Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: 'Błąd DPF' doprowadził do wymuszonego wypalania DPF

  1. #1
    multiply
    Gość

    Domyślnie 'Błąd DPF' doprowadził do wymuszonego wypalania DPF

    Witam

    Może ktoś będzie mieć podobną akcję i post się przyda.

    Ostatnie wypalanie Dpf miałem około 900 km wstecz, z tym ,że ostatnie 300-400 km było głównie w mieście, i na krótkich dystansach, czyli przejazd np 3km, odpalenie po 10 minutach po powrocie do auta, znowu 2km np. do sklepu, odpalenie po chwili i powrót kolejne 2km do garażu. Przyznam, że jakoś umknęło mi uwadze obserwowanie wskaźnika turbo czy aby nie regeneruje Dpf.
    Kilka dni temu po paru km jazdy dostaję "Have Engine Check" i spadek mocy, max ciśnienie turbo 0,8, samochód jakby miał obciete 50% mocy.
    Sprawdzone na FES, błąd DPF, więc przegonilem po obwodnicy 30km, nic nie dało ( tak jak zalecenie 80km/h na 3 biegu ).. Kasowanie błędu nic nie dawało , po chwili się włączał znowu, moc spadała. Wyłączenie i włączenie silnika to powrót do normalności na chwilę, i po paru km znowu spadek mocy. A więc ASO..
    Zdiagnozowali to co ja, czyli błąd DPF, i przekroczone znacznie ciśnienie czujnika różnicowania. Zrobili wypalenie wymuszone. Jak na razie pomogło.
    Być może auto próbowało trzykrotnie wypalić filtr ale nie zauwazyłem tego i był klops.
    Przy okazji dowiedziałem się, że aktualne zalecenia dla wypalania filtra podczas jazdy to obroty silnika około 1800 obrotów prędkość około 60 km/h i tak się najefektywniej wypala.

    Zastanawiam się, czy gdyby taka sytuacja się przydarzyła w przyszłości nie wystarczyłoby przejechać się te 30km z aktualnie zalecanymi obrotami, następnym razem spróbuję.

    Jeśli nie pomoże to zostaje ASO, koszt niewygórowany bo 150 zł brutto...
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 17:38

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Ale wypalanie można równiez wymusić z FES-a...
    Pozdrawiam




  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał multiply Zobacz post

    Zastanawiam się, czy gdyby taka sytuacja się przydarzyła w przyszłości nie wystarczyłoby przejechać się te 30km z aktualnie zalecanymi obrotami, następnym razem spróbuję.

    Jeśli nie pomoże to zostaje ASO, koszt niewygórowany bo 150 zł brutto...
    Tylko pytanie czy tak powinno się eksploatować auta . Wracasz z pracy do domu ,podjeżdżasz ,obiad już na stole a tu komunikat ,że musisz wypalać ten diabelski wynalazek i w drogę
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  4. #4
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Tylko pytanie czy tak powinno się eksploatować auta . Wracasz z pracy do domu ,podjeżdżasz ,obiad już na stole a tu komunikat ,że musisz wypalać ten diabelski wynalazek i w drogę
    Ja nieraz tak miałem, że akurat gdzieś podjechałem i zaczął się proces wypalania filtra, ale nic nie robiłem, tylko cierpliwie poczekałem przy aucie jak wypali. Do tej pory jak na razie nie miałem żadnych problemów z filtrem.

  5. #5
    multiply
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marqo Zobacz post
    Ale wypalanie można równiez wymusić z FES-a...
    problem w tym, że mam kabel vag kkl, a elm 1.4 który zakupiłem w Viaken.pl nie działa, tzn po włożeniu kabla w złącze diagnostyczne samochód, a dokładnie zapłon nie reaguje po włożeniu kluczyka.., sprawdzili 3 sztuki kabli i nic.. także mogę sobie co najwyżej sprawdzic błędy i parametry ( zawsze coś )
    Ostatnio edytowane przez multiply ; 13-10-2010 o 12:24

  6. #6
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    U mnie średniwypalanie DPFa co 600 km. Niby dziennie robię 150 km, ale 40 po mieście. Średni czas wypalanie u mnie trwa 9 minut. jak do tej pory nie było żadnych problemów. Na szczęście zazwyczaj załącza się jak dojeżdżam do domu, a że przed dojazdem mam 15 km ładnej trasy, to jeżeli po domem zauważę obroty około 900 to spokojnie nawrót i na czwóreczce robię około 4 km z prędkością 70 km/h. Zazwyczaj w połowie trasy proces się kończy i przez resztę odcinka chłodzę sobie Bellę, co by rozgrzana do garażu nie wjeżdzała.
    Na dzień dzisiejszy myślę, że straszenie DPF-em to przesada.
    Z fiatecuscan można wymusić, ale nie próbowałem. Nawet nei podłączyłem komputera do działającego silnika. Bojem się

    ---------- Post dodany o godzinie 13:25 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:24 ----------


    a może ten 1.4 to jakaś podróba, kup stary 1.3a
    Ostatnio edytowane przez Wodzu ; 13-10-2010 o 12:28

  7. #7
    multiply
    Gość

    Domyślnie

    viaken to jedna z większych firm, z pewnością nie podróba...

    a co do podłączenia do auta kabla, najlepiej wziąc laptopa, podłączyć i się przejechać, dużo się można dowiedzieć o parametrach auta w ruchu..

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Tylko pytanie czy tak powinno się eksploatować auta . Wracasz z pracy do domu ,podjeżdżasz ,obiad już na stole a tu komunikat ,że musisz wypalać ten diabelski wynalazek i w drogę
    Żeby to jeszcze był komunikat to pół biedy.

    Pytanie jak NA 100 % rozpoznać proces wypalania ?

    Obroty (ile) ?
    Wskaźnik doładowania ?
    Spalanie chwilowe (jakie) ?
    Ostatnio edytowane przez A.Krystian ; 13-10-2010 o 14:22
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał multiply Zobacz post
    problem w tym, że mam kabel vag kkl, a elm 1.4 który zakupiłem w Viaken.pl nie działa, tzn po włożeniu kabla w złącze diagnostyczne samochód, a dokładnie zapłon nie reaguje po włożeniu kluczyka.., sprawdzili 3 sztuki kabli i nic.. także mogę sobie co najwyżej sprawdzic błędy i parametry ( zawsze coś )
    Musisz nieco przerobić kabelek. Ja tak zrobiłem i teraz bezproblemowo łączę się ze wszystkim. Wcześniej elm łączył się tylko z ecu silnika. Też tak masz? Czy u ciebie wogóle połączenie nie śmiga?

    ---------- Post dodany o godzinie 19:01 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:51 ----------

    Dzisiaj przeprowadziłem wypalanie wymuszone FES-em. Obroty wzrosły do 3500 i naprawdę zaczeło świszczeć z rury. Wypalanie w tych warunkach trwało około 7 minut. Potem obroty zmalały do normalnych biegu jałowego. Na początku wypalania trochę pokopciło z rury, potem leciały same gorace bezbarwne spaliny. Martwi mnie tylko to, że przed wypalaniem DPF był zatkany w 93%, a po wypalaniu uzyskałem wynik 61%. Czyżby przeżył już swoje. Autko ma 115kkm i chyba powoli będę sie rozglądał za operacją usunięcia DPF. Może ktoś poradzić gdzie i ewentualnie jakie koszta, objawy po usunięciu? I może przy okazji dodam ze 20-30KM. Nie chcę przesadzać, bo mam Q-tronica i nie chcę aby coś mu się w przyszłości stało z powodu podniesienia mocy.
    Pozdrawiam




  10. #10
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał A.Krystian Zobacz post
    Żeby to jeszcze był komunikat to pół biedy.

    Pytanie jak NA 100 % rozpoznać proces wypalania ?

    Obroty (ile) ?
    Wskaźnik doładowania ?
    Spalanie chwilowe (jakie) ?
    U mnie wygląda to tak:
    Przy ruszaniu muszę dać więcej gazu, czuć że potrzebuje trochę więcej gazu
    Przy ruszaniu spalanie dochodzi nawet do 50l/100km.
    Na luzie obroty w granicach 900, niepełny 1000, turbina w od pionu przesunięta jakieś 2 mm. Przy jeździe na 4, 2000 obr, spalanie w granicach 13-15 litrów.
    Więcej nie zauważyłem.
    Po zakończeniu wypalania wydech tak jakby się giął wewnątrz, dżwięki jakby lód pękał.

Podobne wątki

  1. [159] Sygnalizacja Wypalania DPF
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 09-09-2020, 21:08
  2. [159] Monitor zatkania i wypalania DPF - już jest
    Utworzone przez markos7 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 116
    Ostatni post / autor: 01-08-2019, 14:24
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 19:13
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 09:14
  5. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 16:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory