Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Temat: Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm '07 187KM by Cinsoft, Giulia 2,2 jtdm '17
    Postów
    93

    Domyślnie Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)

    Od jakiegoś czasu występuje u mnie, jak w temacie, poszarpywanie oraz brak mocy podczas procesu wypalania DPF. Wcześniej nie zauważyłem takiego problemu, więc nie jest to normalny objaw wypalania. Wciskając gaz czuć wyraźny brak mocy, lekką telepkę - trzymając dłużej wciśnięty objaw nagle ustępuje i ciągnie dobrze.. do następnego popuszczenia gazu.
    Dodam, że nie ma żadnych błędów i kontrolek, a poza procesem wypalania Ala śmiga wyśmienicie. Może macie jakieś sugestie?
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 14:46

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Masz pewność że filtr akurat przechodzi proces wypalania?jeżeli tak,to jak często zachodzi proces wypalania,może będzie łatwiej nam pomyśleć o problemie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm '07 187KM by Cinsoft, Giulia 2,2 jtdm '17
    Postów
    93

    Domyślnie

    Filtr wypala się regularnie co 700-750 km (miasto+trasa codziennie ta sama) oraz sprawdzone na autostradzie co ok.1400 km. Bez wątpienia wypalanie zachodzi (spalanie+wskazówka turbo+zapaszek itp.)

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Tak sobie dedukuję ,podczas wypalania silnik dostaje większą dawke paliwa by mógł rozgrzać filtr,może filtr jest zbyt mocno zapchany i nie ma jak wydmuchać "bogatszej chmury",dlatego być może się męczy,ale wcale racji mogę nie mieć

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm qtronic
    Postów
    9

    Domyślnie

    Mam to samo. Podczas jazdy w korku, kiedy zaczyna się wypalać DPF, auto traci moc i podczas dodawania i ujmowania gazu szarpie. Uznaję to za normalny objaw.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seba83 Zobacz post
    Mam to samo. Podczas jazdy w korku, kiedy zaczyna się wypalać DPF, auto traci moc i podczas dodawania i ujmowania gazu szarpie. Uznaję to za normalny objaw.
    No właśnie, co prawda dopiero rozpoczynam jazdę moim 159 ale wczoraj jadąc 60Km/h na 4 biegu w terenie zabudowanym zauważyłem niezwykle irytującą skłonność do wpadanie w taką czkawkę mojego auta, pomagało lekkie wciśnięcie gazu.
    Nie wiem za bardzo po czym poznać, czy filtr się wtedy wypalał ale na spalaniu chwilowym nie było w tym momencie żadnych kosmicznych wartości do tego tez nie zauważyłem żadnego przymulenia poza lekkim zawahaniem przy rozpędzeniu na wysokim biegu z niskich obrotów ale to raczej normalne. Wogóle jak na te 8V jeździ to całkiem przyzwoicie.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm '07 187KM by Cinsoft, Giulia 2,2 jtdm '17
    Postów
    93

    Domyślnie

    Dobrze słyszeć, że te objawy występują nie tylko u mnie. Jednak ja nie uważam tego za coś normalnego, skoro jest, a wcześniej tego nie było. Czkawka jest irytująca ponieważ trwa teraz nawet do kilku sekund zanim zacznie dobrze ciągnąć. Nie jest to jednorazowe szarpnięcie. Filtr wypala się dobrze - mierzone zapełnienie dzień po wypalaniu - 12%. Przyczyna musi tkwić w jakimś elemencie, który bierze udział w tym procesie, a nie występuje w "normalnej" jeździe. Macie jakiś pomysł?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm '07 187KM by Cinsoft, Giulia 2,2 jtdm '17
    Postów
    93

    Domyślnie

    Naprawdę nie macie pomysłu co jest tego przyczyną? Trochę na to liczyłem ponieważ mechanicy też rozłożyli ręce ...

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    A zaglądałeś do EGR-u?jakiś czas temu,podczas jazdy od drugiego biegu wzwyż,przy około 2 tys.obr.,czułem delikatne szarpnięcie dodając regularnie,gdy przytrzymałem w tej pozycji delikatnie szarpała,ja to czułem żona nie ,przyczyna był nie zasyfiony,lecz lekko wadliwy w/w zawór,"oś" miała już luzy.
    Wiem że u Ciebie sytuacja jest kojarzona z wypalaniem filtra,ale może warto to sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez spike ; 01-09-2010 o 16:54

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    GDYNIA
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witam ja tez mam taki problem samochod ma przejechane dopiero 25tys km niestety wiekszosc w miescie bylem z tym problemem w serwisie i jest to normalna czynnosc jak filtr jest nowka to nie ma za duzo pracy na oczyszczenie sie. Z Twojego opisu to jest na pewno wypalanie sie filtra DPF pilnuj aby nie wylaczac silnika zanim proces sie nie skonczy niestety jest to troche irytujace gdy samochod nagle staje sie mulowaty.
    Ja gdy zatrzymuje sie i mam zamiar wylaczyc silnik zawsze zerkam na wskaznik turbo i obroty silnika gdy samochod stoi i jest na luzie komputer delikatnie wymusza obciazenie na silniku i wtedy wkaznik turbiny jest delikatnie powyzej zera podobnie jest z obrotami zwiekszaja sie o jakies 250obr/min po pewnym czasie latwe jest to do wychwycenia, natomiast podczas jazdy komputer wskarze Ci wysokie zurzycie paliwa,
    Jezeli chodzi o zawor EGR to problem z nim jest z reguly podczas przyspiesznia kiedy opoznia sie jego zamkniecie i silnik podczas obciazenia dostaje jeszcze spaliny.
    Pozdrowionka dla alfistow

Podobne wątki

  1. [159] Usunięcie DPF filtra cząstek stałych
    Utworzone przez mironostr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1297
    Ostatni post / autor: 09-02-2023, 20:13
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory