Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Navi - problemy (nie dzwoni, cd error, zawiesza sie, nie uruchamia itp)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Artorius
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 16V Distinctive Grigio Titanio
    Postów
    86

    Domyślnie Navi - problemy (nie dzwoni, cd error, zawiesza sie, nie uruchamia itp)

    Witam,mam problem z telefonem w navi,a w zasadzie z połączeniami wychodzącymi,mogę odbierać połączenia,sms, natomiast nie mogę dzwonić.Co dziwne,wsadzałem karty sim znajomych, różnych operatorów włącznie z kartą sim z ERY (kolegi) i wszystko działa.
    Mam usługę Era Tandem - dwie karty SIM do jednego numeru,i to co z założenia powinno działać,bo w takim celu ta usługa została stworzona niestety nie działa,"boksuje" się już od miesiąca z ERĄ,wymieniałem juz karty na nowy zestaw i dalej nic.Panie w oddziale ERY na mój widok przewracają oczami(i to nie z zachwytu),oczywiście po drodze nasłuchałem się że to pewnie wina navi nie nasza (czytaj ERY),dzwoniły do serwisu z problemem i że otrzymam informację w ciągu 24 godzin,owszem otrzymałem lakonicznego sms'a,(u nas wszystko działa).Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i go rozwiązał?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 17:09

  2. #2
    Condelone
    Gość

    Domyślnie

    JA już jakiś czas temu pytałem o to samo i niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, sam też nie poradziłem sobie z tym probelem ...a kartę mam z Orange. W ASO w Bielsku podpieli mnie pod komputer i wykazali że wszystko jest OK, ale nie wiedzą dlaczego nie działa....może navi jest wadliwa (zasugerowali... )

    Powodzenia i daj znać jak sobie poradzisz..

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Chyba koledzy rozmawiają o dwóch różnych sprawach. Z tego co wiem, to w ORANGE nie ma możliwości mieć dwie karty sim do jednego numeru telefonu, tak ja to jest w Erze w usłudze Era Tandem.
    Pozdrawiam




  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Mi w ASO powiedzieli, że Navi nie lubi nowszych kart SIM. Zasugerowali wycieczkę do serwisu Orange (moja sieć) i prośbę o wydanie nowej, starszej technologicznie karty.
    ps. Ja mam jedynie problem ze zmianą, likwidacją numeru PIN. Cała reszta działa.

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Czy ta sama karta włożona do tradycyjnego telefonu działa poprawnie?
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Artorius
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 16V Distinctive Grigio Titanio
    Postów
    86

    Domyślnie

    Tak,karta jedna jak i druga działa w telefonie.
    Dzisiaj odwiedziłem salon ERY i poprosiłem o wydanie starszej technologicznie karty,otrzymałem odpowiedź,nie ma,w ubiegłym roku wszystkie karty zostały zutylizowane,starszy typ kart miały inne napięcie i tu tkwi problem.
    Pozostaje jedynie zaktualizować oprogramowanie navi,być może to coś zmieni?.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał YonasH Zobacz post
    Ja mam jedynie problem ze zmianą, likwidacją numeru PIN. Cała reszta działa.
    W tym celu musisz udać się do salonu ORANGE lub wysłać pisemne oświadczenie faksem, że swiadomie chcesz wyłączyć PIN na karcie. Z poziomu telefonu nie jest to możliwe w przypadku nowszych kart z Orange. Sam to przechodziłem.
    Pozdrawiam




  8. #8
    newman
    Gość

    Domyślnie 2006 Oryginalna navi + radio zawieszona, nie uruchamia się

    Witam

    Cosik niedobrego stało się dziś z moim radyjkiem.
    Autko stało kilka dni, dziś w trakcie jazdy stwierdziłem że nie działa sterowanie z kiery, ale reszta działała normalnie.
    Zacząłem się bawić radiem, dotarłem do menu w którym udało mi się zmienić język na angielski, ustawić datę i godzinę.
    Ucieszony że udało się bez cd setup, zgasiłem auto, bo myślałem że może w ten sposób wskoczą nowe ustawienia na wyświetlacz między zegarami...
    niestety po wsadzeniu kluczyka, wróciło włoskie menu (choć pierwotnie było francuskie), po chwili obraz na navi troszkę ściemniał, po czym w głośnikach usłyszałem trzask i koniec. Samoistnie wyswietla się znaczek Alfa w navi, próby włączenia/wyłączenia nic nie dają, żaden przycisk nie działa, ekran gaśnie po wyciągnięcia klucza.

    Próbowałem resetować odłączając klemę na 3 godziny + doładowanie aku - nie pomaga
    wrzuciłem ori płytę od navi - przyjeła, oddać nie chce, na wyswietlaczu bez zmian - znaczek alfy.

    Miał ktoś podobny problem?

    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Miałem podobne objawy, ale podczas aktualizacji navi, czarny ekran po powitalnym z logo alfy, trzask w głośnikach.
    Również CD nie chciał oddać. Zostawiłem auto i po nocy samo się naprawiło. Czy radio Ci gra mimo czarnego wyświetlacza?
    U mnie tak było.

  10. #10
    newman
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuASY Zobacz post
    Miałem podobne objawy, ale podczas aktualizacji navi, czarny ekran po powitalnym z logo alfy, trzask w głośnikach.
    Również CD nie chciał oddać. Zostawiłem auto i po nocy samo się naprawiło. Czy radio Ci gra mimo czarnego wyświetlacza?
    U mnie tak było.
    Witam

    Nic nie gra, zaden klawisz nie działa a ekran nie jest czarny - cały czas wyświetla logo

Podobne wątki

  1. ICS zawiesza się
    Utworzone przez sneijder w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 22:02
  2. Alfa 156 98r. coś dzwoni - lewy przód
    Utworzone przez Dortil w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 12:55
  3. Navi nie uruchamia się. Alfa 166
    Utworzone przez kiszmanc w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 22:05
  4. [146] Tylne zawieszenie - coś dzwoni
    Utworzone przez thing w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2008, 11:55
  5. alfa 145 1.9 TD - coś dzwoni...
    Utworzone przez BlaCkMagic w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 12:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory