Strona 117 z 180 PierwszyPierwszy ... 1767107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,161 do 1,170 z 1796

Temat: Co myślicie o chińskim radiu z odtwarzaczem DVD, GPS i DVB-T zamiast fabrycznego?

  1. #1161
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Poczytaj poczytaj bo mam wrażenie, ze dla ciebie jakość = głośne łubudubu ;] U mnie jest zestaw budżetowy zamontowany, a i tak gra nieporównywalnie lepiej do seryjnego nagłośnienia no ale skoro sam pisałeś ze seria Ci starcza to nie ma sie co zastanawiać tylko brać pierwszy lepszy kolorowy telewizorek z Ali express

  2. #1162
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Gdybym kierował się tym co piszesz wkleił bym link radyjka za max 50$
    Z tego co wkleiłeś czytam ze nie ma czegoś takiego jak zły zestaw czy zeł głośniki, wszystko zależy od subiektywnej oceny osoby dla której to ma grać, nie znalazłem też nic na temat lepszej jakości twojego rozwiązania nad tym zaproponowanym przeze mnie, więc co z ta jakością?

    Wsadziłeś do wytłumionych drzwi 2 mocne głośniki które musisz zasilać ze wzmacniacza, wymieniłeś kable żeby nic się nie potopiło i całość cudnie śmiga na chińskim radio, jeśli myślisz że to gra lepiej od zestawu 4 średiotonowe + niskotonowy i jeszcze gwizdki wszystko zestrojone na tych samych podzespołach to ja już nie chcę wiedzieć co wg. Ciebie oznacza słowo "jakość"


    edyta:
    ps. mam nadzieję że moc dostosowałeś do kubatury brery i dźwięk rozchodzi się prawidłowo bez zniekształceń, wiesz nie wszystko samemu można dobrze zrobić, wiem to po sobie
    I nie strzelaj focha, trzeba mieć trochę dystansu do siebie
    pozdro
    Ostatnio edytowane przez AlfaOne ; 26-03-2017 o 15:02
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  3. #1163
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    Wsadziłeś do wytłumionych drzwi 2 mocne głośniki które musisz zasilać ze wzmacniacza, wymieniłeś kable żeby nic się nie potopiło i całość cudnie śmiga na chińskim radio, jeśli myślisz że to gra lepiej od zestawu 4 średiotonowe + niskotonowy i jeszcze gwizdki wszystko zestrojone na tych samych podzespołach to ja już nie chcę wiedzieć co wg. Ciebie oznacza słowo "jakość"
    Będę troszkę adwokatem kolegi [MENTION=10735]Pływak[/MENTION], ale nie bardzo rozumiesz słowo "jakość" w caraudio. Nie ilość i zestrojenie "na tych samych podzespołach" robi przewagę nad systemem odseparowanym zasilanym wzmacniaczem.
    O jakości dźwięku decyduje mnóstwo aspektów.
    Źródło, najlepiej bezstratne formaty lub CD.
    Jakość głośników (niestety rośnie też cena) nie ilość.
    Wzmacniacz i jego moc, ciągła rms, nie to co można poczytać na budżetówkach.
    Wygłuszenie, porządne wygłuszenie drzwi, nie mylić z zaklejeniem kilku otworów.
    Poprawne i porządne zasilanie i okablowane. 12V to nie wymarzone napięcie dla audio.
    Zestrojenie wszystkiego.
    I o ile takim radyjkiem potniesz pasmo subwoofera, czasem przytniesz też średniaki to wpływ na charakterystykę i scenę dźwiękową masz - żadną.
    Do tego trzeba procesora i najlepiej wyjścia cyfrowego z radia.
    Wspominasz o aux? A co tam podepniesz? Smartfona? A który smartfon posiada wyjście liniowe audio? O cyfrowym nie wspomnę.
    I dalej chcesz rozmawiać o jakości? to odpowiedz mi ile tych warunków spełnia Twoje rozwiązanie?
    Pozdrawiam.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #1164
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    Gdybym kierował się tym co piszesz wkleił bym link radyjka za max 50$
    Z tego co wkleiłeś czytam ze nie ma czegoś takiego jak zły zestaw czy zeł głośniki, wszystko zależy od subiektywnej oceny osoby dla której to ma grać, nie znalazłem też nic na temat lepszej jakości twojego rozwiązania nad tym zaproponowanym przeze mnie, więc co z ta jakością?

    Wsadziłeś do wytłumionych drzwi 2 mocne głośniki które musisz zasilać ze wzmacniacza, wymieniłeś kable żeby nic się nie potopiło i całość cudnie śmiga na chińskim radio, jeśli myślisz że to gra lepiej od zestawu 4 średiotonowe + niskotonowy i jeszcze gwizdki wszystko zestrojone na tych samych podzespołach to ja już nie chcę wiedzieć co wg. Ciebie oznacza słowo "jakość"


    edyta:
    ps. mam nadzieję że moc dostosowałeś do kubatury brery i dźwięk rozchodzi się prawidłowo bez zniekształceń, wiesz nie wszystko samemu można dobrze zrobić, wiem to po sobie
    I nie strzelaj focha, trzeba mieć trochę dystansu do siebie
    pozdro
    Kolejny raz zgadujesz co niby mam zamontowane i kolejny raz ne zgadłeś. Nie graj w lotto szkoda kasy Nie mam mocnych głośników bo mają 60W RMS, nie mam mocnego wymaka bo ma niecałe 50W RMS, nie musiałem wkładać wzmacniacze bo pod samym radiem też by grały i wcale nie powiedziane, ze ciszej ale na pewno gorzej i mnie by to nie zadowoliło. Nie wymieniałem przewodów dlatego, ze się stopią tylko dlatego, że fabrycznie nie ma instalacji pod zwykły wzmacniacz wiec trzeba dołożyć kable sygnałowe i głośnikowe miedzy radiem, wzmacniaczem i głośnikami. Uprzedzając twoje pytanie po co wkładałem wzmak 2x45W skoro radio ma 4 x 45W napisze, ze taka moc ma to radio tylko na papierze ;] I tak wszystko zależy od wymagań jak komuś wystarcza seryjne nagłośnienie, a chce tylko dorzucić kolorowy wyświetlacz i kilka funkcji w dodatku ma dwie lewe ręce do montażu wtedy wybiera dedykowanego, najtańszego chińczyka i nie ma sensu go namawiać na coś więcej. Ja jedynie zwracam uwagę, ze ten chinczyk to nie jest "jedyne sensowne rozwiązanie" jak to napisałeś bo nie jest. Na pewno jest szybkie i bezproblemowe w podłączeniu ale nie będzie spełniać innych ważnych aspektów. Sam jak pisałem kierowałem się tez funkcjonalnością dlatego w Brerze mam audio zdecydowanie gorsze niż miałem w 147 bo poszedłem na kompromis pomiędzy cena, jakością i funkcjonalnością. Dodam jeszcze, ze 2 głośniki morel tempo zasilane wzmacniaczem Audiosystem grały w AR 147 lepiej niż fabryczny zestaw BOSE to tak odnoście "zestrojonego zestawu"


    Tak wygląda wzmak który teoretycznie ma tyle samo mocy ile te chińczyki z aliexpress oczywiście tylko teoretycznie

    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 26-03-2017 o 15:33

  5. #1165
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    Ja mam chińskie radio z Aliexpress 7 calowe nie dedykowane do 159 i nie jest źle z jakością dźwięku...Wygłuszyłem drzwi i kupiłem głosniki Jbl Stage 600C+ z tyłu skrzynia z głośnikiem Kenwood 30cm 300w rms...Do tego z dwa dni ustawiałem na radiu i na wzmacniaczu i gra moim zdaniem dobrze a słucham trance/techno/minimal :]

  6. #1166
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    łee no ale ja nie twierdze, że u Pływaka jest sprzęt kaszana (bo tego nie słyszałem) tylko porównują jego zestaw czyli 2 głośniki, a (takie same)4 + woofer na tym samym osprzęcie tz (i wzmacniacz odpowiednio mocne żeby pociągnąc tych 5głośników) jak u Pływaka... Bo chyba nie powiecie mi że 2 głośniki zabiją jakością 5 tej samej firmy?
    Chyba nie powiecie mi też, że w mniejszym aucie (brera jest mniejsza wewnątrz od sedana tak twierdzę choć nigdy nie byłem w środku?) dźwięk rozchodzi się lepiej??
    Oczywiście że do pełnego wzbudzenia membrany głośnika potrzebna jest odpowiednia moc i to chyba od kubatury/sceny i rodzaju muzyki zależy jakie głośniki będziemy montować a dalej jaki wzmacniacz/kable/radio itp. pomijam już gwizdki na wysokości ucha itp bo tego akurat w 159 ani razu nie widziałem..

    Nigdy nie twierdziłem, że chińczyk to jedyna dobra opcja, ba twierdziłem nawet że wstyd by mi było do takiego wózka jak brera montować jakiegoś chinola(śmiało można czytać 2 strony wcześniej moje posty a nie skupiać się na 2 ostatnich ).

    Edyta:
    u znajomka w audi a3 z bose firmowym na pokładzie i tubie ładnie gra elektro, basik ładnie mruczy dzwięk fajnie się rozkłada jak na takiego kajtka - nic nie jest nachalne ale jak mu puściłem z płyty singiel prodigy breath na tych firmowych papierowych głośniczkach i radiu ustawionym eq to nic nie musiał mówić tylko banan na twarzy widziałem i trochę mu było głupio że to jego bose ma trochę lepszy basik na tej tubie i głośniej mu to gra. Dlatego pytałem czy wzmacniacz do 2 głośników to już problem ze słuchem
    Jeszcze raz powtórzę, radio firmowe + głośniki nie są złe, spokojnie można włączyć i się nie wstydzić, co do aux i mp3 jeszcze nie sprawdzałem - nie mam czym radia wyciągnąć ale o tym już pisałem wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez AlfaOne ; 26-03-2017 o 17:53
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  7. #1167
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    ba twierdziłem nawet że wstyd by mi było do takiego wózka jak brera montować jakiegoś chinola ).
    Najpierw trzeba by było ją mieć ;]

  8. #1168
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Najpierw trzeba by było ją mieć ;]
    Myślałem o brzerze ale miałem kiedyś gabarytowo podobną hondę civic hb z 97 więc wolę bez..
    ;]

    Serio to nie ma się czym jarać, zresztą jak sam pisałeś wcześniej to masz jakiś stary model, masz usb w schowku?
    xDD

    Edyta
    i czego wstydzisz się napisać, że masz brere z dieslem tylko w opisie auto: "mam"
    Ostatnio edytowane przez AlfaOne ; 26-03-2017 o 18:01
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  9. #1169
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A ja myślałem o ferrari ale bylo zbyt czerwone... Miedzy 159 a Brera jest cale 25cm różnicy. Miedzy Brera, a civiciem kolejne 25. Jako ze temat zbacza z wątku to z mojej strony EOT nie masz zielonego pojecia ani o car audio ani nawet o Brerze ;]

  10. #1170
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    nie muszę mieć, ważne że Ty masz pojęcie o wszystkim
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

Podobne wątki

  1. Demontaż fabrycznego radia
    Utworzone przez BlackBomb w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 12:56
  2. [156] Jakie radio zamiast fabrycznego?
    Utworzone przez przemax w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 13:16
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 12:44
  4. Problem tempomatu (nie fabrycznego)
    Utworzone przez khropek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 15:51
  5. [156] Niskotonowy zamiast fabrycznego tyłu...
    Utworzone przez Seferiel w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory