Strona 1 z 14 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 137

Temat: Tarcze i klocki hamulcowe - Brembo, ATE czy Bosch?

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie Tarcze i klocki hamulcowe - Brembo, ATE czy Bosch?

    Jak w temacie muszę wymienić tarcze i klocki z przodu bo bije przy hamowaniu. Na allegro dostępne są 3 opcje: brembo (339zł/kpl), ATE (390zł/kpl), oraz Bosch (215 zł za szt.).

    Co byście wybrali ?
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 14:58

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Dla mnie zestaw tarcz brembo i klocków ferodo daje przyzwoite i bezproblemowe użytkowanie

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał spike Zobacz post
    Dla mnie zestaw tarcz brembo i klocków ferodo daje przyzwoite i bezproblemowe użytkowanie
    A ile kilometrów od wymiany już przejechałeś na tych tarczach ?

  4. #4
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Też mnie czeka wymiana i raczej na Brembo się zdecyduję.. U mnie bicie pojawia się przy dodawaniu gazu głównie, między 40 a 80 km/h. Ogólnie im bardziej rozgrzane hamulce tym jest bardziej jest to odczuwalne.. na zimnym prawie nie wyczuwalne.. Mam nadzieję, że to tarcze, a nie jakaś inna rzecz.. Koła wyeliminowałem.. więc nie bardzo co ma tam jeszcze bić..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  5. #5
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał spike Zobacz post
    Dla mnie zestaw tarcz brembo i klocków ferodo daje przyzwoite i bezproblemowe użytkowanie
    Skoro polecasz to zamówiłem.. tarcze przód 200zł/szt, klocki 260zł komplet.. ogólnie niewielkie pieniądze..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał A.Krystian Zobacz post
    A ile kilometrów od wymiany już przejechałeś na tych tarczach ?
    18 tys. i zużycie jest niewielkie
    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Skoro polecasz to zamówiłem
    Tarcze sprawdzone podczas ekstremalnej jazdy,czasem się dość mocno zagrzeją jak człowiek chce "pojechać mocniej",a tu co chwile musi hamować a te nadal proste,nic nie bije

    Takie małe info do użytkowników 2.4 ,podczas poszukiwań klocków szukajcie do AR 166 3.0(zacisk brembo 4 tłoczkowy),te same klocki,załóżmy tej samej firmy a połowę tańsze!!,wtedy nie byłem taki mądry,ale wam się może przyda

  7. #7
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Zapiąłem te tarcze Brembo + klocki Ferrodo.. i faktycznie spisują się.. Dzięki za radę..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfalover
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q automat, alfa romeo 159 1.9 TI 193hp by Cinsoft
    Postów
    140

    Domyślnie

    trochę z innej beczki,kombinuję z zaciskami brembo(czerwone) do alfy 159 zdaje się że z wersji TI i zastanawiam się nad kilkoma rzeczami,że tarcze się różnią zależnie od wersji silnikowej(2.4 i 3.2 mają chyba 330mm) to mniej więcej wiem,ale czy w rocznikach się coś nie pozmieniało?Mam model z 2007roku i czy nie pojawi się wtopa że zaciski z rocznika 2009 nie będą pasować,głupio by potem służyły za przycisk do papieru
    Alfa... i wszystko jasne

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar shemagonish
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie
    Auto
    AR159JTDm
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Zapiąłem te tarcze Brembo + klocki Ferrodo.. i faktycznie spisują się..
    Dzięki za radę..
    odgrzeje temat bo wlasnie czeka mnie wymiana hamulcow - przód i tyl. Na montowanych fabrycznie przejechalem 90 tys, z ASO nie dowiedzialem sie jakie moga mi zalozyc (odpowiedz byla ze zamienniki albo oryginalne ale nazwy nie podano ), warsztat za rogiem poleca ATE. Pytanie mam ile przejechales km na zestawie Brembo + Ferrodo i czy nadal dobrze sie sprawuja

    pozdrowienia
    shemagonish

  10. #10
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    Ja zmieniałem klocki tydzień temu. Tylko jedną uwagę mam. Patrz na rocznik, bo od 2008 roku była zmiana hamulców, chyba tylko przód, i ze starszych wersji nie pasują.
    Co ciekawe w intercarsie, jak mnie mój mechanik zapewniał, z zamienników są tylko ferrodo.
    Ja zamontowałem z tyłu ATE, to chyba oryginały, a z przodu padło na ferrodo. Są ok-polecam.

    I jeszcze jedna kwestia, nie wiem ile w ty prawdy, ale od wprowadzenia nowych części, producent ma monopol na nowe części przez 3 lata. Dopiero po tym okresie wychodzą zamienniki.

Podobne wątki

  1. tarcze i klocki BOSCH - WARTO?
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 07:14
  2. Klocki hamulcowe TYŁ - Textar, TRW czy Bosch??
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 09:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory