Strona 8 z 84 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 836

Temat: Kupiłem 159 1.9 JTS - zapraszam do wymiany uwag i doświadczeń

  1. #71
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    przy ciężkej nodze to i 1,9JTDM spali 15litrów mój rekord to narazie 12... agresywna jazda musi być okupiona dużym spalaniem.
    Born to be wild.

  2. #72
    alfabravoII
    Gość

    Domyślnie

    Dynamika lubi lykac. Pytanie do kolegi grzdyla... jak sprawuje sie 1.9jtdm????

  3. #73
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    jeździ...emocji nie ma za wiele ale to nie wyścigówka...dobry silnik na długie wycieczki autostradą tempomat 140km/h i jedziesz w ciszy i spokoju a w kieszenie aż tak bardzo nie ubywa. Ale jak chcesz auto z pazurem to albo 2,4JTDM (pierwotnie takie miałem kupić) albo 1,75TBi. Słyszałem też, że 2,2JTS potrafi zaskoczyć mocą, ale znowu mały wybór na rynku wtórnym.

    Jeżeli podoba Ci się jazda turbobenzyną to nie polubisz JTDm. Nie można kręcić wysoko ja wcześniej jeździłem wolnossącymi japończykami i brakuje mi czerwonego pola przy 7000 obrotów
    Born to be wild.

  4. #74
    alfabravoII
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki.......
    To fakt, ze 2.2 jak na lekarstwo........ 2.4 jtdm tez nie wiekszy wybor ( znow akcyza )....... 1.75 tb jeszcze kosmiczne ceny na wtornym rynku.... a moze 1.9 jtdm z malenkim czipem?? albo julka 1.4 170km ale to nie jest 159 ktora pokochalem..... no i problem jest.

  5. #75
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    do codziennej jazdy 1,9JTDM jest w zupełności ok (wersja 16V) jeżeli chcesz poszaleć to możesz się rozczarować, mi tam 1,9 narazie wystarcza, gdy szukałem auta i jeździłem 2,4 to po przesiadce na 1,9 zastanawiałem się czy jadę na zaciągniętym ręcznym
    Born to be wild.

  6. #76
    alfabravoII
    Gość

    Domyślnie

    Kolega mieszka w W-wie. Ja na Mazurach. Do biura mam 4 km. Chyba lepiej benzynka. Wlasnie sie zastanawiamy z zona nad 1.9 jts, 2.2jts jak pisalem akcyza ale kto wie??? alfoska turbinka 1.75 jeszcze na wtornym praktycznie zero podazy. Chociaz robie rocznie do 20.000 km nie jestem przekonany do ropy.
    Mam tez pytanie do zalozyciela posu w sprawie usterek jakie pojawily sie do tej pory w jego 1.9 jts.....
    pozdrawiam

  7. #77
    pawelgry
    Gość

    Domyślnie

    Mam alfę 159 z silnikiem 1.9jts. Niestety mechanik stwierdził "wypadanie zapłonów" w moim autku. Szarpie nim na wolnych obrotach, obroty falują ..... Czy przyczyną jest cewka zapłonów czy może gdzieś indziej szukać przyczyny ?

  8. #78
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    Właśnie czytam sobie wątek na temat 1,9 JTS (powód jest taki, że stałem się szczęśliwym posiadaczem alfiszonka z takim właśnie motorkiem). Jakoś już tak mam, że teza bez dowodu skłania mnie do podejrzeń o złe intencje, stawiającego tezę - do czego zmierzam? Znalazłem wiele opinii, że 1,9 JTS to "kiepski" silnik, a jednocześnie nie znalazłem żadnego uzasadnienia tej tezy. Ktoś napisał, że w 2,2 wyciągają się łańcuchy rozrządu, natomiast o 1,9 nic. Jedynym problemem jest zgłoszone przez pawelgry "wypadanie zapłonów", cokolwiek miałoby to znaczyć. Głownie słychać peany na temat 1,9 JTD 150 km, z jednoczesną informacją, potwierdzoną przez mojego znajomego, który jeździ Schabem z takim motorem, o awaryjności zaworu EGR i problemem z kolektorem - nie, żebym chciał kontynuować dyskusję na temat wyższości "Świąt Wielkiejnocy nad Świętami Bożego Narodzenia", ale rad bym zrozumieć, dlaczego silnik, co do którego nie mogę się doszukać żadnych zarzutów, jest gorszy od tego, który ma problemy o których napisałem, że o DPF-ie nawet nie wspominam, bo to dopiero jest totalna porażka, na którą, jak się zdaje, jedynym rozwiązaniem jest oszukiwanie komputera i akurat temat DPF-a dotyczy chyba wszystkich silników z tym ustrojstwem, to trudno powiedzieć, że AR nie dotyczy.

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    Jeżeli podoba Ci się jazda turbobenzyną to nie polubisz JTDm. Nie można kręcić wysoko ja wcześniej jeździłem wolnossącymi japończykami i brakuje mi czerwonego pola przy 7000 obrotów
    Akurat ktoś kto lubi wysoko kręcić silnik, to będzie rozczarowany motorem TBi. Odcięcie już przy 5,8 obr/min, i ogólna charakterystyka zdecydowanie bliższa turbodieslom niż benzynowym jednostkom wolnossącym.

  10. #80
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Widze, ze grupa JTS rosnie w sile

    Powodzenia i bezawaryjnej !

Podobne wątki

  1. Kupiłem Alfe okazał sie dwumas do wymiany czy moge oddać?
    Utworzone przez darfej1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 16:04
  2. [Brera] czy kupie za te pieniądze, na co zwracać uwag
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 22:29
  3. [159] Kupiłem 159 :) ale... :)
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 13:48
  4. [156] Kupiłem ją
    Utworzone przez yatsek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory