Strona 132 z 180 PierwszyPierwszy ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,311 do 1,320 z 1796

Temat: Co myślicie o chińskim radiu z odtwarzaczem DVD, GPS i DVB-T zamiast fabrycznego?

  1. #1311
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi . Tak napisałem do nich ,ale czuje że będzie ciężko na odpowiedz bo zapewne sami nie wiedzą o co tam komon.
    Na Androida jest nałożona jakaś nakładka systemowa i zastanawiam się właśnie czy pewnych opcji nie da się uruchomić poprzez tryb servisowy.
    Ogólnie nawet fajnie sobie to wszystko wymyślili , z tym że kurde żeby radio gasło po wyłaczeniu zapłonu...
    No i ze sterowania w kierownicy działa mi pogłaszanie i zmiana utworów ( brak za to telefonu i zmiany folderów - co zapewne mogło być do ustawienia w brakującej funkcji Key studdy)
    Tomekkk - jak się wchodzi w factory settings - jakaś kombinacja klawiszy ? bo ty pewnie zmieniałeś to w opcji CanBus - która u mnie jest też nie aktywna

    Edit:

    ok w menu jest zakładka factory settings a hasłoto : 126
    zanalazłem tam logo, i udało pogłosić się system, ale ciąle się wyłącza po nasicnięciu stop
    w międzyczasie odpisali z aliexpress :

    hi,my friend,
    plz test it in original cd state .
    no "@?! miszczowie
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 14-12-2017 o 05:29

  2. #1312
    Użytkownik Świeżak Avatar grzegorz113
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    poznan
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 16V
    Postów
    169

    Domyślnie

    Witam
    przeglądam na aliexpress oferty dedykowanych do 159 navi.
    podają wymiary zewnętrzne radia i tu mam pytanie
    dlaczego chinole robią dwa rozmiary 192/115 albo 190/120
    oba niby do wersji ze zwykłym radiem
    mierząc radio oryginalne to bardziej pasuje wymiar 192/115 a ten drugi to skąd wzieli?
    jakieś ramki dodatkowe trzeba stosowac?

  3. #1313
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post

    hi,my friend,
    plz test it in original cd state .
    no "@?! miszczowie
    No niestety takie to jest wsparcie do tych chińskich aneroidowych grajków. Sprzedawca nic nie wie, a producent wypina dupę na sprzęt już po zejściu z tasy montażowej bo za dwa dni mogą już montować radyjko w innej wersji Kiedyś o tym pisałem to mnie wyśmiano bo przecież android ma takie dobre wsparcie... może na telefonach i to też tylko tych markowych, a nie no name Niektórym to się nawet schemat połączeń radia ten z instrukcji nie zgadza z rozmieszczeniem wtyczek na radiu

  4. #1314
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    Dzięki za podpowiedzi . Tak napisałem do nich ,ale czuje że będzie ciężko na odpowiedz bo zapewne sami nie wiedzą o co tam komon.
    Na Androida jest nałożona jakaś nakładka systemowa i zastanawiam się właśnie czy pewnych opcji nie da się uruchomić poprzez tryb servisowy.
    Ogólnie nawet fajnie sobie to wszystko wymyślili , z tym że kurde żeby radio gasło po wyłaczeniu zapłonu...
    No i ze sterowania w kierownicy działa mi pogłaszanie i zmiana utworów ( brak za to telefonu i zmiany folderów - co zapewne mogło być do ustawienia w brakującej funkcji Key studdy)
    Tomekkk - jak się wchodzi w factory settings - jakaś kombinacja klawiszy ? bo ty pewnie zmieniałeś to w opcji CanBus - która u mnie jest też nie aktywna

    Edit:

    ok w menu jest zakładka factory settings a hasłoto : 126
    zanalazłem tam logo, i udało pogłosić się system, ale ciąle się wyłącza po nasicnięciu stop
    w międzyczasie odpisali z aliexpress :

    hi,my friend,
    plz test it in original cd state .
    no "@?! miszczowie
    Ale prEciez oryginał też wyłącza się po wyłączeniu zapłonu. Przecież to jest Ok. Z tym że oryginał na wyłączonym zapłonie można włączyć dodatkowo na 20 min. I tego pewnie nie masz i raczej nie będzie. Pewnie albo możesz mieć po zapłonie lub bez zapłonu , co z kolei byłoby uciążliwe bo musiałbyś ręcznie wyłączać radio po wyłączeniu silnika.

  5. #1315
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Oryginał wyłączy się po zgaszeniu silnika czy dopiero po wyciągnięci kluczyka bo ZTCP dopiero jak kluczyk wyciągasz ale ori radia już dawno nie miałem? Z resztą niby jest opcja ACC OFF delay, która nie działa bo oryginalne radio jest wzbudzane po canie, a w radiu chińskim opcja opóźnienia działa po zaniku +12 ACC, a nie sygnału z can ;]

  6. #1316
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Wcześniej miałem oryginał a potem 2din JVC z adapterem canBus i działało normalnie to znaczy po wyłączeniu zapłonu radio dalej grało przez około 20 min , po wyjęciu kluczyka wyłączało się odrazu .
    To jest chora sytuacja czekasz na kogoś w aucie i nie można słuchać radia bo stacyjka jest wyłączona. Gdzieś w necie znalazłem do innego radia taką odpowiedz .
    " przepraszamy przyjacielu ale chyba źle rozumiesz funkcję ACC delay , ta funkcja jest używana do szybkiego restartowania systemu kiedy wyjmujesz kluczyk ze stacyjki na krótką chwilę)
    No ale to jest bulshit jakiś bo jak mam ustawione na 30s i wracam po kilku godzinach to android i tak wychodzi z uśpienia .
    Nie wiem jak tego sie nie da jakoś normalnie ustawić to chyba kupie jakąś płytkę opóźniającą wyłączanie (którą mógłbym wpiąć w przewód od ACC) , widziałem już takie na ebay za około 3-4€ , ale wolał bym uniknąć takich rozwiązań.

  7. #1317
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Płytka nic nie da jak ten chińczyk jest wzbudzany tak jak oryginał po linii can, a nie po +12 po zapłonie.

  8. #1318
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Płytka nic nie da jak ten chińczyk jest wzbudzany tak jak oryginał po linii can, a nie po +12 po zapłonie.
    czemu , płytkę się podłącza pod stałe 12v czyli ( żółty i brązowy z kostki) a kabel VCC ten z canbus jako sterujący do płytki i z płytki już prosto do ACC radia .
    Na płytce można ustawić delay od 1-99min - coś podobnego -
    Tylko to rzeźba jest troche...

  9. #1319
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    U mnie Connect Nav wyłącza się po zadaszeniu auta, nie po wyjęciu kluczyka. Chyba że jest ustawiona trasa to zostaje na 20 min. Ale podczas postoju można je włączyć. Tak to działa.

  10. #1320
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    159SW 2.4 QTronic
    Postów
    307

    Domyślnie

    Dysponuje ktoś schematem kostki przyłączeniowej do ConnectNav? Miałem już to kiedyś z forum ale zapodziało się.
    Kupiłem uniwersalnego "chińczyka" na androidzie, i będę się wkrótce brać za montaż. Na wiązce z radia są przewody oznaczone jako "CAN-RX" i "CAN-TX". Czy jest nadzieja na podłączenie sterowania z kierownicy bez dodatkowego adaptera?

Podobne wątki

  1. Demontaż fabrycznego radia
    Utworzone przez BlackBomb w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 12:56
  2. [156] Jakie radio zamiast fabrycznego?
    Utworzone przez przemax w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 13:16
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 12:44
  4. Problem tempomatu (nie fabrycznego)
    Utworzone przez khropek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 15:51
  5. [156] Niskotonowy zamiast fabrycznego tyłu...
    Utworzone przez Seferiel w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory