Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 114

Temat: 1.9 JTDm - przy odpalaniu na zimnym silniku strasznie go telepie

  1. #1
    wojtek.jot
    Gość

    Domyślnie 1.9 JTDm - przy odpalaniu na zimnym silniku strasznie go telepie

    witam.mam pytanie zwiazane z odpalaniem na zimo silnika. kupilem alfe159 z 2009 i przy kazdym odpalaniu jak silnik ostygnie to mam wrazenie jakby mial wyskoczyc(ciekawostka jest to ze przy cieplym wszystko jest ok). czy moze ktos wie ,czy to normalne? z gury dziekuje
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 16:54 Powód: wojtek

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.5v6 Super 92r.
    Postów
    554

    Domyślnie

    Głupia sprawa, ale może choć w tak nowym samochodzie to chyba rzadki problem, nie grzeje Ci któraś świeca żarowa tak jak powinna stąd, nierówna praca po odpaleniu na zimnym.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    GDYNIA
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witam. Tak jak kolega wyżej prawdopodobnie któryś z cylindrów nie jest podgrzewany. Mi zdarzył się podobny przypadek 2 razy smochod po odpaleniu chodził jak traktor. Na poczatku przestraszyłem się i wyłączyłem silnik ale po ponownym podgrzaniu silnika coś chyba zaskoczyło i silnik odpalił normalnie. Przy wizycie w ASO zglosilem to na examinerze nic nie wyskoczylo podobno chwilowe zawieszenie elektroniki. Nigdy wiecej juz tego nie mialem. Jezeli masz samochod na gwarancji a powtarza Ci sie to regulanie naciskaj na ewentualna wymiane swiecy, widocznie jakas wadaliwa Ci sie trafila. Czekamy na wiadomosc co bylo przyczyna. Pozdrawiam

  4. #4
    wojtek.jot
    Gość

    Smile dzieki

    no wlasnie to dziwne,to tylko sie dzieje przy pierwszym odpaleniu na zimnym. nawet pare sekund puzniej po drugim odpaleniu jest ok; a co do pracy motoru to nie mam zastrzezen, jest super, zadnych drgan ,komputer tez nic nie pokazuje. pojade chyba na ten serwis jak znajde troche czasu,o efektach napisze.noi szczere podziekowania za radyi i info.pozdrawiam

  5. #5
    wojtek.jot
    Gość

    Domyślnie

    witam.a wiec bylem z tym problemem w serwisie i tak jak sie domyslalem nic nie wykryli,nawet zadnych bledow do wykasowania.a do tego wzieli kase za podlaczenie do kompa choc auto jest na gwarancji.A problem nie zniknal.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Często problem powoduje zużyty/wyładowany w jakimś stopniu akumulator. Nie zaszkodzi najpierw sprawdzić tego przekładając jakiś inny. Juz parę razy się spotkałem z podobnymi problemami...

  7. #7
    wojtek.jot
    Gość

    Domyślnie

    dzieki i sprawdze czy to cos da. o efektach napisze.

  8. #8
    wojtek.jot
    Gość

    Domyślnie

    witam wszystkich ponownie. dawno nie bylem na forum, ale obiecalem ze napisze co to za problemz ty m skaczacym silnikiem na zimno. a wystarczylo (odkrylem to tydzien temu) ze wcisne sprzeglo tuz przed odpaleniem. i to tylko tyle.pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek.jot Zobacz post
    witam wszystkich ponownie. dawno nie bylem na forum, ale obiecalem ze napisze co to za problemz ty m skaczacym silnikiem na zimno. a wystarczylo (odkrylem to tydzien temu) ze wcisne sprzeglo tuz przed odpaleniem. i to tylko tyle.pozdrawiam
    Własnie nie wiem co to daje, ale producent też zaleca w silnikach jtd wcisniecie sprzegła przy odpalanie i gaszeniu silnika. Możę chodzi o drgania?
    Ostatnio edytowane przez majster ; 21-10-2010 o 18:41

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    hmmm - przecież silnik ZAWSZE się odpala z wciśniętym sprzęgłem... jak to się mówi człowiek uczy się całe życie - pozdro!!!

    - Majster dokładnie tak jak piszesz

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDM 16v buczy przy rozgrzanym silniku, na zimnym cicho
    Utworzone przez Igor1234 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-09-2016, 19:10
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 14:12
  3. [159] 1.9 jtdm 16v szarpie na zimnym silniku przy lekkim dodaniu gazu
    Utworzone przez CINEKX81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 21:43
  4. [159] mocno telepie przy odpalaniu na zimnym silniku
    Utworzone przez tomhak84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 00:01
  5. [164] Wysokie obroty przy odpalaniu na zimnym silniku.
    Utworzone przez Anna1997 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory