Strona 3 z 37 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 368

Temat: Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    nad pedałem sprzęgła jest plastikowa kostka, to własnie ten czujnik.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 1.9 JTDm & 2.0 Cougar ;-)
    Postów
    56

    Domyślnie

    Ja wymieniałem akumulator, czyściłem czujnik sprzęgła... wszystko na nic. Komunikat pojawia się po uruchomieniu auta - nie ma reguły kiedy, czasami długo go nie ma... a czasami zapala się przy każdym uruchomieniu. Odkryłem jednak u siebie pewną regułę "zapowiadającą" uruchomienie się auta z tym błędem. Gdy wkładam kluczyk do stacyjki, wszystkie zegary powinny się od razu uruchomić i deska podświetlić. Gdy tak się nie stanie (a czasami tak się nie dzieje) to wiem, że auto na bank uruchomi się z tym błędem. Odkryłem też drugą regułę jak uruchomić auto bez tego błędu - gdy po włożeniu kluczyka widzę, że auto nie "obudziło się" to wyjmuje go i wkładam jeszcze raz (koniecznie dwa razy!). Po tym prostym zabiegu nigdy auto nie odpala się z tym błędem, a przy kolejnym włożeniu kluczyka auto normalnie się "wybudza" i wskaźniki oraz podświetlenie deski się odpala (i wcale nie cisnę sprzędła, ani nie dotykam nawet kierownicy). Co do samego błędu to nie ma różnicy w pracy auta czy się on pojawi czy nie, tyle tylko że przez cały czas jazdy będzie mrugać wkurzający komunikat między prędkościomierzem, a obrotomierzem. To niestety ewidentny bubel i niedopracowanie w 159-tkach, ale ciekawi mnie czy opisane powyżej moje spostrzeżenia i sposób odpalenia auta z błędem i bez błędu też zadziała?

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Ogólnie to u mnie ten błąd się objawia się z przyczyny błędów na magistrali CAN. Powodem jest zestw głośnomówiący Parrot + moduł Unika do sterowania parrotem z kierownicy, który według mnie powoduje jakieś błędy w komunikacji Radioodtwarzacz-body. Błąd zawsze pojawia się jak za długo trzymam kluczyk w stacyjce nie odpalając auta. Wyskoczenie błędu powoduje wyłączenie radia. Odłączam Unike i błędu nie ma...
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa romeo 146 1,6 Boxer
    Postów
    24

    Domyślnie

    Witam.Również mam problem z wspomnianym już tutaj błędem "vehicle protection not available".Mój problem trwa już 1,5 tygodnia.Polega on na tym że za każdym razem gdy chę odpalić auto wyświetla sie wspomniany komunikat na wyswietlaczu(zegary i inne lampki nie świeca się).Dopiero po wyciągnieciu i ponownym włożeniu auto włącza się i odpala.Wtedy wyswietla się na ekranie żółta kierownica z kluczykiem. Czy jest to jakies poważne ostrzezenie? Jezdze tak juz 1,5 tyg i nic niby się nie stało. Czy to jest jakis błąd i trzeba go usuwać poprzez podpięcie auta pod komputer czy może problem z imo lub kluczykiem?

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kempas Zobacz post
    Witam.Również mam problem z wspomnianym już tutaj błędem "vehicle protection not available".Mój problem trwa już 1,5 tygodnia.Polega on na tym że za każdym razem gdy chę odpalić auto wyświetla sie wspomniany komunikat na wyswietlaczu(zegary i inne lampki nie świeca się).Dopiero po wyciągnieciu i ponownym włożeniu auto włącza się i odpala.Wtedy wyswietla się na ekranie żółta kierownica z kluczykiem. Czy jest to jakies poważne ostrzezenie? Jezdze tak juz 1,5 tyg i nic niby się nie stało. Czy to jest jakis błąd i trzeba go usuwać poprzez podpięcie auta pod komputer czy może problem z imo lub kluczykiem?
    Witam ! Kierownica z kluczykiem jest to Awaria systemu zabezpieczenia samochodu lub wstrzymanie blokady kierownicy. Może to mieć związek z kluczykiem, na początek sprawdź sobie baterię w kluczyku.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Ohapara
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Trójmiasto / Brodnica
    Auto
    Bella 159 1.9jTDM była/ Giulietta 1,4 TB była/ Mito 1.4 t-jet Jest!
    Postów
    72

    Domyślnie

    A jaka bateria znaduje sie w kluczyku ?:-)

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ohapara Zobacz post
    A jaka bateria znaduje sie w kluczyku ?:-)
    CR 2032 taka duża występuje również w zegarkach np. Casio. Jest to bateria 3 volt.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    W poniższym temacie znajdziesz wszystko, co udało mi się ustalić:
    klik -> http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ailable-2.html
    Ostatnio edytowane przez mariuszoles ; 13-01-2014 o 11:49

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    159, 1.9 jtd, 8v
    Postów
    28

    Domyślnie

    Witam, ja miałem taki sam problem, ale nie tym. Mam taki problem, że nie da się odpalić samochodu awarynie, czy li z rozebranym kluczykiem włożonym nie do głównego gniazda tylko tego małego obok. Ma ktoś jakieś sugestie??

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek08125 Zobacz post
    Ma ktoś jakieś sugestie??
    A to w ogóle ma prawo zadziałać?
    Z manuala:
    Wkładką metalową uruchamia się:
    zablokowanie /odblokowanie centralnego zamka drzwi po obróceniu w zamku drzwi po stronie kierowcy (przy akumulatorze w samochodzie rozładowanym otwierają się tylko drzwi po stronie kierowcy);
    otwarcie/zamknięcie szyb;
    wyłącznik (gdzie przewidziano) dezaktywacji przedniej poduszki powietrznej Air Bag i dla kolan (gdzie przewidziano) po stronie pasażera;
    urządzenie safe-lock (gdzie przewidziano);
    odblokowanie awaryjnego kluczyka elektronicznego w wyłącznika zapłonu.

    Ostatni punkt jest słabo przetłumaczony na polski (po angielsku to jest "emergency unlocking of electronic key from ignition switch"), ale według mnie on nie oznacza możliwości uruchomienia samochodu, a tylko awaryjne wyjęcie kluczyka elektronicznego.

Podobne wątki

  1. [159] komenda „vehicle protection system not available
    Utworzone przez m1988k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 08:36
  2. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:49
  4. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07
  5. [159] vehicle protection.......
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory