Strona 14 z 84 PierwszyPierwszy ... 45678910111213141516171819202122232464 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 836

Temat: Kupiłem 159 1.9 JTS - zapraszam do wymiany uwag i doświadczeń

  1. #131
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 Jts
    Postów
    285

    Domyślnie

    Witam.
    Posiadam 159 1.9 Jts już od 2 lat i jestem bardzo zadowolony.
    Spalanie w mieście waha się od 12-13 l na 100km , trasa 10-11 l 100km ( Może dlatego aż tyle , ale lubię depnąć jej i ogólnie lubię dźwięk jej silnika jak ma 6000 obr/min ) Przyspieszenie ma zacne , uwielbiam jak na światłach inne auta zostają z tyłu .
    To co mnie drażni to to że jak w nocy jest większy mróz ( -20 ) i przy kilku próbach odpalenia wskaźnik paliwa opada na 0 i nie chce się podnieść i trzeba zgłosić się do serwisu a druga rzecz to też w zimie pokazuje się komunikat że czujniki parkowania z tyłu nie pracują (po jakimś czasie już komunikat zanika i znów pracują)i kolejne jest takie iż system ASR też czasem pisze że się wyłącza ( po jakimś czasie też komunikat znika i funkcjonuje normalnie )
    Jeżeli ominąć te trzy drobiazgi to jestem baaaardzo zadowolony z mojej 159-tki
    Miłego wieczoru
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Adoil ; 15-01-2013 o 23:04

  2. #132
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seboo159 Zobacz post
    Właśnie przeczyłem cały temat i trochę martwi mnie spalanie ~12l a w Warszawie zapewne takie będę osiągał no może 10l bez korków.
    Zamierzam kupić Alfę Romeo 159, zastanawiam się czy benzyna czy diesel. Zawsze miałem benzynę z powodu tańszych części, cichszej pracy silnika i możliwości zabawy obrotami w dużym zakresie.
    Rocznie robię do 15tys km co prawda większość kilometrów robię w Warszawie, czasem korki, czasem looz i zastanawiałem się nad dieslem ale po dłuższych przemyśleniach nie wiem czy warto. Zaoszczędzę na eksploatacji ale boje się bym drugie tyle nie wydał przy jakiejś naprawie a wiadomo nie ma samochodów bezawaryjnych.
    Obecnie mam turbo a w 1.9 JTS bym nie miał pewnie trochę będzie mi tego brakowało ale może to i lepiej, mniej możliwości uszkodzenia czy jakiś napraw...
    Heh zawsze mogę programem zwiększyć moc, pewnie do 190KM i cieszyć się większą dynamiką

    Faktycznie na allegro jest dużo diesli natomiast dorwać beznynkę jest już o wiele ciężej, może to o czymś świadczy.
    Mam na oku czarną 159 1.9 JTS z dobrym wyposażeniem, dokumentacją, krajowy na dniach się nią przejadę i zobaczę.

    Chciałbym już mieć taką Alfę
    Jest temat dt. spalania 159. Jak poczytasz to dojdziesz do wniosku że diesle AR w mieście pala niedużo mniej niż benzyny. Nie ma co się szczypać...

  3. #133
    Seboo159
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie doszedłem do takiego wniosku a w benzynie nie ma turbo to chociaż jedna rzecz która odpada podczas jakiś potencjalnych awarii a 159 na pewno kupię ponieważ jest piękna i jak dla mnie bije wszystkie inne auta.

  4. #134
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Zaprezentowane opinie użytkowników motorków 1,9 JTS, potwierdzają w 100% moje opinie i obserwacje dotyczące spalania, czy mogliby się wypowiedzieć również inni użytkownicy silników 2,2 JTS, bo informacje kolegi paweldante, w związku z tym trochę przeczą "prawom fizyki" i danym producenta

  5. #135
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 159 SW 2,2 JTS Distinctive 2006
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał CodeMaker Zobacz post
    Jest temat dt. spalania 159. Jak poczytasz to dojdziesz do wniosku że diesle AR w mieście pala niedużo mniej niż benzyny. Nie ma co się szczypać...
    Zwłaszcza, że ceny JTSów są niższe niż JTD, a mały przebieg jest bardziej prawdopodobny

  6. #136
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    Odcink 3100 km (Wrocław-Wenecja-Bad Homburg), przejechane głównie autostradami (90%), reszta drogami dojazdowymi i w mieście. Średnie spalanie 10.5l/100. (byłoby bliżej 10l/100 gdyby nie ostatni odcinek autostrady w Niemczech, gdzie trochę przycisnąłem). Jechaliśmy w dwie osoby, auto miało zapakowany cały bagażnik (sedan), więc obciążenie dodatkowe ok 50kg. Prędkość na autostradach 130-160. Teraz testuje spalanie w mieście - na razie za mało km przejechanych, żeby przekazać Wam coś miarodajnego. Dam znać po przejechanych 150-200km w mieście. Ogólnie potwierdzam niektóre opinie użytkowników silników 2.2: powyżej 150km/h widać, jak wskazówka paliwa szybko pikuje w dół.

    Odnośnie przyjemnośc z jazdy, elastyczności, to muszę przyznać, że auto zachowuje się wyśmienicie. Czuć moc już od 2000 obr/min, która jest w pełni wystarczająca dla tego auta (nie mam porównania z innymi silnikami, bo nie miałem przyjemności przetestowania). Poza tym nie słychać klekotania, którego chyba nie zdzierżyłbym w tym aucie. Jak dla mnie nie ma kompromisów w tym temacie

    Zdrowia!
    Czarek

  7. #137
    Seboo159
    Gość

    Domyślnie

    Podsumowując te wypowiedzi dochodzę do wniosku, że chyba powinienem kupić Alfę z silnikiem 2.2, wychodzi na to, że pali mniej niż 1.9...
    Czy to zależy od tego, że dłużej się rozpędza niż z silnikiem 2.2 i więcej pali?

  8. #138
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Pitu pitu..

  9. #139
    Użytkownik Rowerzysta Avatar por.Jaszczuk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW JTDm 2007 & VW Passat 2018 2.0TDI
    Postów
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seboo159 Zobacz post
    Podsumowując te wypowiedzi dochodzę do wniosku, że chyba powinienem kupić Alfę z silnikiem 2.2, wychodzi na to, że pali mniej niż 1.9...
    Czy to zależy od tego, że dłużej się rozpędza niż z silnikiem 2.2 i więcej pali?
    Myślę że nie pali mniej ale osiągi ma zadowalające choć bez szaleństw.

  10. #140
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seboo159 Zobacz post
    Podsumowując te wypowiedzi dochodzę do wniosku, że chyba powinienem kupić Alfę z silnikiem 2.2, wychodzi na to, że pali mniej niż 1.9...
    Czy to zależy od tego, że dłużej się rozpędza niż z silnikiem 2.2 i więcej pali?
    Kwestia spalania jest zawsze BARDZO subiektywna, więc bardzo prawdopodobne, że ktoś kto jeździ Alfą z silnikiem 1.9 może mieć wyższe spalanie od kogoś innego w Alfie 2.2. Ja bym się tym nie sugerował. Różnica w spalaniu spowodowana tylko czynnikiem ludzkim sięga 30% (głównie styl jazdy, ale też stosowanie zasad ecodrivingu, itp.). Wydaje mi się, że ogólnie mówiąc (po lekturze forum/opinii na internecie) 2.2 pije trochę więcej, ale jest za to bardziej elastyczna, agresywna, co o tego auta bardzo pasuje.

    Pytanie z innej beczki do JTS-owców: Może odczarujemy temat rozciągających się łańcuchów rozrządu? Napiszcie swoje doświadczenia w tym temacie: czy mieliście jakieś problemy/wymiany związane z układem rozrządu, jak tak to przy jakim przebiegu, jakie koszty?

    Zdrowia!
    Czarek

Podobne wątki

  1. Kupiłem Alfe okazał sie dwumas do wymiany czy moge oddać?
    Utworzone przez darfej1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 16:04
  2. [Brera] czy kupie za te pieniądze, na co zwracać uwag
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 22:29
  3. [159] Kupiłem 159 :) ale... :)
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 13:48
  4. [156] Kupiłem ją
    Utworzone przez yatsek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory