Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Zawieszenie gorzej zbiera nierówności niż wcześniej i jest bardziej sztywne

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    159 sedan
    Postów
    6

    Domyślnie Zawieszenie gorzej zbiera nierówności niż wcześniej i jest bardziej sztywne

    Witam

    Jestem pierwszym użytkownikiem AR 159 od 3 lat. Ponad rok temu zaczęły u mnie występować problemy z zawieszeniem. Głośniej było słychać wszelkie nierówności pokonywane przez alfe, później okazało się że poszła geometria i ścieło letnie opony od wewnątrz. Auto było jeszcze na gwarancji. ASO (mile chłopaki) starali się coś znaleźć w "niepsującym się i pancernym zawieszeniu 159", ale nic nie stwierdzili. W sumie wymienili znaczną część zawieszenia i problem zniknął. Niestety teraz powrócił w trochę innej formie, również dużo gorzej zbiera nierówności a do tego wydaje się że auto stało się bardziej "sztywne" i drgania podłoża są mocniej przenoszone na całą kabinę. Słyszę głośniejszą pracę dzwi przednich pasażera i kierowcy oraz plastików w kabinie. Dwie wizyty w ASO i sprawdzenie zawieszenia nic nie wykazało. Problem nie znika. Myśleliśmy, że to za sztywne opony, które ostatnio wypełniłem azotem. Zmniejszenie ciśnienia też nic nie pomogło. W sobotę zakładam zimówki, ale nie mam wielkich nadziei na poprawę. Może ktoś z forum miał do czynienia z podobnym przypadkiem lub może wskazać potencjalne źródło problemu. Pozostanę wdzięczny.

    Pozdrawiam
    Paweł
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 17:07

  2. #2
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Ja Alfę również mam od 3 lat i zaobserwowałem podobne rzeczy, tyle że uważam za winowajce "rozklekotani" elementów wnętrza w wyniku eksploatacji samochodu.

    pzdr

  3. #3
    multiply
    Gość

    Domyślnie

    jeżdzę głównie 159 ale mam też 147, komfort większy w 159, czuć, że się jedzie bryką minimum klasę wyższą, ale na mocno nierównych drogach ( ale tylko na tych naprawdę mocno pofalowanych,szczególnie na występujących bezpośrednio po sobie wielu nierównościach poprzecznych ..) widać, i czuć dużą sztywność nadwozia 159-tki. Mimo wszystko 159 a 147 to niebo a ziemia..

  4. #4
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Dokładnie tak samo wypada 156 w porównaniu ze 159.. niebo a ziemia..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał zatwar Zobacz post
    Witam

    Jestem pierwszym użytkownikiem AR 159 od 3 lat. Ponad rok temu zaczęły u mnie występować problemy z zawieszeniem. Głośniej było słychać wszelkie nierówności pokonywane przez alfe, później okazało się że poszła geometria i ścieło letnie opony od wewnątrz. Auto było jeszcze na gwarancji. ASO (mile chłopaki) starali się coś znaleźć w "niepsującym się i pancernym zawieszeniu 159", ale nic nie stwierdzili. W sumie wymienili znaczną część zawieszenia i problem zniknął.Pozdrawiam
    Paweł
    Odniosę się do geometrii (szerzej temet omawiany na dedykowanym naszym 159 forum)
    Nie jesteś jedyny, który skarży się niepoprawną geometrię i wynikające z tego problemy. Teorii spiskowych jest wiele wiec nowej nie będę tworzył - faktem jest że wiele 159 (w tym moja) miało fabrycznie źle ustawioną geometrię. Co ciekawsze, żadne wizyty w ASO nie zaradziły problemowi. Wnioski są takie, że albo ASO nie portafią tego zrobić, albo dane wg których ustawia się geometrię mają zbyt dużą tolerancję, albo jedno i drugie.
    Wewnętrzne krawędzie moich opon, po którymś wypadzie autostradowym zostały starte do płótna (!). Uświadomił mi to dopiero gumiarz zmieniający je na zimowe.
    Rozwiązaniem jest pojawienie się u dobrego fachowca potrafiącego kompleksowo ogarnąć temat. W Katowicach jest to warsztat prowadzony przez pana Czesława Dudę http://www.geometria-podwozi.pl/ - nigdzie lepiej w okolicy nie ustawisz geometrii (tył - kąty pochylenia, przód zbieżność).
    Od wizyty u niego ponad rok temu 159 zużywa opony bardzo równomiernie, przy tym znacząco poprawiło się prowadzenie samochodu.
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

Podobne wątki

  1. Sztywne zawieszenie w 156 1.9JTD
    Utworzone przez Adrian1.9JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 22:45
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 11:40
  3. Na benzynie jest gorzej niż na gazie!
    Utworzone przez vtiii w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 08:43
  4. Jest źle, a może być jeszcze gorzej
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-12-2009, 10:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory