Strona 6 z 84 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 836

Temat: Kupiłem 159 1.9 JTS - zapraszam do wymiany uwag i doświadczeń

  1. #51
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Murray
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Brańsk
    Auto
    ...Na zawsze Mazda 323 F BP i kiedyś Alfa Romeo159 JTD lub MPI...
    Postów
    120

    Domyślnie

    Zgadzam się i popieram...
    <<-<---Nicole Scherzinger - Don't Hold Your Breath--->->>

  2. #52
    Mateo5
    Gość

    Domyślnie 159 JTS zużycie i dojazdówka

    Witam ! 159 1,9 JTS mam pół roku. Kupiłem gdy miała niecałe 80 tyś. km, od 1 właściciela. Najniższe zużycie Pb na trasie wg pokładowego to 7,4 przy bardzo spokojnej jeżdzie- nie śpiesząc się. Po mieście to 10,5 do 14 L.
    Ostatnio w tylną oponę złapałem gwożdzia i nie pomogło "mleczko" z zestawu naprawczego. Jestem zdecydowany kupić chudą dojazdówkę. Proszę doradżcie jaką ( podobno pasuje od Vectry ). W bagażniku nie znalazłem nawet klucza do kół. Proszę o poradę.

  3. #53
    yapyko
    Gość

    Domyślnie Dojazdówka

    A na allegro patrzyłeś :
    http://moto.allegro.pl/kolo-dojazdow...467883537.html

    Ja bym dokupił jednak pełne koło

    pozdrawiam

    ---------- Post dodany o godzinie 11:06 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:53 ----------

    Cytat Napisał Hoyby Zobacz post
    Racja bo potem powstają niepotrzebne konfrontacje, a niestety stosunek posiadaczy diesel V benzyna 20:1?? Już mi się nie chce odpierać i tłumaczyć...(brak obiektywizmu, diesel górą i już! ) Reasumując ciężko o dobrą dyskusję, na forum jest trend diesla nie to żebym coś zarzucał, każdy wie o co chodzi
    Silniki JTS to dobre motory, z pewnymi "bolączkami". W 2.2 naciągają się łańcuchy po ok 50-60 tysiącach nie wiem jak w 1.9. A reszta to szeroki temat do dyskusji.
    Wczoraj byłem w ASO w Carserwisie w Warszawie i pytałem o wymianę kompletnego rozrządu w 1.9 JTS cena w serwisie to 4500 PLN, ale facet mnie uspokoił , że dopóki nie zaświeci się kontrolka to nie ma co się martwić a nad wymianą należy się zastanowić dopiero przy 150 tys przebiegu. Natomiast potwierdził , że przy 2,2 JTS faktycznie łańcuszek potrafi się wyciągnąć ze względu na wyśrubowaną moc i ostrą jazdę.Miałe inny problem bo walczyłem z centralnym zamkiem od strony pasażera nie zamykał się i nie składało sięprawe lusterko wymienono centralkę ( 395 PLN ) w prawych drzwiach i z usługą zapłaciłem 750 PLN i teraz działa

  4. #54
    Mateo5
    Gość

    Domyślnie

    Witam !
    Mam mam AR 159 JTS. Ostatnio przebiłem oponę dużym gwożdżiem, że nie pomógł zestaw naprawczy. Wulkanizator radził kupić chudą dojazdówkę od Vectry. Czy ktoś wie jaki jest rozstaw śrub ?
    Mateo5

  5. #55
    Bruce Willis
    Gość

    Domyślnie

    po co są w ogole te zestawy naprawcze?

  6. #56
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Murray
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Brańsk
    Auto
    ...Na zawsze Mazda 323 F BP i kiedyś Alfa Romeo159 JTD lub MPI...
    Postów
    120

    Domyślnie

    Zestaw naprawczy to lipka tylko koło zapsowe ratuje sytuacje. Panowie a ile wam pali oleju 1,9 JTS ??
    <<-<---Nicole Scherzinger - Don't Hold Your Breath--->->>

  7. #57
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie

    hola, hola jest nas wiecej Od niedawna jestem posiadaczem drugiej juz belli, tym razem 159 2.2 jts. Na razie wiele sie nie wypowiem, nie wiele przejechalem. Po kupnie zrobilem kilka rzeczy ale raczej eksploatacyjnych (miala przebieg 111tys, byla po wymianie rozrzadu, czujnika temp oleju, czujnikow cofania i jeszcze kilku rzeczy, ktore mialem mozliwosc sprawdzic w historii w serwisie). Na wiosne polakieruje jeszcze maske bo ma sporo odpryskow (jezdzona przez pierwszego wlasciciela glownie w trasie) i zrobie pelna polerke (moze znacie dobry warsztat w Warszawie, gdzie mozna wypolerowac lakier?).

    Spalanie ma znosne, przy spokojnej jezdzie do osiagniecia jest 11.5-12 litrow ale nie na krotkich odcinkach, bo na takich, okolo 6 km, to faktycznie 12.5-13 wychodzi najmarniej.

    Odnosnie generalnie awaryjnosci, glownie apropos postu zbynia, to jak najbardziej zgodze sie z tym, ze wszystko zalezy od nas samych, jak dbamy. Jezdze alfa od 11 lat (145) i jak o nia dbalem, z pasja pedanta, tak nic sie w niej nie dzialo. Zaniedbalem przez rok, dwa, trzy (gorsza kondycja finansowa) tak zaczela sie sypac. Niestety zdazylem ja jeszcze ostatnio rozbic, ale plan po naprawie jest taki, zeby ja porzadnie odremontowac i miec 2 cudne czarne slicznotki

    Tez mam ten nieszczesny zestaw naprawczy a niekoniecznie chce za dojazdowke placic 400 zl (jak ta z allegro). W serwisie, jako ciekawostka, krzycza sobie 1 800 !!!

    W ogole to proponuje abysmy dzielili sie uwagami jak najlepiej zadbac o nasze belle z jts silnikami. Ja narazie nie mam doswiadczen wiec nie mam sie czum dzielic. Chodzi mi glownie o takie kwestie jak uzywane oleje, plyny, czestotliwosc ich wymiany oraz inne kwestie, ktore do oczywistych niekoniecznie naleza.
    Ostatnio edytowane przez Lcs ; 27-02-2011 o 17:03

  8. #58
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Murray
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Brańsk
    Auto
    ...Na zawsze Mazda 323 F BP i kiedyś Alfa Romeo159 JTD lub MPI...
    Postów
    120

    Domyślnie

    Ja to już się doczekać nie mogę swoje Alfy Romeo 159 1,9 JTS zaczynam grać w RM FM i Lotka.. nawet...
    Ale jak nie znajdziesz pracy tej jedynej nie zarobisz nie kupisz...proste, żyje gazetami i tym forum....
    Myślę że kiedyś się uda....w końcu....
    <<-<---Nicole Scherzinger - Don't Hold Your Breath--->->>

  9. #59
    yapyko
    Gość

    Domyślnie JTS to benzynka

    Cytat Napisał Murray Zobacz post
    Zestaw naprawczy to lipka tylko koło zapsowe ratuje sytuacje. Panowie a ile wam pali oleju 1,9 JTS ??

    JTS to Benzynka!!!!!!!!!!!!!

  10. #60
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    ale olej brać może )

Podobne wątki

  1. Kupiłem Alfe okazał sie dwumas do wymiany czy moge oddać?
    Utworzone przez darfej1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 16:04
  2. [Brera] czy kupie za te pieniądze, na co zwracać uwag
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 22:29
  3. [159] Kupiłem 159 :) ale... :)
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 13:48
  4. [156] Kupiłem ją
    Utworzone przez yatsek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory