Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Skrzypienie przy przyśpieszaniu, ustepuje przy puszczeniu gazu. Wahacz górny?

  1. #1
    robbie
    Gość

    Domyślnie Skrzypienie przy przyśpieszaniu, ustepuje przy puszczeniu gazu. Wahacz górny?

    Witam.
    Może miał ktoś lub ma coś takiego jak w temacie?? Jak przyspieszam to zaczyna trzeszcześ , jak puszczam pedła gazu cisza. Dziwne . Może to wachacz górny???

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 16:53

  2. #2
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o drgania całego nadwozia, to zdarza mi się to tylko jak przyspieszam gwałtownie na wysokim biegu z niskich obrotów, jest to wynikiem działania dużego momentu obrotowego przeciwko znacznemu oporowi.
    pzdr

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    U mnie jak trzymam pedał podłodze (na 4, 5 biegu) b. mocno przyspieszając to coś niejako drży i hałasuje (takie jakby trzaski wydobywające się z konsoli - ale ciężko jest uchwycić ich lokalizację) - nie wiem co to jest, ale przy jakiejś tam okazji postaram się to mocniej zdiagnozować.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Tuchola
    Auto
    159SW 1.9 16v jtdm 150km
    Postów
    52

    Domyślnie

    @robbie tez tak mialem. w moim przypadku pomoglo przesmarowanie tulei dolnego wahacza. robilem to jakies 2 miesiace temu i od tego czasu cisza

  5. #5
    robbie
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki kolego. Spróbuję przesmarować i zobaczę .

    Pozdrowienia

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Chyba mam coś podobnego, samochód po 3-4 miesiącach od zakupu piszczał jak był zimny silnik, np. przy zmienię biegu czy gwałtownym przyspieszeniu, taki drobny pisk ustawał po 5-10min. jazdy. Najczęściej zdarzało się to chyba na dworze było mokro, latem zero problemów, i trochę zignorowałem problem. Teraz problem się nasilił i generalnie nie ma na niego wpływu fakt czy silnik jest zimny czy rozgrzany, coś piszczy cały czas. Przy przyspieszeniu, czy np. pulsacyjnym gwałtownym wciskaniu i puszczaniu pedału gazu. Masz podobnie? Dzięki za info, auto poleci pewnie i tak do aso, ale jeśli masz podobnie to chociaż ich nakieruje.

  7. #7
    robbie
    Gość

    Domyślnie

    Kolego Rysiek. Lepiej bym nie opisał moich dolegliwości . Dokładnie to mi (a raczej mojej belli) się dzieje. Jak ASO naprawi usterkę daj znać.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez robbie ; 21-10-2010 o 19:44

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v '08
    Postów
    10

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat, bo wczoraj odebrałem alfę z naprawy gwarancyjnej, więc może pomogę.
    Objawy jakie u mnie występowały:
    - tylko na zimnym silniku, im zimniej na zewnątrz tym bardziej słyszalne
    - piszczenie/skrzypienie przy zmianie obciążenia silnika czyli: dodawanie/odejmowanie gazu, zmiana biegów, moment zapinania sprzęgła
    - trzeszczenie/"grzechotanie" na wybojach
    - dźwięki z okolicy prawego przodu pojazdu
    W moim przypadku winowajcą okazał się przegub wewnętrzny prawej półosi, pomogło ponowne nasmarowanie.
    Niestety mechanika, który to wykonywał nie było w momencie odbioru więc nie wiem, czy przegub u mnie był suchy, czy może smar był nieodpowiedni, bo trochę mnie to zmartwiło, żeby przy przebiegu 25k trzeba było smarować przegubyL Wycieków z osłony przegubu na pewno nie było bo oglądałem wcześniej dokładnie.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Odgrzewam temat, ale bardziej w stronę wahaczy górnych...

    Wahacze górne którego producenta mają szansę na dłuższą żywotność - oryginalne (Ricambi Originali) czy TRW?
    Pytam, bo cenę mają mniej więcej podobną (przynajmniej w sklepie, w którym się zaopatruję) i wolałbym włożyć część lepszej jakości.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Już to pisałem - miałem okazję porównać oryginalne wahacze dolne i te sygnowane przez TRW - były identyczne. Jedynie na TRW wytrawione zostało logo Ricambi (chyba temperaturowo i zielonym lakierem) - pozostałe WSZYSTKIE cechy naniesione na wahaczach były identyczne. Można więc domniemywać, że w górnych będzie tak samo.

Podobne wątki

  1. [159] Sportwagon - wyczuwam drgania przy powolnym przyśpieszaniu przy prędkości 20-30 km/h
    Utworzone przez axel40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18-08-2023, 16:40
  2. [159] Stałe spalanie 2l/100 przy puszczeniu całkiem gazu
    Utworzone przez mbmario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 14:16
  3. Obroty pozostają przez chwilę przy 2tys po puszczeniu gazu
    Utworzone przez x69xxx69x w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 19:40
  4. Wycie silnika przy przyśpieszaniu i puszczaniu gazu
    Utworzone przez siweczek25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 16:00
  5. [GTV] nie działa odcięcie palwa przy puszczeniu gazu
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 08:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory