Strona 74 z 84 PierwszyPierwszy ... 246465666768697071727374757677787980818283 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 836

Temat: Kupiłem 159 1.9 JTS - zapraszam do wymiany uwag i doświadczeń

  1. #731
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    ----
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam, panowie mam straszyny dylemat... Bardzo spodobała mi się 159'tka w Sportwagonie, i teraz prosiłbym o wypowiedz forumowiczów z silnikiem 1.9 JTS, widziałem różne opinie, w większości pozytywne, no ale moze ktos sie wypowie a więc byłem u mechanika i odradził zakupu 159 z tym silnikiem i w ogóle z benzyniakami, z tego względu że niby to oplowski silnik troche przerobiony który pije strasznie dużo oleju, i mam pytanie czy kupno alfy 159 w combi, z silnikiem 1.9 jts za 16tyś z przebiegiem 232 tyś. km jest opłacalne, prosiłbym was o wypowiedzenie się w tym temacie. Z góry podziękuję :>>

  2. #732
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar klusiobos
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Sandomierz/Krk
    Auto
    AR 156 0'1 115KM SW była/ Jest: ALFA 159 1.9 JTS SW 0'6
    Postów
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał NDzCM Zobacz post
    Witam, panowie mam straszyny dylemat... Bardzo spodobała mi się 159'tka w Sportwagonie, i teraz prosiłbym o wypowiedz forumowiczów z silnikiem 1.9 JTS, widziałem różne opinie, w większości pozytywne, no ale moze ktos sie wypowie a więc byłem u mechanika i odradził zakupu 159 z tym silnikiem i w ogóle z benzyniakami, z tego względu że niby to oplowski silnik troche przerobiony który pije strasznie dużo oleju, i mam pytanie czy kupno alfy 159 w combi, z silnikiem 1.9 jts za 16tyś z przebiegiem 232 tyś. km jest opłacalne, prosiłbym was o wypowiedzenie się w tym temacie. Z góry podziękuję :>>
    Wsadzilem w silnik ponad 4k rozrzad swiece elektrozawory paski i grubo ponad 10k w elementy po za silnikiem ale to jak w kazdej 9. 50tys przejechane obecnie 156tys. Bez błędów olej co 10tys i auto smiga. Nie bac sie, brać w jak najlepszym stanie ew mieć te 5k na ogarniecie. Spalanie srednie z 50 tys sie waha od 8 do 9l. Oleju zje ok 0.5l do wymiany. Chcesz cos wiecej wiedzieć pisz a mechanik ch.. wie bo nie jeździ tym autem

  3. #733
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Jak powyżej. Dbać o olej wymiana nie tak jak serwis pokazuje ( 30k) tylko co 10 k i będzie chodziła strzała. Oleju nic moja nie pije a że wpadnie czasami jakiś czujnik do wymiany to inna bajka. Przed kupnem podepnij pod kompa, przeleć nią kilkadziesiąt km. Jak rozrząd był robiony to bierz i nie patrz sie na mechanika bo jeździ wieśwagenem pewnie i pier..li głupoty )

  4. #734
    Użytkownik Świeżak Avatar gregor159german
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kempten \ Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark
    Postów
    80

    Domyślnie

    Potwierdzam powyższe wypowiedzi. Silnik bardzo cichutki nie bierze oleju, pali zawsze od strzała, fajnie mruczy w okolicy 4000rpm Spalanie...szczerze to nie patrzę nigdy na spalanie, tragedii nie ma..silnik w miarę dynamiczny, ale jak jeździsz sam, na kołach 16". Jak na wolnossący silnik to dynamika do tych 3000rpm nawet, nawet. Fajnie równomiernie kręci się do 6000rpm ale nie oczekuj fajerwerków. Sytuacja zmienia się diametralnie po załadowaniu samochodu bagarzami i pasażerami...wtedy to nawet Matiz bierze Cię spod świateł. Trochę żałuję, że nie kupiłem 2.2 jts. Co do alfy romeo i mechaników- nigdy nie słuchaj opinii ludzi którzy nie przejechali tym autem 1 kilometre.
    P.S. Znając poziom forumowych malkontentów, zastrzegam sobie prawo do własnej subiektywnej oceny tego silnika, i wrażeń z jazdy. Ktoś inny może mieć inne zdanie. Pozdrawiam i udanej przygody z Alfa Romeo!!
    Gregor

    Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

  5. #735
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    ----
    Postów
    3

    Domyślnie

    Naprawdę aż tak słabo z dynamiką? Mógłby mi ktoś z Was, forumowiczów co jest najczęstszą usterką Alfy w tym modelu, jak to wygląda np. jak ten rozrząd padnie, dwumasa, czy zawieszenie? Drogo z naprawą?

  6. #736
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Rozrząd komplet z wymianą ok 4k na częściach z ASO. Kombinuje się części z USA wtedy wychodzi taniej. Ogólnie samochód do ogarnięcia ale jak poprzednik pisał kupił bym 2,2. Faktycznie jak zawalony samochód osobami i bagażami to braki koników dają znać.

  7. #737
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał NDzCM Zobacz post
    Naprawdę aż tak słabo z dynamiką? Mógłby mi ktoś z Was, forumowiczów co jest najczęstszą usterką Alfy w tym modelu, jak to wygląda np. jak ten rozrząd padnie, dwumasa, czy zawieszenie? Drogo z naprawą?
    Slabo z dynamiką bo ciezka krowa do ruszenia, poprostu ten model jest trochę za ciężki. Problemy z rozrzadem objawia sie konkretnymi kodami bledow w komputerze. Elementy zawieszenia sa niestety drogie.

  8. #738
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał elgritone Zobacz post
    Slabo z dynamiką bo ciezka krowa do ruszenia, poprostu ten model jest trochę za ciężki. Problemy z rozrzadem objawia sie konkretnymi kodami bledow w komputerze. Elementy zawieszenia sa niestety drogie.
    Drogie są ale powiedz jaką "krową" z tych roczników da się tak w zakręty wchodzić?. Jeździłem Audi A4 model 2008 (sedan) i powiem że nie dorównuje zawieszenia naszym AR. Koszt, no cóż akurat tutaj trzeba płacić za przyczepność. Ale jak to powiedzą inni Audi to Audi . A reszta z VAG typu "śkoda" to niech pociskają handlowcy /tani plastikowy i ch.wy/
    Ostatnio edytowane przez Mogl ; 24-07-2016 o 09:43

  9. #739
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Rozrząd bez wariatorów i elektrozaworów w PL do kupienia za ok 700 zł (zamienniki), zawory ok 500 zł z USA, w komplecie z wariatorami będą kosztować pewnie ok 1000 zł. Drogo nie jest.

    Oryginalne zawieszenie drogie, ktoś na głowę upadł. Z zamiennikami jednak nie jest już tak źle, może losowo z trwałością

    Kpl zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym 2500-3500, w zależności jakie kto ma znajomości Generalnie mało nie jest.

    Do podanych cen należy doliczyć ew. koszty robocizny.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #740
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    124

    Domyślnie

    Witam
    Co moze powodowac szum ,szuranie przy skręcie w prawo ?
    Wydaje mnie się ,że to w prawym przednim kole , dźwięk taki jakby coś ocierało się o siebie .Jak jadę prosto lub skrecam w lewo to jest cisza , a wystarczy delikatnie skręcić w prawo to coś się ociera jakby metal o metal , nie jest to jakieś głośne,ale jest i mnie denerwuje.

Podobne wątki

  1. Kupiłem Alfe okazał sie dwumas do wymiany czy moge oddać?
    Utworzone przez darfej1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 16:04
  2. [Brera] czy kupie za te pieniądze, na co zwracać uwag
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 22:29
  3. [159] Kupiłem 159 :) ale... :)
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 13:48
  4. [156] Kupiłem ją
    Utworzone przez yatsek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory