Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Sportwagon - nie działa oświetlenie bagażnika, gdzie jest wyłącznik oświetlenia?

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    audi a3
    Postów
    16

    Domyślnie

    szukałem w instrukcji i nie znalazłem, czy wiecie, w którym miejscu znajduję się bezpiecznik od oświetlenia bagażnika?
    Odświeżam kotleta, gdzie znajdę bezpiecznik do lampki w bagażniku w brerze? Prund mi nie dochodzi do tego oswietlenia

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1,9JTDm
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dzień Dobry

    Też dzisiaj się borykałem z tym tematem. Wyczytałem, że do tego drugiego mirowyłącznika raczej nie ma szans się dostać. Co powiecie na zastosowania czujnika ruchu 12V. Ma wbudowany czujnik zmierzchu więc będzie działał tylko w nocy. Zastanawiam się tylko jak go zamontować by włączał oba światełka po obu stronach bagażnika bez prowadzenia dodatkowego okablowania. Macie pomysły?

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Wrocław, Oslo
    Auto
    alfa romeo 159 1,9jtdm 120km
    Postów
    20

    Domyślnie

    Przerabiałem ten temat. Osobiście wymieniłem cały zamek. Cena w ASO około 300 zł. Wiec czy jest sens kombinować i oszczedzania jakieś 100 zł?

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Esiok10
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Pszczyna /śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Jak to nie ma szans..przerabiałem to pół roku temu.. trzeba rozwiercić (zeszlifować) łby nitów ,wybijasz je wybijakiem ,i masz dostęp do drugiego kikrostyku który jest w środku (tej metalowej ) obudowy która to się wydaje być nie rozbieralna .
    Mam porobione gdzieś foto jakbyś chciał .. mikro styki zamówiłem na net i od razu sobie z 2 więcej dokupiłem. Koszt 1 z 2 zł

    - - - Updated - - -

    http://www.forum.alfaholicy.org/redi...topic8059.html

    - - - Updated - - -

    Tu masz w linku jak koles krok po kroku robił wymianę .. ja w przeciwienstwie do porady kolegi nie wykonywałem gwintowania a po prostu ,,punktakiem,, zaklepalem nit ,by podkladka nie wypadła póki co się to kupy trzymie już rok

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    AR 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    I mnie dopadła przypadłość braku oświetlanie bocznego, na klapie lampka świeci czy w takim przypadku również jest to wina zamka (mikrostyki)?

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120km 939 AXH1B
    Postów
    11

    Domyślnie

    Niedawno borykałem się z brakiem oświetlenia w sedanie. I słuchaj... Kiedyś miałem połamane kable wiązki bagażnika w gumowym peszlu, nie miałem świateł tych w klapie, czujniki parkowania wariowały, hill holder nie działał, ale światło w bagażniku było. Polutowałem kable, wszystko działało w jak najlepszym porządku. W życiu bym nie pomyślał, że nawet hill holder jest od tej wiązki zależny. No ale dobra. Ostatnio nie miałem światła w bagażniku. Wszystko inne działało. Myślę więc skoro nie mam problemów z czujnikami i hill holderem to nie powinna być wiązka. Zacząłem czytać i chłopaki piszą o tym mikrostyku. Myślę pewnie to jego wina. Kupiłem na allegro za pare złotych nawet dwa rodzaje o takiej samej budowie ale o innych parametrach, mocniejszy i słabszy. Wymieniłem ale efektu było brak. Nie była to wina mikrostyku. W końcu myślę nic nie tracę jak sprawdzę ponownie wiązkę. Trochę czasu minęło od ostatniego lutowania a nie zrobiłem też tego ostatnio zbyt starannie. Okazało się, że oczywiście były przełamane ponownie, przy wyciąganiu wiązki z peszla też jakiś lut puścił. Kable polutowane na nowo już z większą starannością no i... oświeciło mnie. Światełko działa. Teraz motam się z dobraniem dobrej mocnej ledowej żarówki żeby było tam jaśniej. Te tanie się do niczego nie nadają. Powodzenia

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 JTD 120 KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Odgrzewam trochę temat bo spotkało mnie to samo.
    Na otwartej klapie śrubkrętem zatrzasnąłem ten element zalany plastikiem (podważyłem do kliknkęcia) a później z pilota otworzyłem klapę i nagle wszystko wróciło do normy.Nie wiem czy to fart i każdemu zadziała ale może akurat

Podobne wątki

  1. Wyłącznik czasowy lampy oświetlenia bagażnika
    Utworzone przez blackalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 07:58
  2. Oświetlenie bagażnika - nie działa
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 22:51
  3. Nie działa oświetlenie wewnątrz i otwieranie bagażnika
    Utworzone przez h0se166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 20:21
  4. Gdzie jest wyłącznik ESP?
    Utworzone przez Piots w dziale 147
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 13-11-2010, 23:02
  5. Nie działa Oświetlenie bagażnika SW.
    Utworzone przez Roch82156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 16:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory