Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 114

Temat: 1.9 JTDm - przy odpalaniu na zimnym silniku strasznie go telepie

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Nigdy tego nie próbowałem, bałem się po prostu, że wciskając START/STOP bez wciśniętego sprzęgła/hamulca po prostu uruchomię silnik.
    Zawsze zastanawiało mnie to czy ten przycisk tak właśnie działa, a nie mam polskiej instrukcji by sprawdzić, ale teraz już wiem. Dzięki
    Mam jednakże pytanie, czy niezależnie od tego czy samochód jest na biegu, czy na "luzie" jeśli nie wciśnie się pedału sprzęgła/hamulca to przycisk START/STOP będzie na zmianę włączał i wyłączał zapłon bez względu na to czy wciśnie się go na ułamek sekundy czy np na 2 sekundy?
    Bardzo mnie nurtuje powyższe pytanie, będę wdzięczny za odp.
    - Rafał
    Dokładnie tak jest. Jak nie masz wciśniętego sprzęgła/hamulca nie odpalisz auta przyciskiem. Niezależnie czy wciśniesz go na 1 czy 2 sekundy. W takim układzie wciskanie przyciska będzie powodować na przemian rozświetlanie bądź gaśnięcie wszystkich kontrolek.

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post
    Niezależnie czy wciśniesz go na 1 czy 2 sekundy. W takim układzie wciskanie przyciska będzie powodować na przemian rozświetlanie bądź gaśnięcie wszystkich kontrolek.
    Dzięki wielkie, podejrzewałem, że tak jest, ale nie miałem pewności, a nie chciałem ryzykować ze względu na rozrząd itp.
    BTW muszę zaopatrzyć się w instrukcję w języku polskim...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #63
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    FSD
    Auto
    159 SPORTWAGON 1.9 JTDM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol Zobacz post
    Co nieznaczy ze w 159 czas grzania świec na zimnym silniku jest wystarczająco długi i komora nagrzewa się dostatecznie. W niemal kazdym silniku VW, Audi, Skoda da się wydłużyć czas grzania świec wedle uznania za pomocą Vag'u.

    Sam w poprzednim samochodzie wydłużałem go o 1 sekunde ale w moim przypadku w passacie wina nie była świec tylko wytartych szklanek co powodowało telepanie ale tylko na mrozie.
    Z tego co się orientuję to świece żarowe w każdym diesel'u grzeją nawet po uruchomieniu silnika. Czas ten może trwać nawet minutę. Można to sprawdzić mierząc napięcie na świecach żarowych. Dlatego włączanie i wyłączanie zapłonu w celu tzw. podgrzewania świec nie ma sensu. Wystarczy dłużej poczekać mimo, że lampka świec żarowych zgaśnie to one nadal są grzane. A zgaśnięcie lampki sygnalizuje jedynie minimalny czas grzania świec żarowych odpowiadający temperaturze silnika. Więc jedynie co mogłeś wydłużyć to czas minimalny, po którym powinieneś uruchomić silnik.

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Mi akurat autko odpala bez żadnych szarpań, telepotań. Stało ostanio cztery dni nie odpalanie, rano temp minus 4 stopnie i odpaliło na dotyk. Rozmawiałem dzisiaj z kolegą który ma opla vectrę 1.9 CD TI - twierdzi że ma ten sam motor jak moja Alfa. Na poranne szarpanie podczas rozruchu miał tylko jedną odpowiedź : albo świece żarowe albo początek powolnego końca koła dwumasowego. Miał podobny problem z poprzednim oplem, też z tym samym silnikiem. Po wymianie koła, problem całkowicie zniknął. Według mnie siłą wciskania sprzegła mie ma wpływy na szarpanie silnikiem przy odpalaniu. Wciśnijcie tylko hamulec. Też tak mozna. Zobaczcie efekt.

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Być może się mylę, jeśli tak to mnie poprawcie (nie jestem mechanikiem), ale jak koło dwumasowe może mieć wpływ na odpalanie auta, przy założeniu że odpalamy go przy wciśniętym sprzęgle ?

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    a dlaczego nie odpalisz mając wciśnięty TYLKO pedał hamulca.

  7. #67
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post
    Być może się mylę, jeśli tak to mnie poprawcie (nie jestem mechanikiem), ale jak koło dwumasowe może mieć wpływ na odpalanie auta, przy założeniu że odpalamy go przy wciśniętym sprzęgle ?
    ano taki , że wciskając sprzęgło odłączasz skrzynie biegów - przy zimnym silniku rozrusznik, działając na koło dwumasowe, nie musi pokonywac dodatkowych oporów mechanizmu skrzyni i gęstego oleju. Nacisnięcie tylko hamulca nie ułatwia rozruchu - zabezpiecza jedynie żeby auto nie skoczyło do przodu, gdy auto jest na biegu...

  8. #68
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Ja się będę upierał że to problem elektroniczny. Skoro przy niskich temperaturach silnik pali z dotyku bez żadnych wstrzasów a jedynie w pewnych okolicznościach, gdy jest zimny a mimo to kontrolka świec gaśnie od razu zapala ze wstrząsem to dwumasa nie będzie raczej przyczyną - tym bardziej że w czasie pracy silnika, gaszenia, jazdy nie ma objawów uszkodzenia tego elementu.

    Już kiedyś pisałem w oplach 2.0 i 2.2 DTI z czasem gdy silniki miały większe przebiegi pojawiły sie kłopoty z uruchomieniem w temperaturach powyżej 5 stopni (nie grzały już świece). Producent zareagował i wprowadził nowe oprogramowanie, które wyeliminowało problem. Myślę że tu leży przyczyna.

    P.S Jak tylko przesiadłem się na JTDM to pierwsze odczucie było czemu ten rozrusznik tak słabo kręci w porównaniu z JTD.
    Ostatnio edytowane przez A.Krystian ; 24-10-2011 o 13:11
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  9. #69
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sprotek Zobacz post
    Z tego co się orientuję to świece żarowe w każdym diesel'u grzeją nawet po uruchomieniu silnika. Czas ten może trwać nawet minutę. Można to sprawdzić mierząc napięcie na świecach żarowych. Dlatego włączanie i wyłączanie zapłonu w celu tzw. podgrzewania świec nie ma sensu. Wystarczy dłużej poczekać mimo, że lampka świec żarowych zgaśnie to one nadal są grzane
    Ja również niejednokrotnie słyszałem, że świece grzeją czasem nawet kiedy silnik jest już uruchomiony.
    Testowałem też to o czym piszesz, czyli włączałem zapłon jednokrotnie i czekałem nieco dłużej niż zwykle i odpalałem samochód. Niestety motor nie zapalał tak idealnie jak wówczas kiedy kilkakrotnie włączałem i wyłączałem zapłon.
    Tak więc zasadnym wydaje się teza mówiąca o tym, że świece w Alfie 159 JTDm grzeją za krótko. Włączając i wyłączając zapłon niejako zmuszamy je do grzania, co skutkuje łatwiejszym rozruchem JTDm'a.
    W związku z powyższym najpierw sprawdzę czy świece są sprawne, a w następnej kolejności będę szukał kogoś kto wydłuży czas ich grzania.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #70
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/top...9.html#8820272

    okazuje sie ze świecami steruje jakiś moduł i jak przekaźnik nie bedzie sprawny to nie będzie palić dobrze, czasu grzania raczej wydłuzyc się nie da elektronicznie w alfie.

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDM 16v buczy przy rozgrzanym silniku, na zimnym cicho
    Utworzone przez Igor1234 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-09-2016, 19:10
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 14:12
  3. [159] 1.9 jtdm 16v szarpie na zimnym silniku przy lekkim dodaniu gazu
    Utworzone przez CINEKX81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 21:43
  4. [159] mocno telepie przy odpalaniu na zimnym silniku
    Utworzone przez tomhak84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 00:01
  5. [164] Wysokie obroty przy odpalaniu na zimnym silniku.
    Utworzone przez Anna1997 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory