Strona 83 z 135 PierwszyPierwszy ... 33737475767778798081828384858687888990919293133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #821
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    a jeszcze jedno,skoro kazdy mówi że rozrusznik od 2,4jtd jest lepszy bo mocniejszy to nie potrzebuje automatycznie większego prądu.logicznie myśląc tak powinno być chociaż aż tak się na tym nie znam.ktoś to może wyjaśnić?

  2. #822
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    nikt nie wie?

  3. #823
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek 2 Zobacz post
    nikt nie wie?
    Jak byś czytał cały wątek to wnioski nasuwają się same. Pomimo zmiany akumulatora z większym prądem rozruchowym i tak niewiele to dawało. Jak widać na standardowej baterii rozrusznik od 2,4 powinien być seryjnie montowany dla wszystkich jednostek. Jednakże każdy cent w produkcji się liczy. Tu jak widać makarone się przeliczyło

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #824
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    poczytałem na forum opla i też się skarżą na czasami ciężkie odpalenie.jeden gość pisał że dołożył drugą masę bezpośrednio do rozrusznika,też tak zrobiłem dziś rano przy +1stopnia odpaliła przepięknie dwa obroty i chodzi.ciekawe jak długo

  5. #825
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Węgrzce Wielkie / Kraków
    Auto
    159 JTD 8v SW
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek 2 Zobacz post
    poczytałem na forum opla i też się skarżą na czasami ciężkie odpalenie.jeden gość pisał że dołożył drugą masę bezpośrednio do rozrusznika,też tak zrobiłem dziś rano przy +1stopnia odpaliła przepięknie dwa obroty i chodzi.ciekawe jak długo
    Nie bardzo rozumiem, to są różne masy w jednym samochodzie? Czy z ziemi ciągnął?

  6. #826
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    poprostu drugi przewód masowy

  7. #827
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek 2 Zobacz post
    poczytałem na forum opla i też się skarżą na czasami ciężkie odpalenie.jeden gość pisał że dołożył drugą masę bezpośrednio do rozrusznika,też tak zrobiłem dziś rano przy +1stopnia odpaliła przepięknie dwa obroty i chodzi.ciekawe jak długo
    Jakby zwrócili uwagę na ustawienie dawek startowych i punktu wyłączenia grzania wtórnego świec żarowych w Oplowskich wersjach ECU, to by nie pier... opowiadali o drugich masach.
    Problem znany od lat. Dla nich granica wyłączenia grzania to +15C, a w waszych samochodach jak dobrze pamiętam +50C. I dla tego na wiosnę powyżej 15C ople mają problem. I to znane już było zanim problemy rozpoczęły się w waszych 159. Dla tego na allegro można było znaleźć różne ustrojstwa przekłamujące informacje idące do ECU i dzięki temu wymuszające wyższe dawki startowe.
    Zastanówcie się dla czego te same silniki w starszych wersjach Alf nie miały tego problemu. A czemu 2.4 palą lepiej niż 1.9 ? Nie przez rozrusznik. Większość z nich ma dawki startowe takie jak w modelach starszych. Jeśli w 1.9 obniżono dawki startowe, to najnormalniej sięgnięto granicy, gdzie wystarczy małe niedomaganie jakiegoś podzespołu aby pokazały się problemy z odpalaniem. A to "słaba" masa, rozrusznik, który swoje najlepsze lata ma już poza sobą i inne przypadki naturalnego zużycia, bo wasze samochody nie są już fabrycznie nowe i większość z nich licznikowo (!) ma ponad 200 kkm.
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 07-11-2017 o 17:15
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #828
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Jakby zwrócili uwagę na ustawienie dawek startowych i punktu wyłączenia grzania wtórnego świec żarowych w Oplowskich wersjach ECU, to by nie pier... opowiadali o drugich masach.
    Problem znany od lat. Dla nich granica wyłączenia grzania to +15C, a w waszych samochodach jak dobrze pamiętam +50C. I dla tego na wiosnę powyżej 15C ople mają problem. I to znane już było zanim problemy rozpoczęły się w waszych 159. Dla tego na allegro można było znaleźć różne ustrojstwa przekłamujące informacje idące do ECU i dzięki temu wymuszające wyższe dawki startowe.
    Zastanówcie się dla czego te same silniki w starszych wersjach Alf nie miały tego problemu. A czemu 2.4 palą lepiej niż 1.9 ? Nie przez rozrusznik. Większość z nich ma dawki startowe takie jak w modelach starszych. Jeśli w 1.9 obniżono dawki startowe, to najnormalniej sięgnięto granicy, gdzie wystarczy małe niedomaganie jakiegoś podzespołu aby pokazały się problemy z odpalaniem. A to "słaba" masa, rozrusznik, który swoje najlepsze lata ma już poza sobą i inne przypadki naturalnego zużycia, bo wasze samochody nie są już fabrycznie nowe i większość z nich licznikowo (!) ma ponad 200 kkm.
    Tyle że są inne/marki auta z rozrusznikiem starszym niż nasze auta i pomimo zużycia nie generują problemu. Moim skromnym zdaniem rozrusznik jest żle zaprojektowany dla jednostki 1,9. Skoro wymieniłem rozrusznik na używany od 2,4 różnice czuje i jak widać nie tylko ja tę zmianę zaobserwowałem.

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  9. #829
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Hej, a czy na to że auto ciężko odpala może mieć wpływ listwa sterująca klapami wirowymi która mi spadła? Bo u mnie jest problem taki że auto czasami pali na dotyk a czasami dopiero po 3 razie i nie ma to znaczenia czy jest ciepłe czy zimne. Akumulator i świece są ok.

  10. #830
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    czyli co wystarczy dawki podnieść i już bedzie

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory