Strona 118 z 180 PierwszyPierwszy ... 1868108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128168 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,171 do 1,180 z 1796

Temat: Co myślicie o chińskim radiu z odtwarzaczem DVD, GPS i DVB-T zamiast fabrycznego?

  1. #1171
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    małopolskie
    Auto
    AR Brera, Lexus IS 250
    Postów
    120

    Domyślnie

    Kolejny raz to dowodzi że kolega Pływak jest wszystkowiedzacy.
    Proponuję zastąpić wróżbite Macieja Pływaczku, bedzie na ferrari))

  2. #1172
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    No i tym wszystkim co kupili kino domowe 5.1 trzeba powiedzieć, że jednak video lepiej podpiąć do wieży i z dwóch głośników załączyć audio to będzie jakość lepsza.
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  3. #1173
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Załóż do auta system 20.4 nie żałuj głośników mistrzostwa polski, ba, świata w SQ masz w kieszeni.
    I nikt nie powie żeby video podpinać do wieży, jeśli w filmach jest dźwięk wielokanałowy. Chcesz w aucie filmy oglądać? Masz jakieś realizacje muzyki wielokanałowej do słuchania w samochodzie?
    Do stereo potrzeba jazgotu z przodu i tyłu z mieszanką basu z bagażnika?, taniej będzie jeździć w słuchawkach, efekt ten sam.
    Nie masz pojęcia o czym piszesz. Niestety dla ciebie jest powszechnie uznany "wzorzec" jakości audio, stosowany w zawodach do sędziowania (troszkę subiektywny bo to nieuniknione) ale uznawany przez cały świat.
    Ocenia się liniowość, zrównoważenie, ilość podbarwień, zakres częstotliwościowy, szerokość i umiejscowienie sceny, zgranie fazowe, impuls basu (opóźnienie) oraz ogólnie przyjemność słuchania.
    Każdy aspekt się "wycenia" a zdobywca największej liczby punktów wygrywa. To taki ogólny wyznacznik "jakości".
    W ilu tych aspektach uzyskasz "jakość" z chińskiej stacji na 4 głośnikach z subwooferem? Prawie żadnych. Więc nie wypowiadaj się na temat jakości bo ani nie wiesz co to jest ani jak to uzyskać.
    A już na pewno nie krytykuj ludzi mających inne zdanie podparte wiedzą i często nie małym doświadczeniu.
    Konkrety i argumenty ale nie takie jak wyżej, z piaskownicy.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #1174
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Slavol szkoda twojej klawiatury. Niestety panowie wyżej kompletny brak wiedzy jak widać próbują nadrobić żartami szkoda tylko, ze te prezentują ten sam poziom co ich wiedza ;]

  5. #1175
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    Slavol a co jeśli całe nagłośnienie będzie podpięte pod dobry wzmacniacz a tylko sygnał będzie z chińczyka? Oczywiście z dobrymi kablami...Czy dalej bedzie tragedia?

  6. #1176
    makarov
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Miedzy 159 a Brera jest cale 25cm różnicy.
    Z tym, że jest to chyba wyłącznie różnica w tym, że 159 ma o tyle większy bagażnik, który raczej nie wpływa na jakość dźwięku wewnątrz samochodu.

    Ja nie jestem koneserem i nie mam aż takiego parcia na "dźwięk idealny", cokolwiek miałoby to znaczyć - mam fabryczne z navi baz Bose i jak dla mnie, w zupełności wystarcza, ale od czasu do czasu oglądam jakieś chinole w rozsądnej cenie, bo w ori brakuje mi Bluetootha i porządnej navi, a poza tym chętnie powitałbym na pokładzie coś z Andkiem, żeby było to cos więcej niż graidło.

  7. #1177
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Slavol a co jeśli całe nagłośnienie będzie podpięte pod dobry wzmacniacz a tylko sygnał będzie z chińczyka? Oczywiście z dobrymi kablami...Czy dalej bedzie tragedia?
    Oczywiście że nie, to zależy od radia. W jednym nie poskąpią na dobry przedwzmacniacz i DAC a w drugim jadą po kosztach. Po za tym radia grają przeważnie nieźle i bardziej mówi się o "brzmieniu", małych szczegółach które je odróżniają ale to kwestia gustu. Jedni lubują się w alpinach inni w pionkach to naprawdę drobiazgi.
    Problemem co z tym dźwiękiem zrobisz dalej. Jak wiadomo nie ma głośnika który zagra całe pasmo muzyczne więc trzeba je "rozbić" na poszczególne głośniki odpowiedzialne za różne zakresy.
    Minimum to zestaw dwudrożny, przeważnie uzupełniony subwooferem, potem trójdrożny ale rzadziej spotykany (cena i trudności z montażem oraz zestrojeniem) inne konfiguracje to margines.
    I tu dochodzi do głosu montaż i strojenie.
    Montaż, wiadomo, dystanse, porządne kable, wygłuszenie.
    Strojenie to bardziej skomplikowana sprawa. Zwrotnice w radiu są przeważnie podstawowe i kiepskie. Zwrotnice pasywne (czy to kondensator przy wysokotonówce czy bardziej rozbudowane w oddzielnym pudełku) też nie są najlepsze.
    Budowa samodzielna zwrotnic to wyższa szkoła jazdy i tu z pomocą przychodzi dobrodziejstwo cyfry - procesor. Może być w radiu może być osobnym urządzeniem. Możliwości wpływania na dzwięk są ogromne. Pełne przestrajalne dowolnie zwrotnice i opóźnienia czasowe. Wtedy można poszaleć.
    Ale jest spora grupa ludzi którym to niepotrzebne i bardziej się cieszą z funkcjonalności radia wtedy taki chinczyk jak najbardziej wystarczy.
    Zawsze powtarzam że nie radio gra ( bo każde gra przyzwoicie) tylko w miarę dobre głośniki, porządnie zamontowane w wygłuszonych drzwiach i zasilone wzmacniaczem. Wystroić to na miarę możliwości radia i wzmacniacza i gwarantuje wrażenie lepsze niż z seryjnych bose np.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #1178
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    @slavo poczytaj to co wcześniej pisałem to może zrozumiesz sens moich wypowiedzi. [MENTION=10735]Pływak[/MENTION] gdybyś od początku rzeczowo odpowiadał na pytania, które zadawałem a nie ich unikał czy kokietował udzielając zdawkowych odpowiedzi to może ta rozmowa wyglądała by inaczej. Po co mi odpisywałeś skoro nie chciałeś napisać co tam masz w aucie i ile to kosztowało, po kiego pisałeś puste posty skoro nawet nie raczyłeś rzetelnie odpisać ile zapłaciłeś za ramkę do radia?
    Pomijam fakt w którym wytknąłeś mi to, że jestem niewymagającym i zadowolę się byle czym..
    Zresztą to nie pierwszy temat w którym odpisujesz mi jak pół chama, masz tak do mnie pisać to nie pisz mi bo ani Twoje odpowiedzi nie są jakieś szczególnie pomocne ani zabawne.

    Zdania nie zmieniam: uważam że większa ilość głośników w aucie niż 2 wpływa na poprawę jakości odbieranego dźwięku nawet jeśli będą to oczko niższe jakościowo głośniki od tych dwóch na takiej samej oczywiście odpowiednio mocnej(aby pociągnąć większą liczbę głośników) aparaturze.
    Dźwięk rozchodzi się znacznie lepiej z większej ilości źródeł (zwłaszcza w większych wnętrzach) - fizyki nie oszukasz.
    Nigdy nie twierdziłem, że odpowiednie dobranie do sceny, ustawienie, wyliczenie napięcia itp są niepotrzebne więc nie rozumiem skąd ten atak na mnie??
    Jak ktoś ma ochotę pisać w tym temacie to proszę poczytać moje posty od początku, ja ten temat kończę.
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  9. #1179
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    @slavo poczytaj to co wcześniej pisałem to może zrozumiesz sens moich wypowiedzi. [MENTION=10735]Pływak[/MENTION] gdybyś od początku rzeczowo odpowiadał na pytania, które zadawałem a nie ich unikał czy kokietował udzielając zdawkowych odpowiedzi to może ta rozmowa wyglądała by inaczej. Po co mi odpisywałeś skoro nie chciałeś napisać co tam masz w aucie i ile to kosztowało, po kiego pisałeś puste posty skoro nawet nie raczyłeś rzetelnie odpisać ile zapłaciłeś za ramkę do radia?
    Pomijam fakt w którym wytknąłeś mi to, że jestem niewymagającym i zadowolę się byle czym..
    Zresztą to nie pierwszy temat w którym odpisujesz mi jak pół chama, masz tak do mnie pisać to nie pisz mi bo ani Twoje odpowiedzi nie są jakieś szczególnie pomocne ani zabawne.

    Zdania nie zmieniam: uważam że większa ilość głośników w aucie niż 2 wpływa na poprawę jakości odbieranego dźwięku nawet jeśli będą to oczko niższe jakościowo głośniki od tych dwóch na takiej samej oczywiście odpowiednio mocnej(aby pociągnąć większą liczbę głośników) aparaturze.
    Dźwięk rozchodzi się znacznie lepiej z większej ilości źródeł (zwłaszcza w większych wnętrzach) - fizyki nie oszukasz.
    Nigdy nie twierdziłem, że odpowiednie dobranie do sceny, ustawienie, wyliczenie napięcia itp są niepotrzebne więc nie rozumiem skąd ten atak na mnie??
    Jak ktoś ma ochotę pisać w tym temacie to proszę poczytać moje posty od początku, ja ten temat kończę.
    Sprawdź sobie radio GMS 6321. Jest dostępne na aledrogo. Zawiera w sobie w sumie wszystkie funkcji ( navi, zestaw głośnomówiący itp itd) Miałem to radyjko w poprzedniej ar159 i do obecnej również je będę zakładał. Jakość dźwięku bardzo w porządku. Największy minus to konieczność zakupienia dodatkowego modułu do obsługi z kierownicy.

  10. #1180
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Czy nie lepiej zamiast tak drogiego chińczyka, pójść w jakieś app radio, jak np. Pioneer DA120?

Podobne wątki

  1. Demontaż fabrycznego radia
    Utworzone przez BlackBomb w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 12:56
  2. [156] Jakie radio zamiast fabrycznego?
    Utworzone przez przemax w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 13:16
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 12:44
  4. Problem tempomatu (nie fabrycznego)
    Utworzone przez khropek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 15:51
  5. [156] Niskotonowy zamiast fabrycznego tyłu...
    Utworzone przez Seferiel w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory