Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 137

Temat: Tarcze i klocki hamulcowe - Brembo, ATE czy Bosch?

  1. #71
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianS Zobacz post
    Nie jestem pewien dostępności. ATE proponuje linię ceramic do dosyć wąskiej grupy samochodów.
    Daj mi czas do jutra - sprawdzę.
    Ostatnio widziałem takie klocki z ate do 156. Interesuje mnie, czy przy montażu tych klocków tarcze zostają zwykłe, czy muszą byc inne? Konstrukcja kolcka (częsc cierna) jest inna niż w standardowym klocku?

  2. #72
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Klocki są stosowane na standardowe tarcze hamulcowe. Z tego co sprawdziłem dostępne są klocki do AR 156/147/GT do tarcz wentylowanych.
    Jutro będziemy je mieć na stanie. Zainteresowanych proszę o wysyłanie zapytań bezpośrednio na sklep@autosklep24.pl

    Klocki ATE Ceramic do 159 są w katalogu ale nie ma dostępności ani cen (u moich dostawców). Postaram się ustalić orientacyjne ceny. Jeśli będzie zainteresowanie zamówimy.

    ---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 17:52 ----------

    Cytat Napisał aro_1977 Zobacz post
    Hehe, Damian pytałem o narzędzia

    Nie doczytałem - SORRY

  3. #73
    Użytkownik Świeżak Avatar goch
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Bytów
    Auto
    było: 145, 147, 159 SW, Giulia 2.0, jest: Stelvio VeloceTi MY21
    Postów
    69

    Domyślnie

    a ja właśnie reklamowałem ostatnio ATE po ok. 7-8 miesiącach użytkowania. Porządna firma, jednak reklamacji nie uznała, wypisując jakieś dyrdymały o rdzy itp (wszystko przed montażem dokładnie oczyszczone, auto w ciągłej eksploatacji itp). szkoda gadać.
    nowe również ATE...

  4. #74
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    A co z nimi było nie tak ?

  5. #75
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    Cytat Napisał aro_1977 Zobacz post
    Jaki jest klucz do odkręcenia przodu - w eLearn napisano M8, ale to jest imbus 7mm czy może jakiś torx albo spline?

    PS
    Typ hamulców sprzed 2008 roku czyli tarcze 305mm
    Potrzebny jest klucz płasko oczkowy 15stka i 13stka i po sprawie.....do okręcenia jażma potrzebna nasadka E12

  6. #76
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Czy mówimy o przednich sprzed 2008 roku gdzie tarcza ma rozmiar 305? Bo tam jażmo jest na 2 śruby pod zaślepkami i raczej nasadka na to nie przychodzi tylko imbus do środka lub torx... ew spline M8 (tak mówi elearn - choć ja w ciemno jak go wpakowałem to się obracał, więc za mały)
    Ostatnio edytowane przez aro_1977 ; 13-04-2012 o 06:45

  7. #77
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał goch Zobacz post
    a ja właśnie reklamowałem ostatnio ATE po ok. 7-8 miesiącach użytkowania. Porządna firma, jednak reklamacji nie uznała, wypisując jakieś dyrdymały o rdzy itp (wszystko przed montażem dokładnie oczyszczone, auto w ciągłej eksploatacji itp). szkoda gadać.
    nowe również ATE...
    Myślę , że reklamacja dotyczy tarcz hamulcowych a nie klocków.
    Klocki mogą piszczeć, kiepsko hamować, nadmiernie pylić, bardzo szybko się zużywać - innych wad nie mogę sobie za bardzo wyobrazić.
    Jeśli chodzi o klocki ATE Ceramic słyszałem wyłącznie bardzo pozytywne opinie.

  8. #78
    Użytkownik Świeżak Avatar goch
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Bytów
    Auto
    było: 145, 147, 159 SW, Giulia 2.0, jest: Stelvio VeloceTi MY21
    Postów
    69

    Domyślnie

    oczywiście że chodzi o tarcze. uznali wadliwy montaż - mechanik, który ma wyłączność na piszczenie mego auta omal nie zbaraniał z wrażenia. mechanicznie ładnie oczyścił piasty,spryskał wykonał wszystko jak należy. szkoda, że nie uznano reklamacji - tym bardziej, że na ten czas kupiłem drugi zestaw ATE, nie mam czasu na wojowanie. Ceramicznych nie mam, szkoda bo obecne stosunkowo mocno brudzą felgi.
    W załączeniu odpowiedź
    Attached Files Attached Files

  9. #79
    criss
    Gość

    Domyślnie

    dziś wymieniałem tarcze do odkręcenia zacisku potrzebny torx M6, do odkręcenia jarzma klucz nasadowy lub oczkowy 19-stka, tarcza przykręcona jedną śrubką imbus chyba 4-ka jak sie nie mylę. Alfa z roku 2007
    Ostatnio edytowane przez criss ; 13-04-2012 o 17:59

  10. #80
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    U mnie potrzebny był imbus 7, oczkowy 19 (ciekawe po co ATE tak wymyśliło jażmo, pewnie jacy inżynierowie, taki produkt, że trzeba je odkręcać, 3mm więcej luzu i tarcza by schodziła od razu). Niestety śruby jażma tak zapieczone że mało nie złamałem klucza i ani drgnęły

Podobne wątki

  1. tarcze i klocki BOSCH - WARTO?
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 07:14
  2. Klocki hamulcowe TYŁ - Textar, TRW czy Bosch??
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 09:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory