Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: 159 ....Servis FAKTY i MITY

  1. #1
    Babos
    Gość

    Domyślnie 159 ....Servis FAKTY i MITY

    Witam serdecznie szykuje sie do zakupu alfy 159 2.4 JTDm jeszcze nie wiem ktory rocznik ale mysle ze 2006-2007 i pytanko do was mam takie... na co zwrocic uwage przy zakupie co moze byc oznaka jakis powaznych usterek , wad ... i drugie pytanie czy servis tego cacka jest faktycznie drogi? bo slyszalem wiele opowiesci od znajomych ze zawieszenie jest wadliwe i drogie. Sam nigdy nie mialem alfy i nie mam uprzedzen co do jakielkolwiek marki chce poprostu wiedziec jak faktycznie wyglada awaryjnosc tego samochodu i jego servis no i jakie jest faktyczne spalanie takiego silnika bo tez legendy sa straszne... pozdrawiam wielbicieli

  2. #2
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    a co to jest servis? czy to jakaś czynność techniczna przy aucie? a ci znajomi, co pisali o wadliwym zawieszeniu, to skąd o tym wiedzą? mieli takie auta? i o co chodzi z tą wadliwością?
    a spalanie? jakie legendy słyszałeś? że ile spala w porównaniu, ma się rozumieć, do aut w swojej klasie? znasz jakies dane z tych legend? Ile to jest?

  3. #3
    Babos
    Gość

    Domyślnie

    chodzi mi o ceny czesci ekspleatacyjnych i czy ogolny koszt utrzymania samochodu jest wysoki a co do legen to slyszalem o 13-15 litrach w miescie z czym sie nie zgadzam no ale chyba ow opinie byly od przeciwnikow marki wspominali tez o wadliwosci zawieszenia ale sadze ze spowodowane jest ono stanem polskich drog

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Cytat Napisał Babos Zobacz post
    na co zwrocic uwage przy zakupie co moze byc oznaka jakis powaznych usterek , wad
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ca_2006_a.html

  5. #5
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał Babos Zobacz post
    chodzi mi o ceny czesci ekspleatacyjnych i czy ogolny koszt utrzymania samochodu jest wysoki a co do legen to slyszalem o 13-15 litrach w miescie z czym sie nie zgadzam no ale chyba ow opinie byly od przeciwnikow marki wspominali tez o wadliwosci zawieszenia ale sadze ze spowodowane jest ono stanem polskich drog
    Koszt utrzymania oczywiscie wyzszy niż jakiegoś małego auta, ale nie ma tragedii.. Spalanie 13-15 litrów jest do zrobienia.. bez problemu jeśli ktoś ostro lata po miescie.. ale normalna jazda to 10-12/. W teasie trzeba liczyc przynajmniej 8-9l/100km jeżdzac stosunkowo dynamicznie. Pamiętaj, że auto waży prawie 1700kg.

    Co do zawieszenia w 159, to życzyłbym tak solidnego zawieszenia wszystkim autom konkurencji nie wspominajac o bezkonkurencyjnych właściwościach jezdnych.. Podzespoły zawieszenia są drogie, bo chyba póki co występują tylko w oryginałach, ale na tyle są solidne, że chyba i tak warto nie oglądać się na zamienniki..

    U siebie zmieniałem jedynie póki co tarcze i klocki na przodzie (Brembo/Ferrodo), a są to ogromne hamulce.. Koszt 654zł + 100zł wymiana.
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Podzespoły zawieszenia są drogie, bo chyba póki co występują tylko w oryginałach
    tylko wtrace, ze na pewno gorne wahacze sa w zamienniku co z reszta, jeszcze nie wiem
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  7. #7
    Babos
    Gość

    Domyślnie

    Cieszy mnie taka wiadomosc od was wielbicieli marki bo sceptycy mowi ze ''wlosi'' nie robi solidnych samochodow aktualnie mam Saab-a 9-3 2.2TiD 2003rok wiec mysle ze spalanie z silnikiem 2.4 JTDm nie bedzie duzo wieksze a jezeli bedzie zblizone to bede bardzo zadowolony a nieukrywam ze 159 mi sie bardzo podoba i najblizszym czasie bede chcial jak kupic dziekuje bardzo za pomoc i pozdrawiam

  8. #8
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Odpowiedni dział na takie pytania: http://www.forum.alfaholicy.org/porady_przy_zakupie/

Podobne wątki

  1. Selesped fakty i mity
    Utworzone przez Andy1970 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-03-2012, 19:37
  2. Inne modele i kasa (fakty i mity)
    Utworzone przez Pingwin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 21-01-2010, 15:03
  3. Pb95 a 98 fakty mity
    Utworzone przez Colin w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 20:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory