Strona 25 z 37 PierwszyPierwszy ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 368

Temat: Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy

  1. #241
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    159 SW 2,0 JTDM, Distinctive
    Postów
    25

    Domyślnie

    Witam wszystkich po dlugiej przerwie!
    Podobny problem dopadł i mnie.
    Przeczytałem cały wątek, z tym, ze wiekszosc przypadkow, jak nie wszystkie dotycza aut przedliftowych. Ja mam z grudnia 2010.
    Objaw byl taki, ze po wlaczeniu kluczyka, nie wlaczal sie zaplon. Kilka prob wlozenia/wyjecia i naciskania start/stop rozwiazywalo problem, ale do pewnego momentu.
    Przez kilka dni był kompletnie martwy. Po kilku dniach odpalil, jak gdyby nigdy nic. Chce wyjac blokade, jak piszecie, ale zastanawiam sie, czy problem wystepuje w poliftach?
    Jaki jest procent szansy, ze to wina akumulatora, czujnika sprzegla, blokady kierownicy, czy baterii w pilocie?
    Nie podpinałem kompa, nie mam mozliwosci na te chwile.

    A'propos "srub stozkowych, nitow, nito-nakretek, stożków" itp: to są zwykłe ZRYWALNE ŚRUBY, jak w kazdym aucie przy blokadach kierownicy. To nie jest po to, zeby nam utrudnic zycie, tylko zlodziejom. Sruby w momencie przykrecania maja normalny leb na szesciokatny klucz, a podtoczenie (stożek) daje mozliwosc ich urwania w momencie dokrecenia

  2. #242
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    podpiac kompa,interfejs na bt kosztuje 40zl vgate scan lub elm327bt 1.x z usunietym rezystorem kupic mozna u pmfactory na alledrogo),alfaobd demo na androida za free. podlaczasz sie do teg readera (stacyjka) i sprawdzasz czy widzi kluczyk czy nie ma bledow itp. to jedyny komp do ktorego mozna sue podlaczyc jak nie dziala stacyjka. ja robilem pod mesem ale w alfaobd pewnie podobnie to wyglada, widze ze jest teg reader pod immobilizerem.

    poszukaj tez moich postow z przed ok roku, duzo tam dodatkowego info.

    mysle ze blokady po lifcie niewiele sie roznia.

    schematy i opisy z elearna tez sie przydasza w diagnozie,polecam sciagnac i nie musi byc do 2.0 bo nawet nie ma w tej formie juz, od ktorejkolwiek wersji podejdzie gwarantuje Ci to.

    co do srub, no zrywalne przeciw zlodziejom, to chyba raczej wiadoma sprawa.

  3. #243
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał wujekdobrarada Zobacz post
    jakby kilku debili nie kasowało moich poprzednich postów w tym temacie to dowiedziałbyś się, że najczęstszym problemem z VCD to prozaiczny problem z czujnikiem pedału hamulca i czujnikiem sprzęgła. Ale ta wiedza, jest dla Ciebie niedostępna. Dzięki strażnikom cnoty. @szewli - śpisz ? No banuj. NOW. @szewli - czy podnieca Cię kolejne 13333 wątków o VCD?
    ten post chyba nie do mnie tylko kolegi wyżej? dkomentuję. znam ten problem, ale wg mojego doświadczenia czujnik zarówno pedału sprzęgła jak i hamulca nie powoduje braku włączenia zapłonu (braku włączenia zegarów jak rozumiem u kolegi powyżej), tylko wyłączanie zapłonu zamiast startowania auta (bo samochód nie widzi np wciśniętego pedału sprzęgła).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #244
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Podrzuci ktoś schemat elektryczny wiązki dochodzącej do blokady ?

  5. #245
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Podrzuci ktoś schemat elektryczny wiązki dochodzącej do blokady ?
    M089 blokada kierownicy

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  6. #246
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Kolego piter alfa bardzo Ci dziękuje.

  7. #247
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM 2006r.
    Postów
    137

    Domyślnie

    Też dopadł mnie ten komunikat. Mam auto z 2006r. i przed zakupem używanej blokady z polifta podjąłem próbę naprawy. W moim przypadku okazało się, że przyczyną problemu był zabrudzony komutator silniczka blokady. Po jego wyczyszczeniu, przeszlifowaniu papierem 1000/1500 i wyczyszczeniu szczotek od 2 tyg jest już ok.

  8. #248
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    natknąłem się na taką blokadę - cena znacznie niższa niż w ASO jakby ktoś był zainteresowany wklejam (417zł, inna sprawa że mi udało się kupić kiedyś za 120zł nówkę z wyprzedaży, ale to był mega fart):
    http://allegro.pl/modul-sterownik-ki...816601959.html

    tylko piszą że do modeli X9 i X8 (pierwszy i drugi lift), nie mam pojęcia czy są kompatybilne w razie czego z przedlifem (X3)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #249
    Użytkownik Świeżak Avatar Stefan9952
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA 159 2.4
    Postów
    103

    Domyślnie

    Witam wszystkich mam taki sam problem, po podłączeniu do kompa wywaliło błędy B1005 B1006 B1016 wyczytałem z tego tematu że to dość często przyczyna uszkodzonego czujnika pedału sprzęgła może mi ktoś doradzić co w tej sytuacji, czy może być jeszcze jakaś inna przyczyna

  10. #250
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM 2006r.
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefan9952 Zobacz post
    Witam wszystkich mam taki sam problem, po podłączeniu do kompa wywaliło błędy B1005 B1006 B1016 wyczytałem z tego tematu że to dość często przyczyna uszkodzonego czujnika pedału sprzęgła może mi ktoś doradzić co w tej sytuacji, czy może być jeszcze jakaś inna przyczyna
    Proponuje wyjąć ten czujnik i sprawdzić, ewentualnie rozebrać i przeczyścić styki. Operacja zajmie 15 minut i będzie wszystko jasne.

Podobne wątki

  1. [159] komenda „vehicle protection system not available
    Utworzone przez m1988k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 08:36
  2. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:49
  4. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07
  5. [159] vehicle protection.......
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory