Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Po własnoręcznej wymianie klocków hamulcowych hamulce działają bardzo słabo

  1. #1
    szladziu
    Gość

    Domyślnie Po własnoręcznej wymianie klocków hamulcowych hamulce działają bardzo słabo

    witam

    dziś wziąłem sie za wymiane klocków w mojej belli wymieniłem wsiadam i jade na jazde próbną ...... i niema prawie wwogóle podpompowałem je przejechalem tak chyba z 20 km i dalej jak wcisne na maxa to troche abs pisknie opona raz moze dwa ale pedał wpada w podłogę jak stoje na górce to hiil holder trzyma prawidłowo jak na postoju wcisnę pedał to też wpadnie w podłogę

    prosze o pomoc
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 13:40

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Nie potrafię rozwiązać Twojego problemu, ale powiem Ci, że jesteś bardzo odważny naprawiając najważniejszy element auta, jakim są hamulce, bez dobrej wiedzy na ten temat! Prędzej wziąłbym się za wymianę uszczelki pod głowicą, niż za najmniejszą naprawę hamulców. Wolę nie ruszyć, niż się nie zatrzymać

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    wymiana klocków to jak dolanie płynu do spryskiwaczy

    kolego szladziu dotrzyj klocki przez jakis 500 km. jak miales rant na tarczy to na poczatku tylko on dotykał klocka i dlatego nie hamuje .

    poza tym na 90% ostrym hamowaniem zaraz po załozeniu nadpaliłes klocek wiec teraz bedziesz miał ladne piski...

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    wymiana klocków to jak dolanie płynu do spryskiwaczy
    Zgadzam się z tą teorią. Jednak potem zdarza się, że:
    Cytat Napisał szladziu Zobacz post
    niema prawie wwogóle podpompowałem je przejechalem tak chyba z 20 km i dalej jak wcisne na maxa to troche abs pisknie opona raz moze dwa ale pedał wpada w podłogę jak stoje na górce to hiil holder trzyma prawidłowo jak na postoju wcisnę pedał to też wpadnie w podłogę
    Pzdr

  5. #5
    szladziu
    Gość

    Domyślnie

    problem rozwiazany okazalo sie ze dostalem zle klocki jak porownywalem ze starymi bylo ok a to dlatego ze sprawdzilem tylko strone zew. tarczy a nie tego co jest w srodku a okazalo sie e tamten klocek mial taki wystajacy bolec i si e ze tak powiem "kantnął" i nie dochodził do konca kupiłem nowe i hamuje lepiej niż fabryka

Podobne wątki

  1. [159] Dziwne zachowanie auta po wymianie klocków hamulcowych.
    Utworzone przez szybson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-10-2014, 17:15
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 13:01
  3. [145] Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Rafcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 08:22
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 12:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory