Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Temat: 'Błąd DPF' doprowadził do wymuszonego wypalania DPF

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wodzu Zobacz post
    U mnie wygląda to tak:
    Przy ruszaniu muszę dać więcej gazu, czuć że potrzebuje trochę więcej gazu
    Przy ruszaniu spalanie dochodzi nawet do 50l/100km.
    Na luzie obroty w granicach 900, niepełny 1000, turbina w od pionu przesunięta jakieś 2 mm. Przy jeździe na 4, 2000 obr, spalanie w granicach 13-15 litrów.
    Więcej nie zauważyłem.
    Po zakończeniu wypalania wydech tak jakby się giął wewnątrz, dżwięki jakby lód pękał.
    Czyli trzeba cały czas monitorować spalanie - zupełnie bez sensu jest to pomyślane. Żebym miał caly czas chwilowe spalanie wyświetlone na zegarze i zastanawiał się czy się filtr wypala czy nie.
    Ja chyba przy odrobinie czasu pojade to cholerstwo usunąć. Jeżdżę moją Bellą miesiąc i nic takiego nie zauwazyłem jak wypalanie czy coś...
    Normalnie użytkuje i tyle.
    Ale ten temat irytuje mnie bardzo :/

  2. #12
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    a ja myślę, że nie ma się co przejmować. Alfę mam niecały miesiąc. Przed kupnem studiowałem temat DPFu, jakoś w 159 nie ma z tym większego problemu. przezornie nauczyłem się patrzeć przed zgaszeniem na obrotomierz i turbinę. Zresztą nigdy nie gaszę silnika od razu jak dojadę na miejsce, czekam minutkę aż turbina trochę przestygnie, to i mam czas na oglądnięcie zegarów.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wodzu Zobacz post
    a ja myślę, że nie ma się co przejmować. Alfę mam niecały miesiąc. Przed kupnem studiowałem temat DPFu, jakoś w 159 nie ma z tym większego problemu. przezornie nauczyłem się patrzeć przed zgaszeniem na obrotomierz i turbinę. Zresztą nigdy nie gaszę silnika od razu jak dojadę na miejsce, czekam minutkę aż turbina trochę przestygnie, to i mam czas na oglądnięcie zegarów.
    Ja też od razu nie gaszę ale....
    - nie widać chwilowego spalania na wolnych obrotach - przynajmniej u mnie na wyświetlaczu są wtedy same kreski - --
    - wskazówka od turbiny zawsze zwisa pionowo do dołu - nigdy nie widziałem żeby trochę była uniesiona
    - obroty są zawsze na kreskę niżej od 1000obr/min

    I weź tu teraz bądź mądry kiedy to sie wypala

  4. #14
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    spokojnie, zobaczysz?
    A jak ma pokazać średnie spalanie na 100km jak stoisz w miejscu.
    Może jeszcze nie było potrzeby wypalać filtra.
    Ile jeździsz dziennie?
    Ja co najmniej 150 km dziennie, raz w tygodniu jest wypalanie.
    Pamiętaj, że do wypalania potrzebne są odpowiednie warunki, temperatura.
    U mnie wypalanie zaczyna się zazwyczaj po półgodzinnej jeżdzie na odcinku gdzie średnio bez większych problemów łapię setkę.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    dziennie robie malutkie przebiegi
    w weekend robie większe.
    Zwrócę na to uwagę
    Generalnie to rure mam czarną na maxa

  6. #16
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    u mnie rura wraca do normy. Jak kupowałem od dealera to była taka czarna, że się pytałem czy DPF usunęli?
    teraz popatrzyłem na datę.Bella mieszka u mnie miesiąc. Mała rocznica a ja już w wyrku i browar mi się skończył. Aż poleciałem do garażu sprawdzić przebieg, zrobiłem 3245 km, więc średnia mi spada

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Panowie
    Wypalanie DPF-a występuje tylko powyżej ~ 1900 obr (potwerdzone w "wywiadzie" w ASO Bielsko-Biała)
    wychylenia wskaźnika ciśnienia doładowania na biegu jałowym to raczej fikcja
    Jedynym wyznacznikiem może być (i chyba jest) podwyższone zuzycie paliwa

  8. #18
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Panowie
    Wypalanie DPF-a występuje tylko powyżej ~ 1900 obr (potwerdzone w "wywiadzie" w ASO Bielsko-Biała)
    wychylenia wskaźnika ciśnienia doładowania na biegu jałowym to raczej fikcja
    Jedynym wyznacznikiem może być (i chyba jest) podwyższone zuzycie paliwa
    To chyba oni przedstawiają Ci jakąś fikcje, mam Alfe od 3 lat i zawsze objawy wypalania są takie same:

    - Podwyższone obroty na jałowym biegu
    - Podwyższone spalanie
    - Wychylenie wskaźnika turbodoładowania na jałowym biegu
    - Podczas ujmowania gazu wskaźnik turbodoładowania z dużą szybkością spada do zera i tam pozostaje pomimo tego, że np. jedziemy z górki na biegu (bez wypalania pokazywał by jakieś ciśnienie turbodoładowania)
    - Bardzo gorące spaliny wydobywające się z wydechu

    Pzdr

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Jak chcesz osiągnąć podwyższenie temperatury filtra o około 100-150 stopni ? podwyższając obroty biegu jałowego ??????????
    Jak mierzysz szybkość spadania wskazówki turboładowania ?
    Wskazówka zawsze ! opada jadąc z górki przy odjętym pedale gazu (nie ma dawkowania paliwa to nie ma ładowania powietrza)
    Jaką mają temperaturę te (..) Bardzo gorące spaliny wydobywające się z wydechu (...)
    o ile stopni wyższą niż normalnie.
    Jakim cudem na biegu jałowym przy wypalaniu DPF-a miałoby się zwiększać doładowanie, a przy jeździe z górki odwrotnie zminiejszać ? Chodzi przecież o zwiększenie temperatury spalin przez powiększone dawkowanie paliwa i potrzebne do tego spalania powietrze
    Proponuje wizytę i obecność przy wymuszonym przez Examiner wypalaniu filtra na stacji i obserwacje układu wydechowego, a nastepnie dopiero pisaniu o tej procedurze

  10. #20
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Widzę, że taka wizyta uczyniła z Ciebie kolego znawcę-teoretyka DPF-a:] Widzisz, nie potrzebuje takiej wizyty by zaobserwować to co się z samochodem dzieje w danej chwili - wystarczy zwykła spostrzegawczość. Jak chce osiągnąć wyższą temperaturę filtra? - nie interesuje mnie to, bo filtr zawsze mam wypalony prawidłowo, nawet na postoju dzięki "magicznym" podwyższonym obrotom. Jak mierzę szybkość wskazówki? - wystarczy punkt odniesienia (zachowanie wskazówki podczas normalnego użytkowania) i wspomniana spostrzegawczość;] Wskazówka jadąc z góry nie opada do zera podczas normalnej jazdy może dlatego, że spaliny napędzają turbosprężarkę, heh. Temperatura spalin - znowu wracamy do punktu odniesienia Jeżeli chodzi o doładowanie przy wypalaniu, to cały czas chodzi o ciśnienie w układzie wydechowym - może Pan z ASO BIELSKO-BIAŁA wyjaśni
    pzdr i jak widać cuda się zdarzają

Podobne wątki

  1. [159] Sygnalizacja Wypalania DPF
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 09-09-2020, 21:08
  2. [159] Monitor zatkania i wypalania DPF - już jest
    Utworzone przez markos7 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 116
    Ostatni post / autor: 01-08-2019, 14:24
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 19:13
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 09:14
  5. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 16:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory