Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Rozrząd jakiej firmy kupić? Gdzie kupić taniej? Czy 2.4 JTDm ma wariator?

  1. #11
    olekkus
    Gość

    Domyślnie wymiana rozrzadu

    ciezko to zrobic samemu ??

    nie jestem WOGOLE mechanikiem, ale chce sie nauczyc jak najwicej, planowalem moja przygode z nauka mechaniki zaczac od czyszzenia EGR..

    dzieki wszystkim za pomoc

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian89 Zobacz post
    jeśli ktos potrzebuje rozrząd w fajnych cenach to mam mozliwosc lub namiary na pana który tym handluje ocywiscie gwarancja jest na wszystko . sam raz u niego reklamowałem wahacz i bez problemu . ASO ym sobie darował w przypadku alfy bo nie ma co ukrywać ze tam ceny sa wziete chyba z kosmosu . Pozdrawiam

    Damian ,co to znaczy gwarancja na wszystko ??? Czyli rozumiem ,że jak pasek rozrządu kupiony u tego pana ( nie twierdzę ,że handluje tandetą ) strzeli po 30 kkm to refunduje koszty remontu silnika ?? Czy zacznie się spychologia na warsztat ,który ,,może'' żle coś zamontował ?? W ASO jest jasna sytuacja ich część zamienna ,ich montaż i ich pełna odpowiedzialność . A ,że drogo no cóż ,, my alfa cost a fortune ''
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  3. #13
    olekkus
    Gość

    Domyślnie wydaje mi sie ze 159 przestala byc juz eksluzywna

    samochod mozna juz kupic w normalnej cenie. wydaje mi sie ze normalnie go serwisujac nie musi kosztowac fortuny, to jest juz sztuka dla sztuki. jesli dobrze rozumuje to w solidnym serwisie w katowicach, ktory ma same pozytywne opinie z czesciami skf i conti cena mnie wyniesie mniej niz 50 % ceny z ASO..

  4. #14
    olekkus
    Gość

    Domyślnie

    po telefonie do italauto wkatowicach..

    250 zl robocizna
    1000 robocizna z czesciami

    zdecyduje sie prawdopodobnie na czesci skf plus pasek Dayco. jak juz to wszytko zamontuje to napisze jak to wszytko poszlo


    z ta jazda przy 98 tys km to ryzyko jednak... ehh co za swiat :/

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Wybralbym jednak opcje robocizny z czesciami,w razie"W" inna sprawa..

    Co do przbiegu..wlasne ryzyko,mam znajomego 166 2.4 jtd z 2001 roku o przebiegu niecale 70 000 doslownie igła,nie spieszy mu sie z wymiana,a powinien z racji minionych rowniez 9 lat..

  6. #16
    olekkus
    Gość

    Domyślnie update

    okej, sytuacja na ta chwile wyglada tak

    240 euro - robocizna w DE czyli o ok 160 euro wiecej niz w pl - 3h czasu. daje auto rano odbietam wieczorem, bez wiekszych kolejek jesli chodzi o terminy. +- 10 km od domu. czesci moge przywiezc swoje...

    czyli 4 razy tyle co w pl, ale nie musze jechac 1000 km - jak strzeli to ja sobie w leb strzele wiec pewnie sie na to zdecyduje.

    czesci... sklep intercars pl wyglada na b dobrze wyposazony i tam pewnie bede kupowal, chyba ze znacie rownie dobry i ew tanszy (intercars nie jest najtanszy, ale roznice nie sa porazajace) sklep ktory mozecie polecic..

    wiec pewnie jutro bede zamawial, a w przyszlym tygodniu jade to zalozyc. i mam nadzieje miec swiety spokoj na jakis czas..

    tak czy siak ta opcja to 50% ceny aso w pl. a nie musze robic tych krytycznych 1000 km...


    ten sam watek mniej wiecej prowadze na forum alfy 159 - gdyz tam sila rzeczy 159 jest bardziej popularna, wiec prosze mnie nie oskarzac o jakies szpiegostwo czy cos w tym rodzaju. mam nadzieje ze temat sie komus przydal lub przyda.

    pozdrawiam
    olek

  7. #17
    olekkus
    Gość

    Domyślnie

    na stronie intercars znalazlem pasek wieloklinowy dayco + napinacz ina razem ok 370 zl

    to jest pasek do alternatora tak ?

    a co z paskiem do klimatyzacji, jak to to znalezc i czy wogole jest potrzebny ?

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    Odgrzeje kotleta.

    Planuje wymienic wkrotce rozrzad w swojej belli, 2.4 jtdm. Troche poczytalem i generalnie wszyscy polecaja paski Dayco albo Contitech, wiec szukalem zestawu z takim paskiem ale natknalem sie na oryginalny, fiatowski (OEM) komplet rozrzadu z pompa wody na alledrogo za 495 zl. Wydaje mi sie ze to cos tanio, koles podaje numer seryjny tego kompletu i rzeczywscie po sprawdzeniu na fiatautoparts, wyskakuje ten komplet rozrzadu w cenie 1000 zl z groszami. I teraz nie wiem, czy jest tak tanio czy ktos chce mnie w konia zrobic Oryginalny pasek jest lepszy niz Dayco? Jezeli chcialbym wymienic jeszcze pasek alternatora i pasek klimy to potrzebuje kupic do tego jeszcze jakies nowe rolki, zeby bylo juz to tak na tip top?

    http://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody...055031121.html

  9. #19
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To ja ostatnio słyszałem o przypadkach wyciągania sie pasków dayco. Mechanik mi mówił ze kiedys pakowali je gdzie popadło ale po kilku przypadkach wyciągnięcia się paska przestawili sie na Conti i pytal czy na pewno chce Dayco bo mu przy zakładaniu różnicy to nie robi.

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    w ogole wie ktos, kto produkuje te oryginalne pompy i paski dla Fiata?

Podobne wątki

  1. Jakiej firmy kupić łożysko tylnego koła?
    Utworzone przez sqadak w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-03-2017, 21:13
  2. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  3. [GTV] Jakiej firmy kupić wahacze i łączniki stabilizatora?
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 08:15
  4. Gdzie mogę kupić WAriator do 1.8 tS
    Utworzone przez Cetyler w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 19:32
  5. [159] Pada mi skrzynia w JTDm 150 KM. Jaką skrzynie mam kupić? Gdzie kupić?
    Utworzone przez AndrzejJ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory