Strona 11 z 84 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 836

Temat: Kupiłem 159 1.9 JTS - zapraszam do wymiany uwag i doświadczeń

  1. #101
    senfi
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie odnośnie rozrządu w 1,9 JTS. Gdzieś znalazłem, że wersje benzynowe JTS-a mają rozrząd na łańcuszku i w wersji 2,2 bywają z tym problemy.
    Jak to wygląda w 1,9? Producent zaleca wymianę, jeśli tak to przy jakim przebiegu?

    Druga rzecz która w wątku się przewinęła to "branie" oleju spowodowana zbieraniem się nagaru. Ktoś się spotkał w swoim egzemplarzu z tym problemem?

  2. #102
    janio
    Gość

    Domyślnie

    JTS mają rozrząd łańcuchowy, producent, przynajmniej w instrukcji obsługi, nie wspomina nic na temat konieczności wymiany rozrządu, jak będzie z tym kłopot, zaświeci się marchewa. W 2,2 jest problem z rozciągającym się łańcuchem (komputer pokazuje błąd), w 1,9 jeszcze się nie spotkałem z tym problemem, ani z informacją o nim, pomimo, że przed zakupem trochę googla wymęczyłem w tej kwestii. Co do zużycia oleju... mam w tej chwili na liczniku ponad 61 tys., olej zmieniałem przy 55 tys. i jak na razie od wymiany jest max.

  3. #103
    senfi
    Gość

    Domyślnie

    A na jakim oleju jeździsz i czy stosujesz podczas wymian jakieś płukanki do silnika?

  4. #104
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Obecnie Castrol Edge 5W/40 - książka serwisowa zaleca wymianę oleju co 30 tys. km, a więc poprzedni właściciel wymieniał olej tylko raz, ja żadnych dodatkowych zabiegów nie robiłem, ale zmieniłem sobie przebieg między przeglądowy na 15 tys.

  5. #105
    Użytkownik Świeżak Avatar adek28zadek
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa 1.9 JTS 2008r, Toyota Aygo Sol
    Postów
    53

    Domyślnie

    Witam Cię. Podobnie jak kolega Janio posiadam Alfę 1.9 JTS nie zauwazyłem ubytku oleju. Wymieniałem przy 108tys. obecnie mam prawie 117tys. Jeżdżę na oleju Mobil 1 - 5W/40.
    Pozdrawiam

  6. #106
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Wuoh
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTS Distinctive, Blu Oltremare, 17". 07.2008 Lifting
    Postów
    32

    Domyślnie

    U mnie również 1.9 JTS. Olej wymieniony przy 44.000. Obecnie mam 58.000 i nadal mam na wskaźniku MAX. Na bagnecie również nie zauważyłem aby poziom oleju spadł. Jeżdżę na Selenii zgodnie z zaleceniem AR.
    Spalanie zimą w mieście na krótkich odcinkach (3-4 km) to 12,5-13,5l/100. Trasa 7,5-8,5/100. Benzyna 95 BP/Orlen
    Jeżdżę tą Alfą już rok i nie miałem ani jednej usterki twu! twu! twu!

    PozdrAll !!!

  7. #107
    senfi
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co widzę ciężko się przyczepić do silnika 1,9 JTS poza subiektywnymi odczuciami niektórych, że za mały silnik do masy auta.
    W sieci krąży sporo opini które jak widać są mocno przesadzone.

    Dzięki za Wasze odpowiedzi, utwierdziły mnie w przekonaniu, żeby obejrzeć auto właśnie z tą jednostką

  8. #108
    Użytkownik Romeo Avatar Arthrm
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dublin, Ireland, Ireland/Kraków, Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo,
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    zero problemow z 1.9 jts tez mam olej max po przejechaniu 6 tys km od wymiany moze to zbyt wczesnie no ale zero problemow z silnikiem zrywnosc jak dla mnie ok nawet czasami zbyt duza w miescie i musze uwazac wczesniej mialem 1.6 TS w 156 moze dlatego tak to odczuwam
    IRLANDIA


    ____________Jest:_______________________Były:____ _______________________________

    ______Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo______ Alfa Romeo 156 1.6 Lusso________Alfa Romeo 147 1.6 Lusso
    __________________ _____

  9. #109
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cieszę się, że jest nas więcej - pozdrowienia dla benzynożerców

  10. #110
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paweldante
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    323

    Domyślnie

    Cześć wszystkim Super że coraz więcej osób przekonuje się do JTS'ów Ja użytkuję 159 2.2 JTS od lipca i jak na razie REWELACJA !! Dla osób które mają dylemat przytaczam jeden z moich postów odnośnie silnika 2.2 JTS :

    "Napiszę swoje obiektywne zdanie na temat silnika 2.2 JTS w Alfie Romeo 159. Przymierzałem się do diesla, ale przebiegi i ogólnie ewentualne naprawy/modernizacje ( EGR, DPF, Dwumas, Sprzęgło itp ) skutecznie mnie od wyboru diesla odrzuciły. Wybór padł na jednostkę 2.2 JTS. Powód prosty - 1.9 JTS jak dla mnie jest za słaby, 1750 TBi nie wchodził w grę ( ceny ze względu na młode roczniki ) , 3.2 V6 JTS - spalanie na poziomie 16 Litrów nie wchodziło w grę. Alfę którą zakupiłem pochodzi z polskiego salonu, ma udokumentowany przebieg 89000 KM. Z sprowadzanymi dieslami jest to niestety ciężko. Auto z 2010 roku ma 130 000 KM przebiegu w ogłoszeniach jak i z 2006...masakra.

    Co do samego silnika :

    - Kultura pracy jest rewelacyjna. Obojętnie czy silnik jest zimny czy nagrzany, jego praca jest na bardzo wysokim poziomie.
    - Dźwięk silnika/układu wydechowego nie jest jakiś specjalny. Jak się wkręci auto na wysokie obroty to ładnie "wyje", ale to nie jest Boxer czy Busso V6...
    - Przed zakupem naczytałem się, że 159 jest ciężką, że "trzeba mieć" 1000 KM żeby udźwignąć takiego "kolosa" i inne tego typu pierdoły...185 KM w tym samochodzie spisuje się SUPER !! Auto jest dynamiczne, szybkie, ma bardzo fajny moment obrotowy. Jazda w mieście 60 KM/H na 6 biegu, lekkie naciśnięcie pedału gazu i auto bez problemu gna do przodu. Katalogowe 8.8 s do "setki" jest bardzo zaniżone...kilkukrotnie wraz z znajomym sprawdzaliśmy i zawsze wychodziło Nam 8 s do 100 KM/H, czasami 8.1-8.2. Myślę że to bardzo dobry wynik. Przynajmniej mnie satysfakcjonuje.
    - Spalanie u mnie w cyklu 80 % miasto ( Zabrze ), 20 % trasa ( jakiś wypad na weekend itp ), średnie spalanie według komputera wynosi 9.3 l. Czy to dużo ? Myślę że nie, ponieważ wcześniejsze benzynowe Alfy jakie miałem - 146 1.6 Boxer spalał równe 10l/100KM, a 147 2.0 TS - 11.5 L/100KM.
    - Silnik nie bierze nic oleju, pracuje równiutko

    Napiszę jeszcze dlaczego też zdecydowałem się na 159 w benzynie...Wracając swoją wcześniejszą Alfą 156 z próby, na skrzyżowaniu zobaczyłem najnowszą TT-ke, piękna, biała, na ogromnych felgach, podwójny wydech - naprawdę robiła wrażenie ( a nie lubię Audi..szczególnie ich stylistyki ). Opuszczam szybę na dół i co słyszę ???? Ter Ter Ter Ter Ter Ter Ter Ter...MASAKRA !! 2.0 TDI 170 KM...i sobie wtedy pomyślałem, że 159 przy TAKIM wyglądzie ( jak dla mnie najładniejsza Alfa Romeo - nie wliczając w to oczywiście Competizione bo ta jest poza Naszymi portfelami a przynajmniej moim hehehe , nie może tak terkotać !! Także mam ogromną satysfakcję jak podjeżdżam do świateł, u mnie cisza, a u gościa obok klekot i mnóstwo hałasu

    Zauważyłem też, że osoby które źle piszą o jednostkach 2.2 JTS po prostu nie miały z nimi do czynienia. I nie ma co się dziwić, 90 % ogłoszeń jest z JTD...Myślę że kto zdecyduje się na ten silnik będzie tak samo, a może nawet bardziej zadowolony ode mnie. Naprawdę polecam i pozdrawiam "


    Pozdrowienia dla wszystkich alfaholików, dla benzyniaków jak i dieslowców

    - - - Updated - - -

    Dodam jeszcze, że teraz przy zimnych porankach/wieczorach odpalam swoją Alfę, włączam tryb Hi, odśnieżam swoją piękność i jak wejdę do środka czuć już bardzo przyjemne ciepełko, fotel nagrzany, szyby odmrożone. Czy to kwestia że to benzyna ? Wydaje mi się że tak, dlatego że ojciec posiada Fiata Bravo 2 1.9 MutiJet 120 KM i bidak ma zimno jak w kostnicy, dopiero po przejechaniu kilku/kilkunastu kilometrów ma normanlą temperaturę wewnątrz samochodu.
    Alfa Romeo 146--->147-->156-->GT-->159--> Brera-->Maserati GranTurismo--> Nie ma to jak mieć plany na przyszłość

Podobne wątki

  1. Kupiłem Alfe okazał sie dwumas do wymiany czy moge oddać?
    Utworzone przez darfej1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 16:04
  2. [Brera] czy kupie za te pieniądze, na co zwracać uwag
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 22:29
  3. [159] Kupiłem 159 :) ale... :)
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 13:48
  4. [156] Kupiłem ją
    Utworzone przez yatsek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory