buczenie nasila sie, wraz ze stopniem nagrzania silnika. Zauwazylem, ze pojawia sie jak zdejmuje noge z gazu (obroty spadaja i kolo 2000 zaczyna buczec). Pozniej buczy coraz czesciej, az w koncu w ogole nie zanika. Moj mechanik stawia na kompresor klimatyzacji - obsluchiwal wszystko ze stetoskopem. Wymienil mi jakas rolke, przy tym kompresorze - to pomoglo na jakis tydzien. Pozniej buczenie wrocilo. Strasznie dziwna sprawa. Wymienilbym kompresor, ale po pierwsze nie mam 100% pewnosci, ze to o to chodzi, a po drugie, nie mam teraz kasy...

  10. #10
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    U mnie też zaczęło buczeć przy niskich obrotach tzn. poniżej 2 tys. Zobaczymy co zdiagnozuje ASO, bo oddaje auto jeszcze na gwarancji ;D

Podobne wątki

  1. [159] Dziwne buczenie po odpaleniu silnika.
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 18:05
  2. Dziwne buczenie w kokpicie po zgaszeniu silnika w alfie 147
    Utworzone przez Marcin.t w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 12:47
  3. [159] Dymi na biało co jakiś czas 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez Fleyvor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 22:35
  4. Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 16V (2005) co jakiś czas gaśnie
    Utworzone przez bartek825 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 13:57
  5. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory