Strona 4 z 84 PierwszyPierwszy 123456789101112131454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 836

Temat: Kupiłem 159 1.9 JTS - zapraszam do wymiany uwag i doświadczeń

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Ja przez wiele lat jeździłem tylko benzynką i o diesel nawet nie chciałem słyszeć. Bellę kupiłem w dieslu. Powiem szczerze, że nie byłem zachwycony tym, że mam inny silnik niż benzynowy. Jednak po przejechanych km , nie żałuję wyboru. Rozmowy z mechanikami z ASO jednoznacznie wskazują że JTS to awaryjne silniki a zwłaszcza po przekroczeniu 100 000 tyś km. Z benzynek polecają 1.7 TBI i ewentualnie 3.2 JTS. O jednostce napędowej 1.8 MPI - mówią ze jest mniej awaryjna ale za słaba do AR - 140 KM. No i to spalanie. No ale wszystko zalezy od tego co się lubi. Dlatego uważam ze każdy powienien kupować to co lubi i trzeba to uszanować.

  2. #32
    159 JTS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Ja przez wiele lat jeździłem tylko benzynką i o diesel nawet nie chciałem słyszeć. Bellę kupiłem w dieslu. Powiem szczerze, że nie byłem zachwycony tym, że mam inny silnik niż benzynowy. Jednak po przejechanych km , nie żałuję wyboru. Rozmowy z mechanikami z ASO jednoznacznie wskazują że JTS to awaryjne silniki a zwłaszcza po przekroczeniu 100 000 tyś km. Z benzynek polecają 1.7 TBI i ewentualnie 3.2 JTS. O jednostce napędowej 1.8 MPI - mówią ze jest mniej awaryjna ale za słaba do AR - 140 KM. No i to spalanie. No ale wszystko zalezy od tego co się lubi. Dlatego uważam ze każdy powienien kupować to co lubi i trzeba to uszanować.
    Dzięki z głos rozsądku. Kwestia doboru silnika jest wybitnie indywidualna i różne generalizacje typu: „JDTM ciągnie lepiej od JTSa” nie mają większego sensu zwłaszcza, że osiągi obu silników są zbliżone (oczywiście dla JDTMa 16, a nie 8-zaworowego).

    Ja raczej nie kupię dizla, bo nie kalkuluje mi się przepłacać na dzień dobry 15-20 tys. zł za silnik o zbliżonych osiągach. Nawet zakładając średnie zużycie 3l/100 km niżej i cenę paliwa 25 gr/l niżej, wydatek ten nie zwróci się przy małych przebiegach. A moim subiektywnym zdaniem silnik benzynowy charakteryzuje się wciąż jeszcze wyższą kulturą pracy niż dizel z turbiną. Jest cichszy i mniej smrodzi. Nie stwarza problemów przy -20 st zimą i nie ma potencjalnych kłopotów z turbiną. Poza tym bardzo lubię grę silnika powyżej 6000 obr/min i żaden dizel mi tego nie da
    Co do awaryjności JTSów to z doświadczenia wiem tyle, że jeżdżę JTSem trzeci rok i właśnie na wtorek po raz pierwszy umówiłem wizytę w ASO w związku z komunikatem o błędzie EOBD (zwiększona emisja spalin i zużycie paliwa). Innych awarii nie miałem, choć wszyscy - bez wyjątku - moi kumple jeżdżący Audi lub BMW każdą rozmowę o autach zaczynają troskliwym pytaniem o Alfę: "nie psuje się?" 100.000 km przekraczać nim nie zamierzam, no chyba, że Alfa nie zamierza wypuścić następcy…

    P.S. Rafter - różnica w wadze pomiędzy sprtwagonem a wersją standardową to zaledwie 50 kg. Wystarczy, że weźmiesz teściową na siedzenie pasażera i Twój sedan będzie znacznie cięższy od mojego wagona 230km/h pokazała mi na liczniku na równym odcinku autostrady bez górek; było to parę tys. km po dotarciu silnika, na paliwie 98 ze statoila. Jechałem sam bez bagażu, nie wiem skąd wiało i byłem trzeźwy

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    159 JTS- fajnie podoba mi się że masz swoje zdanie i trzymasz się tego. Znajomi moi jak słyszeli że kupiłem AR to tylko głowami kiwali. Jednak gdy obejrzeli moją AR i przejechali się nią, to ironiczny uśmiech zniknął z ich twarzy.
    Jeżeli chodzi o Twoją prędkosć na autostradzie to mogę uwierzyć . Moja Bella prędkość max ma do 212- Ja na autostradzie leciałem ok 220 i jeszcze by pociągneła a na pokładzie były ze mną 3 osoby.

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał 159 JTS Zobacz post
    Witam

    Jeżdżę 159 JTS sportwagon od wiosny 2008r. Zanim trafiłem na forum myślałem, że jestem jedynym użytkownikiem AR z tym silnikiem w Polsce ale od dziś wiem, że byłem w błędzie - jest nas aż trzech Pamiętam że gdy chciałem umówić się na pierwszy serwis po 30000 km, koleś z ASO (Fiat/Alfa w Poznaniu) rozmawiał ze mną jak z jakimś kosmitą gdy zaanonsowałem mu silnik 1,9 benzyna, po czym zaczął mi dobrotliwie tłumaczyć, że 1,9 to w AR 159 jest tylko dizel Przekonywałem go dobre 5 minut...

    Robię nią małe przebiegi - głównie po mieście. Jestem z niej bardzo zadowolony, jest dobrze wyważona, świetnie trzyma się drogi. Silnik wyjątkowo elastyczny, z dużą kulturą pracy, ale dynamika nie zachwyca (9,9 do setki robią teraz auta segmentu A). No cóż, jak się nie chciało przepłacać za 3,2 GTV to nie ma co narzekać... Na autostradzie poszła maksymalnie 230km/h. Spalanie - jak to w Alfie - w dużym stopniu zależy od stylu jazdy. Bella aż prosi się o wciskanie pedału gazu do oporu i wtedy nawet do 15l/100km można osiągnąć w mieście (zima, krótkie odcinki). Przy spokojnej miejskiej jeździe latem wychodzi 12,5l/100km. Na trasie od 7,5 spokojnej (v-max 110) do 11 rajdowej (non stop wyprzedzanie, v-max 160-180).

    Wnioski? Następną Alfę też wezmę w benzynie
    Rozumiem kolegę. Ja też następne auto kupię w benzynie. Nie mam żadnych zastrzeżeń do mojego diesla pod kontem awaryjności, czy ekonomii, ale nie ma w nim nic, co prezentują poprzednie i obecne Alfy pod kontem emocjonalnym z silnikami benzynowymi. A spalanie, wiadomo musi być wyższe niż w dieslu. Podziwiam za szczerość, ponieważ większość ludzi lubi opowiadać bajki o niskim zużyciu paliwa. Przeciętny kierowca Alfy jeździ szybciej niż przeciętny kierowca Skody, Toyoty i często tylko dlatego auto więcej pali. Myślę, że pominąłem silnik 2.4 JTD 200-210 on również wzbudza emocje i wcale tak mało nie pali, ale brzmi super.
    159 1.9 JTDM 150KM
    wcześniej GTV6, 147GTA,156 2.0JTS i 156 1.8TS

  5. #35
    yapyko
    Gość

    Domyślnie JTS Benzynka

    A następny będzie 3,2 JTS też benzynka i mam gdzieś ile pali ....

  6. #36
    Hoyby
    Gość

    Domyślnie

    I TO MI SIĘ PODOBA !, w końcu nie jestem sam Posiadacze DIESLI oszukują się że jazda 200 konnym dieslem jest taka sama jak 200 KM benzyną. Wolę śmigać 150 KM benzyną niż 200 KM dieslem. Wszyscy na forum piszą, że ALFĘ się KOCHA więc dlaczego szukają półśrodków...

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hoyby Zobacz post
    I TO MI SIĘ PODOBA !, w końcu nie jestem sam Posiadacze DIESLI oszukują się że jazda 200 konnym dieslem jest taka sama jak 200 KM benzyną. Wolę śmigać 150 KM benzyną niż 200 KM dieslem. Wszyscy na forum piszą, że ALFĘ się KOCHA więc dlaczego szukają półśrodków...
    Bo każdemu podoba się coś innego )
    Jednemu pasuje jedno.... a drugiemu drugie

    Jakby każdy lubił to samo, to by wszyscy jezdzili takimi samymi autami, ubierali się w te same ciuchy i jedli to samo

    Ja mam dieselka... i benzyny na dzień dzisiejszy bym nie chciał

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Ja mam diesla 150 koników i uważam że to PIĘKNY silniczek. Jednak nie wzgardziłbym silnikiem 1.7 TBi lub 3.2 JTS albo 2.4 JTDM. A wiecie że silniki AR 2.4 stosowane są w BMW.

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    [QUOTE=daro1906;447995. A wiecie że silniki AR 2.4 stosowane są w BMW.[/QUOTE]

    A do którego modelu je wstawiają ??
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    w TVN turbo jak testowano brerę to wspomniał o tym red. Jarosław MAZNA w programie ,, Automaniak''. A zresztą poczytaj sobie od czasu do czasu miesięcznik ,,CARS'' tam też piszą często o Alfach Romeo

Podobne wątki

  1. Kupiłem Alfe okazał sie dwumas do wymiany czy moge oddać?
    Utworzone przez darfej1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 16:04
  2. [Brera] czy kupie za te pieniądze, na co zwracać uwag
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 22:29
  3. [159] Kupiłem 159 :) ale... :)
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 13:48
  4. [156] Kupiłem ją
    Utworzone przez yatsek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory