Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Poza miastem szumi mi radio - niepodpięta antena?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 16V; AR GIULIETTA 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    82

    Domyślnie

    witam,
    potwierdzam diagnozy w powyższych postach. U mnie przyczyną zaniku zasięgu, szumów w radiu było uszkodzenie elektronicznego układu w antenie (w części montowanej do dachu). Z biegiem lat guma sparciała i zaczęła się tam dostawać wilgoć, a w konsekwencji układ elektroniczny został uszkodzony. Z ciekawości rozebrałem to i "na start" wypadły dwa kondensatory . Zakup nowej - część anteny montowana do dachu pasuje z Fiata Pandy lub np. z Lancii Epsylon. Groszowe sprawy, ale ile radości teraz przy sluchaniu radia.
    Akurat wymieniałem to w AR SW, wiec dostęp "idealny" od strony bagażnika.

    Jednocześnie nie zgadzam się z odpowiedziami, a takie też znalazłem na forum, ze "ten typ tak ma"

    dziekuje, pozdrawiam
    Sebastian
    Ostatnio edytowane przez SebaF ; 29-05-2013 o 06:29

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Ciekawa rzecz, bo jakiś miesiąc temu odpalam auto a tu gra stacja, która normalnie nie powinna grać(właśnie ze względu na problem z anteną), sprawdzam jeszcze 2 inne i tez grają
    Samo się naprawiło
    Do tej pory wszystko działa, radio odbiera bdb, a dodam, że nie działało odkąd mam samochód

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Witam
    nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale u mnie radio to też beznadziejnie odbiera, nie zakładam nowego tematu wiec sie podepnę. Czy ktoś wie czy w antenie od 159 znajduje się wzmacniacz, bo w 156 jest na 100% bo jest przewód zasilający, a tu niema. wiec może być zasilany przewodem antenowym tak jak to jest w grupie VW, ale nie chcę odczepiać specjalnie podsufitki żeby to sprawdzić. W takim przypadku z radia oryginalnego powinno wychodzić napięcie 12V do zasilania tego wzmacniacza, o mnie Radio jest zmienione na nawigacje Pioneer wiec tego napięcia niema (to sprawdziłem, oryginalnego radia nie mam to nie mam jak sprawdzić czy to radio ma zasilanie na złączu antenowym). Wiec w takim przypadku konieczne by było zastosowanie takiego separatora - adaptera http://allegro.pl/adapter-antenowy-v...360488931.html ale pewności nie mam stąd moje pytanie czy ktoś się już orientuje, jak nie to sprawdzę to sam
    A tu o samym separatorze:
    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...57407&start=28
    Ostatnio edytowane przez interside ; 25-07-2013 o 08:48

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał interside Zobacz post
    Witam
    nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale u mnie radio to też beznadziejnie odbiera, nie zakładam nowego tematu wiec sie podepnę. Czy ktoś wie czy w antenie od 159 znajduje się wzmacniacz, bo w 156 jest na 100% bo jest przewód zasilający, a tu niema. wiec może być zasilany przewodem antenowym tak jak to jest w grupie VW, ale nie chcę odczepiać specjalnie podsufitki żeby to sprawdzić. W takim przypadku z radia oryginalnego powinno wychodzić napięcie 12V do zasilania tego wzmacniacza, o mnie Radio jest zmienione na nawigacje Pioneer wiec tego napięcia niema (to sprawdziłem, oryginalnego radia nie mam to nie mam jak sprawdzić czy to radio ma zasilanie na złączu antenowym). Wiec w takim przypadku konieczne by było zastosowanie takiego separatora - adaptera http://allegro.pl/adapter-antenowy-v...360488931.html ale pewności nie mam stąd moje pytanie czy ktoś się już orientuje, jak nie to sprawdzę to sam
    A tu o samym separatorze:
    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...57407&start=28
    W antenie od 159 jest wzmacniacz, sygnał do niego (napięcie) idzie po kablu antenowym - nie ma żadnego dodatkowego zasilania. Dlatego przy montażu innego radia do fabrycznej anteny musisz użyć separatora, żeby uaktywnić wzmacniacz.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar VVoytec
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Oslo
    Auto
    159 Ti 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    W antenie od 159 jest wzmacniacz, sygnał do niego (napięcie) idzie po kablu antenowym - nie ma żadnego dodatkowego zasilania. Dlatego przy montażu innego radia do fabrycznej anteny musisz użyć separatora, żeby uaktywnić wzmacniacz.
    Czy chodzi o np. cos takiego , jak i gdzie to podlaczyc? http://allegro.pl/wzmacniacz-separat...397711256.html

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał VVoytec Zobacz post
    Czy chodzi o np. cos takiego , jak i gdzie to podlaczyc? http://allegro.pl/wzmacniacz-separat...397711256.html
    To jest takie coś. Podłączasz to do radia i do anteny, a kabelek który idzie z separatora musi dostać zasilanie 12V (podepnij np. pod "+" po stacyjce). Oczywiście wzmacniacz w antenie musi być sprawny, żeby to działało.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    już zamówiłem i dam znać co i jak u mnie siedzi pioneer avic d3 i na 100% nie ma on wyjście napięcia zasilającego, a jeździłem tak od roku aż wstyd

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    niestety.. przypadłość AR Pracujące wtryski dają zakłócenia. Czasem pomaga obłożenie ich folią aluminiową, ale w mojej poprzedniej 156, nie sprawdziło się.

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Wstawienie separatora pomogło teraz to nawet radio pokazuje 50km od RTCN zasięg na full a wcześniej max 2 kreski na najmocniejszych stacjach

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Nissan Almera 2.2 Di '00; Alfa Romeo 159 TBI '10
    Postów
    100

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odświeżyć temat. U mnie tez jest problem z radiem-słabo zbiera. Mam 159 SW 1750 TBi. Czy zdjęcie tej podsufitki i ewentualne podłączenie separatora to dużo roboty? Jak zdjąć podsufitkę, żeby nie uszkodzić zatrzasków itp. Mam włożone nieoryginalne radio Clarion 2Din z ekranikiem. Mam też oryginalne na CD w pudełku. Wkurza fakt że w takim samochodzie jest problem z radiem.

Podobne wątki

  1. ALFA GT - Radio traci zasięg, szumi, itp
    Utworzone przez songokudj w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 12:39
  2. CB-RADIO MIDLAND ALAN 121 + antena SIRIO
    Utworzone przez morsio w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 10:51
  3. 156 SW Radio słabo zbiera sygnał poza miastem
    Utworzone przez Maro1500 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2011, 13:15
  4. [GTV] temperatura silnika przy - 10 poza miastem
    Utworzone przez pawell w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 17:25
  5. Radio Antena
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-11-2010, 09:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory