Strona 10 z 84 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192060 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 836

Temat: Kupiłem 159 1.9 JTS - zapraszam do wymiany uwag i doświadczeń

  1. #91
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    [QUOTE=rafter;762753]
    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    u mnie niestety tak wlasnie jest. Wersja progression z polskiego rynku (rok 2008)

    Gary , Ty już masz poliftową ??
    tak, wiec wyglada na to, ze po lifcie nie tylko na tylnej kanapie postanowili zaoszczedzic ;-)

  2. #92
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    [QUOTE=Gary;762891]
    Cytat Napisał rafter Zobacz post

    tak, wiec wyglada na to, ze po lifcie nie tylko na tylnej kanapie postanowili zaoszczedzic ;-)
    Czy ja wiem czy chcieli zaoszczędzić , to raczej było przekonfigurowanie wersji . Zobacz np. po lifcie Distinctive dostało drogą w konfiguratorze nawigację a zabrano ze standardu tej wersji parktronic ,który za niewielką dopłatą można było dokupić z listy opcji .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  3. #93
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Zgodnie z informacją "pewelgry", okazało się, że to mityczne "wypadanie zapłonów" to nic innego jak "lewe powietrze" spowodowane uszkodzonym przewodem powietrza, a więc nie ma żadnej informacji o innych, ewentualnych bolączkach tego silnika
    Ostatnio edytowane przez janio ; 16-01-2012 o 15:48

  4. #94
    pawelgry
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Zgodnie z informacją "pewelgry", okazało się, że to mityczne "wypadanie zapłonów" to nic innego jak "lewe powietrze" spowodowane uszkodzonym przewodem powietrza, a więc nie ma żadnej informacji o innych, ewentualnych bolączkach tego silnika
    Witam ! To fakt z silnikiem mam problem z głowy - pracuje idealnie ale słychać buczenie pompy od wspomagania....... Czytałem na forum, iż pomaga wymiana zbiorniczka na płyn lub wymiana płynu z czerwonego na zielony ( z syntetycznego na mineralny) tylko czy to zda egzamin ? Wiecie gdzie taki zbiorniczek dostać oprócz serwisu ?

  5. #95
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelgry Zobacz post
    Wiecie gdzie taki zbiorniczek dostać oprócz serwisu ?
    pawelgry, zbiorniczek w ASO kosztuje 115 zl i raczej poza ASO wiele taniej go nie znajdziesz.
    Reszte informacji masz w tym watku - http://www.forum.alfaholicy.org/159_...i_problem.html

  6. #96
    Kamilek
    Gość

    Domyślnie

    więc Panowie jak jest ostatecznie z silnikiem 1.9 JTS ??? mozna na nim polegac i spokojnie kupować ? czy lepiej unikać tych silnikow ?

  7. #97
    krissis
    Gość

    Domyślnie

    witam serdecznie,
    świeżutki na forum, bo i od niecałego miesiąca dopiero posiadam alfę własnie z silnikiem 1,9 jts. Powiem tylko tyle, kocham ten samochód jeździe wspaniale,w środku cichutko, spalanie na bardzo przyzwoitym poziomie ok. 10L, w trasie przy spokojnej jeździe spokojnie można zejść poniżej 8L.
    Niecały miesiąc a już ponad 2 tysiące km nim zrobiłem, i im dłużej jeżdżę tym bardziej kocham ten samochód, nie tylko za sam wygląd, ale też za tą przyjemność z jazdy którą daje, po prostu nie chce się z niego wysiadać

    ps. nie rozważałem zakupu disla, bo po prostu nie lubię dzięku silnika disla bez urazy hehe

  8. #98
    krissis
    Gość

    Domyślnie

    dodam tylko że wygląd tego auta bez względu na to z jakim jest silnikiem powala na kolana. Kombi nie wygląda jak kombi, a jak coupe, jak to zauważył mój braciak. Samochodzik mam właśnie w wersji kombi, czarny, z przyciemniomymi czarnymi szybkami
    pozdro

  9. #99
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Od lutego przejechałem około 2500 km, zero jakichkolwiek problemów, poza niedziałającym wskaźnikiem temperatury oleju, który wymagał wymiany czujnika temperatury i poziomu oleju. Spalanie niestety spore, fakt że 70% to jazda po mieście, ale średnia 10,8 l/100 km, to trochę dużo, ale cóż, za przyjemności trzeba płacić - przy przyspieszaniu silnik zachowuje się jak, nie przymierzając elektryczny, i gdyby nie dźwięk wydechu, który zmieniłem na Ultera z podwójnymi lufami, a który brzmi rewelacyjnie, pewnie będąc wewnątrz samochodu, trudno byłoby się zorientować, że tam coś pod maską pracuje W okresie zimowym silnik nagrzewa się błyskawicznie, dzięki temu już po chwili jazdy we wnętrzu robi się cieplusio i przytulnie. Klimy jeszcze nie miałem okazji przetestować

  10. #100
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    brawo chłopaki, nie ma to jak happy alfisti
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

Podobne wątki

  1. Kupiłem Alfe okazał sie dwumas do wymiany czy moge oddać?
    Utworzone przez darfej1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 16:04
  2. [Brera] czy kupie za te pieniądze, na co zwracać uwag
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 22:29
  3. [159] Kupiłem 159 :) ale... :)
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 13:48
  4. [156] Kupiłem ją
    Utworzone przez yatsek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory