Strona 143 z 180 PierwszyPierwszy ... 4393133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,421 do 1,430 z 1796

Temat: Co myślicie o chińskim radiu z odtwarzaczem DVD, GPS i DVB-T zamiast fabrycznego?

  1. #1421
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za konkretną odpowiedź!

    Zdecyduje się na ten DPS, na pewno będę miał poczucie że lepiej brzmieć już nie może

  2. #1422
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    AR 159 SW 1.9 8v 2006
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    a niby jak radio mialo by dzialać bez DSP ?
    No chyba ze chodzi o wymiane na jakis o lepszych parametrach , a jak tak to o jaki ?
    ( czy warto inwestowac w ten chip majac bose ?) pytanie bez sensu .
    Co ci zostanie z tego bose po wymiane radia - wzmacniacz? glosniki ? czy ktorys z tych elemntow jest odpowiedzialny za przerobienie sygnalu z cyfrowego na analogowy ?
    Mam wrażenie, że nastąpiło pomylenie terminów.
    Na moją wiedzę DSP to Digital Sound Processor, czyli bardzo rozbudowany korektor dźwięku z możliwością nadawania efektów (pogłosy, echa, efekty np. sal koncertowych), a za przetwarzanie dźwięku z cyfry na analog odpowiada DAC.
    W zasadzie najprostsze "DSP" ma każde radio samochodowe (korektor, balans lewo prawo i przód tył), DAC ma już każdy sprzęt z cd czy MP3.
    Ten chip w połączeniu z Bose może pokazać rzeczywistą wartość tego systemu audio (wzmacniacz i głośniki, bo reszta wypada).

    Czy warto inwestować w ten sprzęt, to pytający musi odpowiedzieć sam sobie. Jeśli lubi się bawić w precyzyjne dostrajanie audio i ma określone gusta i oczekiwania- to ok, jeśli nie - podstawowe ustawienia sprzętu dadzą radę.
    Choć w sumie dla moto audiofilów takie radio to lekko za słabe jest.

  3. #1423
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Masz racje , z tym ze ten dokladany modul musi miec inny DAC bo inaczej nie miało by to sensu .
    DSP "digital signal processor" czyli potrzebuje sygnal cyfrowy i przejmuje funkcje orginalnego DAC - tak to rozumiem.

  4. #1424
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    DSP nie ma nic wspólnego z DAC. Ten drugi być musi bo potrzebna jest konwersja cyfra-analog, DSP umożliwia trochę zabawy dzwiękiem w domenie cyfrowej.
    Producent przewiduje dwie wersje, "golasa" i wersje z procesorem. Tylko nie widzę tam zakładek z cięciami pasma i korekcją czasową a to największa zaleta procesorów.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #1425
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Szybkie pytanie. Czy ma ktoś schemat poszczególnych przewodów w kostce iso wychodzącej z alfy? Kupiłem kolejne radio, wszystko w miarę spoko tylko sygnał FM jest średni. Jak rozumiem nie działa wzmacniacz antenowy. Z rafia wychodzi niebieski przewód AMP do podłączenia anteny i myśle że tam podawane jest 12v i trzeba by podać na wzmacniacz antenowy, tylko gdzie. Dobrze kombinuję że jest gdzieś przewód w kostce od zasilania lub głośników. Chcę uniknąć kupowania separatora itd, z resztą myśle że to i tak nic nie da.

  6. #1426
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał noe9 Zobacz post
    Panowie,

    W tegoroczny czarny piątek skuszony promocja na Ali kupiłem radio Android dedykowane pod AR159 razem z kamerką cofania szerokokątną zintegrowana z lampką tablicy.
    Mam mam kilka pytań:
    1) Moje auto ma oryginalny B&M Nav, chciałbym w związku z tym użyć oryginalnej anteny GPS zamiast dołączonej. Czy ktoś z was to robił i wie jaki adapter kupić?(Zdjęcia poglądowe poniżej)
    Załącznik 253552Załącznik 253553Załącznik 253554
    2) To samo dla gniazda USB, czy ktoś znalazł lub sam robił jakiś adapter z dedykowanego gniazda USB do nawigacji?
    3) Moje autko ma Bose choć mam wrażenie że wzmacniacz nie działa bo nawet przy głośności 20 gra dość cicho. Czy muszę jakoś specjalnie podłączać to radio pod wzmacniacz Bose? Jak można go sprawdzić bez rozbierania?
    4) Jak najlepiej ciągnąć kabel do kamerki cofania z min rozbierania auta?
    5) Jak najłatwiej pociągnąć zasilanie sygnał wstecznego i czy konieczne jest jakieś dodatkowe zasilanie czy sygnał zapłonu?
    6) Czy ktoś rozpracował wyświetlanie informacji z radia android na wyświetlaczu pomiędzy zegarami?

    Pozdrawiam
    Wojtek
    Ad 1.
    Nie wiem czy ogarnąłeś temat ale też wpadłem na plan wykorzystania oryginalnej anteny gps. Prawidłowo powinno być to co na 1 zdjęciu czyli męski wtyk HRS GT5 oraz męski wtyk SMA. Z tym że ja nie mogę czegoś takiego nigdzie znaleźć. Skąd masz to 1 zdjęcie, możesz dać link?

  7. #1427
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Ad 1.
    Nie wiem czy ogarnąłeś temat ale też wpadłem na plan wykorzystania oryginalnej anteny gps. Prawidłowo powinno być to co na 1 zdjęciu czyli męski wtyk HRS GT5 oraz męski wtyk SMA. Z tym że ja nie mogę czegoś takiego nigdzie znaleźć. Skąd masz to 1 zdjęcie, możesz dać link?
    Znalazłem to tutaj:

    https://car-solutions.com/en/adapter...baru-mazda.php
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  8. #1428
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Co myślicie o chińskim radiu z odtwarzaczem DVD, GPS i DVB-T zamiast fabrycznego?

    Ok. Wszystko zamontowane , ogarnięte. To już moje drugie radio i ma tę samą przypadłość co poprzednie- zegar nie jest zapamiętywany. Co ciekawe również ma moduł canbus Bagoo. Jest to px5 4gb ram. Co ciekawe sterowanie z kierownicy w aplikacjach działa, strzałki czyli przełączanie utworów a w radiu przełączanie stacji a nie wyszukiwanie fal jak w poprzednim. Tego mi do szczęścia brakowało. Oczywiście przycisk od telefonu czy wywołanie głosowe na kierownicy nie działa. Podłączyłem do fabrycznej anteny gps , zakupiłem tę przejściówkę:

    Adapter dla OEM GPS Antena Connection https://allegro.pl/oferta/adapter-dl...ion-7438375714

    ale zielony plastik musiałem zdjąć, dopiero wtedy pasuje. Ponadto musiałem podłączyć separator i teraz radio działa idealnie. Co ciekawe poprzednie nie miało problemu z falami FM, nie potrzebowało separatora.
    Reasumując jestem zadowolony, teraz tylko rozpracowuje androida bo w telefonie nie miałem nigdy. „Ok google” działa i sporo potrafi wiec głosowo praktycznie wszystko można ogarnąć. Wiadomo potem jakieś rooty nie rooty jeśli miało by być fajniej.
    Jak widać stacje te wszystkie wyglądają podobnie a każde w innym garażu robione i ciężko przewidzieć ich działanie. U mnie w 2 egzemplarzach nie pamięta godziny i daty a wiele osób twierdzi że u nich nie ma problemu. Oczywiście kiedy mam hotspot to praktycznie od razu ma prawidłowo godzinę ale bez neta kilkanaście sekund to trwa zanim z gps złapie.
    Zakup na plus choć wygląd samego radia i fakt że tak słabo jest podświetlane nie jest fajne. Szkoda że pokrętła nie są podświetlane oraz że brak większej ilości fizycznych przycisków. Do innych marek dużo ciekawsze, prawie identyczne jak fabryka. Wrzucę zdjęcia jak wygląda.
    Ostatnio edytowane przez hagi ; 23-02-2019 o 21:11

  9. #1429
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Wrocław, Oslo
    Auto
    alfa romeo 159 1,9jtdm 120km
    Postów
    20

    Domyślnie

    Hagi czekamy na fotki w dzień i w nocy z podświetleniem. A tak z ciekawości, gdzie kupowałeś?

  10. #1430
    Użytkownik Świeżak Avatar mati4442
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sędziszów
    Auto
    Jest Alfa Romeo 159 2.4 Jest Alfa Romeo 147 1.9
    Postów
    28

    Domyślnie

    Jak u Was wygląda sytuacja z wyłączeniem radia. Moje przechodzi tylko jakby w stan uśpienia. Ekran gaśnie ale po naciśnięciu power wyświetla menu główne. Nie wiem czy mam coś źle podłączone. Czy po prostu przy stale podanym napięciu nie ma możliwości jego wyłączenia. Chodzi mi o to, że chce aby radio działało bez włączonego zapłonu. Wcześniej po wyjęciu kluczyka od razu gasło a po ponownym jego wsadzeniu android startował od początku wyświetlając logo Alfy itd.

Podobne wątki

  1. Demontaż fabrycznego radia
    Utworzone przez BlackBomb w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 12:56
  2. [156] Jakie radio zamiast fabrycznego?
    Utworzone przez przemax w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 13:16
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 12:44
  4. Problem tempomatu (nie fabrycznego)
    Utworzone przez khropek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 15:51
  5. [156] Niskotonowy zamiast fabrycznego tyłu...
    Utworzone przez Seferiel w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory