Strona 95 z 135 PierwszyPierwszy ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 941 do 950 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #941
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 159 1,9 16v
    Postów
    532

    Domyślnie

    Jak odpali to pracuje równo.Zero objawów.

  2. #942
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Dawki startowe, to leczenie objawowe. Które co prawda w większości przypadków rozwiązuje problem ale nie jest leczeniem właściwym. Stosuje się ty głównie dla tego, że koszty poszukiwania powodów złego odpalania są czasami wysokie i nie zawsze zakończone sukcesem.
    Wsadzanie rozrusznika z 2.4, to moim zdaniem zdziwianie. Bo oznacz tylko, że problem był z obecnym rozrusznikiem.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #943
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Wtedy pierwsze co należy to sprawdzić kompresję aby wykluczyć najgorsze.
    Mi to się zdarza bardzo sporadycznie i tylko wtedy, gdy zgasze silnik i zaraz go odpalam ponownie, to zdarza się, że jakby zatrzesie całą budą, w innych przypadkach to nie występuje

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #944
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Sporadycznie. Czyli w większości wina sposobu w jaki odpalasz samochód
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #945
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Dawki startowe, to leczenie objawowe. Które co prawda w większości przypadków rozwiązuje problem ale nie jest leczeniem właściwym. Stosuje się ty głównie dla tego, że koszty poszukiwania powodów złego odpalania są czasami wysokie i nie zawsze zakończone sukcesem.
    Wsadzanie rozrusznika z 2.4, to moim zdaniem zdziwianie. Bo oznacz tylko, że problem był z obecnym rozrusznikiem.
    A co w sytuacji kiedy problem z odpalaniem silnika pojawia się wyłącznie w okresie zimowym (grudzień÷marzec) i występuje tylko przy okazji odpalania lekko zagrzanego silnika (np. po przejechaniu 5 km). Dłuższemu odpalaniu towarzyszą dziwne komunikaty na wyświetlaczu typu Cruise Control OFF, Antipollution Filter Clogged. Czy wtedy modyfikuje się dawki startowe czy parametry związane z grzaniem świec żarowych? Świece żarowe wymienione, zregenerowany rozrusznik. Myślałem na wymianie w ciemno czujnika położenia wału i czujnika temperatury.

  6. #946
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Objawy które opisujesz to niedomagajacy akumulator. Po 5km nie zdąży się doładować i stąd te błędy

  7. #947
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Dawki tu nie pomogą.
    Ja bym szukał... w tym okresie jest zwiększone zapotrzebowanie na amperaż. Wtedy najczęściej odzywają się punkty masy. Ale nie ta masa podłączona do skrzyni, o której tu pierd... opowiadają, tylko punkty masy, czyli miejsca gdzie schodzą się wszystkie masy w jedną kość, a ta dopiero jest połączona z masą. Lub obwody wprost połączone z masą ale nie zależne od masy głównej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    Objawy które opisujesz to niedomagajacy akumulator. Po 5km nie zdąży się doładować i stąd te błędy
    Ja bym zakładał, że ten problem kolega już sprawdził.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #948
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Dawki tu nie pomogą.
    Ja bym szukał... w tym okresie jest zwiększone zapotrzebowanie na amperaż. Wtedy najczęściej odzywają się punkty masy. Ale nie ta masa podłączona do skrzyni, o której tu pierd... opowiadają, tylko punkty masy, czyli miejsca gdzie schodzą się wszystkie masy w jedną kość, a ta dopiero jest połączona z masą. Lub obwody wprost połączone z masą ale nie zależne od masy głównej.

    - - - Updated - - -



    Ja bym zakładał, że ten problem kolega już sprawdził.
    Tak, sprawdziłem. Auto trafiło do elektryka. Wg niego ładowanie przyzwoite (14v), akumulator nowy, raczej nie byle jaki. Wg elektryka wina leży w źle przeprowadzonych modyfikacjach w sterowniku. Nie chciałem już mu mówić, że temat występował jeszcze w czasach kiedy auto było w stanie fabrycznym, ponieważ widziałem że i tak auta nie naprawi. Wasz trop z prądem mnie jednak przekonuje, ponieważ:

    1. Zimą przy włączonych grzałkach PTC słyszę kanonadę dźwięków generowanych przez ich przekaźniki aż do zagrzania silnika, co świadczy o braku stabilności prądu
    2. W moim aucie zamontowany jest alternator 90A, który moim zdaniem w dieslu z grzałkami PTC po prostu nie wyrabia.
    3. Posiadam 2 letni akumulator Westa Forse 74Ah 720A, który być może potwierdza w moim przypadku teorię, że za duży aku na krótkie odcinki się nie nadaje.

    Od czego zatem zacząć?

  9. #949
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 159 1,9 16v
    Postów
    532

    Domyślnie

    Aku nowy varta 77ah 780a

  10. #950
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Zobacz jak wygląda sprawa ciśnienia w kolektorze dolotowym. Ten parametr skojarzony z objawami może pomóc ci w ustaleniu czy to właśnie klapa jest problemem.
    Problem, a raczej jego część chwilowo opanowany. Chwilowo ponieważ okazało się, że auto gasło przez nadpalony przekaźnik pompy paliwa, który tracąc czasem styk odcinał jej zasilanie. Po wymianie przekaźnikia i bezpiecznika póki co auto nie gaśnie natomiast to problemu nie rozwiązuje bo przecież z jakiegoś powodu uległ nadpaleniu. Rzuca to podejrzenia właśnie na pompę wstępną chociaż i kolektor i ogólnie cały dolot jest podejrzany o falowanie i słaby dół. Pytanie, które parametry z MES powinny zwrócić moją uwagę i gdzie najlepiej szukać nieszczelności w dolocie? (Kolektor mam zaślepiony, bez klapek).

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory