Strona 30 z 37 PierwszyPierwszy ... 202122232425262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 368

Temat: Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy

  1. #291
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    alfa romeo 159 8v
    Postów
    20

    Domyślnie

    może komuś pomogę ( osoby z drl). mi też zapaliła się ta informacja na pulpicie.po wrzuceniu na kompa błąd 9002 .'sterowanie zasilaniem-sygnał nieprawidlowy' objawialo się to cykanien w kolumnie kierownicy oraz słabym napięciem na inne podzespoły elektroniczne. I meczylem się z tym 2 tyg.aż zauważyłem że drl daylight philipsa mi mrugaja a na dodatek slabo świeca.ori regulator zmieniający napięcie na stałe 12v.po dotknieciu pulsowal. (robil zwarcie)wypialem dziada (wył. drl ) i po błędzie; ) nigdy bym nie pomyślał że to jego wina...

  2. #292
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    159 1.8 Mpi
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzisiaj rano w trakcie jazdy samochodem dopadł mnie ten błąd. Zatrzymałem się, wyłączyłem silnik i wyjąłem kluczyk z stacyjki. Po ponownym włożeniu komputer odblokowuje kierownicę, ale nie pozwala na uruchomienie auta - każde wciśniecie przycisku start/stop włączało i wyłączało zapłon. Po krótkiej przerwie z powodu ataku paniki, przypomniałem sobie, że silnik powinien się uruchomić nie tylko przy wciśniętym pedale sprzęgła, ale i hamulca. Nacisnąłem hamulec, silnik uruchomił się a błąd nie zniknął.

    Głównym podejrzanym został czujnik położenia sprzęgła, jak wrócę z podróży to spróbuje go rozebrać i "przywrócić do porządku".

  3. #293
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Ja wymieniłem czujnik na nowy a po kilku miesiącach znowu zaczął się pojawiać komunikat VDC i muszę tym razem wymienić czujnik pedału hamulca.

  4. #294
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Demontowałem wczoraj akumulator. Wszystko później złożone, trasa do galerii. Powrót po 1,5h i żadnych problemów. Nastepnie postała z 3h. Normalnie otworzyłem ją z kluczyka, włożyłem do stacyjki i przy nacisnieciu przycisku Start/Stop zegary zgasły. Kolejne próby były nadaremne, pokazał sie jedynie komunikat Vehicle bla bla bla. Poruszalem wiec klemą minusową i bez poprawy. Dopiero druga próba zdała egzamin i Alfa odżyła. Mam nadzieje, że to jedynie brak masy, a nie początek przygód z problemem opisywanym w temacie.
    Ostatnio edytowane przez Lansky ; 25-11-2018 o 13:55

  5. #295
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    W 90% przypadków gdy po włożeniu kluczyka wywala błąd blokady "vehicle protection system not available" akumulator jest w gorszej kondycji. Elektronika w blokadzie kierownicy w alfach 159 od 2006 do 2008 była wrażliwa na spadki napięć. Stąd ten błąd. Później to poprawiono. Latem jakoś ten błąd nie jest tak dokuczliwy. Podładujcie akumulatory to będziecie mieli na jakiś czas spokój z tym komunikatem.
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  6. #296
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Jeśli jest wrażliwa na słabszy aku to znaczy że już powoli się kończy. Design tej blokady polega na plastikowych kółkach zębatych i metalowym ślimaczku od silniczka, i też takim skośnym fragmencie który coś tam przesuwa czy odsuwa (nie pamiętam już dobrze, grzebałem ok 3 lata temu przy tym) - te plastikowe elementy: zarówno zęby i ten skośny fragment w mojej pierwszej 159 były powycierane już i w którymś miejscu lubiły się przyblokować (akurat na zablokowanym położeniu, nawet stacyjka się nie włączała, tylko komunikat po wyłączeniu kluczyka) - nawet jak miałem na stole blokade, przesmarowałem, podłączyłem bezpośrednio do mocnego zasilacza 12V(silniczek odpięty od płytkipodłączany na obie polaryzacje na chwile w celu spradzenia działania), to co kilka razy się blokowała. Może też sam silniczek już był trochę zmęczony (typu wytarty trochę komutator itp) i już tez nie miał tyle pary żeby ruszyć ciężej chodzące mechanizmy.
    Kupiłem dokładnie taką samą blokadę (ten sam numer), nową z fakturą, leżak magazynowy (za 120zł!) i przełożyłem do niej tylko płytkę główną ze starej (żeby nie przeprogramowywać nic jeśli chodzi o immobilizer (bo chyba trzebaby po zmianie blokady?). jedyna rzecz na jaką zwracam uwagę, to gdzieś w pierwszym roku produkcji zmienili polaryzację złącza dla silniczka - wtyk/kluczowanie jest odwrotnie wlutowane - trzeba przełożyć piny w nowym silniczku jeśli używa się starej głównej płytki i jest w niej złącze wlutowane odwrotnie.

    A jak ktoś ma problemy z odblokowaniem auta (bo mu się zatnie tak jak u mnie w pozycji blokady), jeszcze nie kupił blokady nowej, to można wyjąć z blokady ten mechanizm samego knebla, i zewrzeć na stałe wtyki jednego z mikrostyków (nie pamietam już którego, pisałem tu na forum kiedyś, albo łatwo sprawdzić samemu w której pozycji jest odblokowana blokada i który mikrostyk powinien być zwarty) - jedyna wada że wtedy komunikat wyskakuje po każdym wyjęciu kluczyka - no ale auto jeździ jak jest taka koniecznośc.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #297
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 2006
    Postów
    5

    Arrow wyświetlający się komunikat vehicle protection system not available i brak zapłonu.

    Witam wszystkich Forumowiczów,
    mam problem z wyświetlającym się komunikatem vehicle protection system not available i brakiem zapłonu, brakiem reakcji na kluczyk, przeczytałem wszystkie dostępne posty, jednak nie znalazłem odpowiedzi, zatem od początku...

    Kilka dni temu wyskoczyła mi sarna, którą przyjąłem zderzakiem, maską, szybą czołową i lusterkiem lewym. Samochód zgasiłem, poczekałem, ochłonąłem, odpaliłem, zjechałem w boczną drogę, znowu zgasiłem i postałem chwilę. Po 40 min postanowiłem, że nie będę czekał na policję, ponownie odpaliłem i ruszyłem dalej w drogę. Po przejechaniu powiedzmy 15 km postanowiłem urwać do końca lusterko, które dyndało na kablach, by nie rysowało bardziej drzwi i szyby. Lustro urwałem na uruchomionym samochodzie. Wsiadłem, przejechałem kolejne 40 km - dojechałem do celu. Jedyna zmiana do tej chwili to brak temperatury zewnętrznej na wyświetlaczu - co jest naturalnym ponieważ termometr jest w owym lusterku. Jestem na miejscu, zgasiłem samochód. Pierwsze co nie mogę wyciągnąć kluczyka ze stacyjki. Drugie - nie działa przycisk otwierania klapy bagażnika przy lampce, ani na klapie. Jedyne co działa to światła awaryjne, radio i oświetlenie kabiny. Bezpieczniki są całe. Kluczyk ze stacyjki wyciągnęliśmy po wciśnięciu grota blokada puściła. Jednak teraz alfa nie reaguje na nic z pilota ( sprawdzałem również na drugim kluczyku), po włożeniu kluczyka wyświetla się tylko ten błąd: komunikat vehicle protection system not available. Przyjechał znajomy mechanik, ale do póki nie włączy się zapłon to nie odczyta błędów. Akumulator dobry. Bezpieczniki całe, wiązkę od urwanego lusterka wypieliśmy z sterownika w drzwiach kierowcy. Spotkał się ktoś z czymś takim? Jakiś pomysł, gdzie szukać?

    Alfa od nowości w naszych rękach, kiedyś powiedzmy z dwa lata temu wyświetlał się komunikat vehicle protection system not available i w dolnym lewym rogu kluczyk pomarańczowy, ale zgasł po około dwóch tygodniach, auto odpalałem przy wciśniętym pedale sprzęgła i hamulca i teraz do momentu sarniny nic się nie wyświetlało. Co jeszcze blokada kierownicy jest zwolniona - można skręcać na boki i czujnik uderzeniowy przy fotelu kierowcy nie wyskoczył - czyli jest w porządku. Zresztą uderzenie nie było jakieś super silne - poduchy są całe.

    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Pijawka89 ; 05-05-2019 o 10:29

  8. #298
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zdemontuj blokadę kierownicy i otwórz. Może w efekcie uderzenia mikrostyk uruchamiający blokadę kierownicy się rozpadł i immobiliser blokuje zapłon.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #299
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 2006
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zdemontuj blokadę kierownicy i otwórz. Może w efekcie uderzenia mikrostyk uruchamiający blokadę kierownicy się rozpadł i immobiliser blokuje zapłon.
    Jutro po pracy spróbuję, powiedz mi immo odcina zapłon, ale czy funkcja otwierania zamykania drzwi/klapy również by została odcięta?

  10. #300
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pijawka89 Zobacz post
    Jutro po pracy spróbuję, powiedz mi immo odcina zapłon, ale czy funkcja otwierania zamykania drzwi/klapy również by została odcięta?
    Raczej nie, to powinno działać.
    Sprawdzałeś bezpiecznik (wyłącznik) uderzeniowy na module aku?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] komenda „vehicle protection system not available
    Utworzone przez m1988k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 08:36
  2. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:49
  4. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07
  5. [159] vehicle protection.......
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory