Strona 133 z 180 PierwszyPierwszy ... 3383123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,321 do 1,330 z 1796

Temat: Co myślicie o chińskim radiu z odtwarzaczem DVD, GPS i DVB-T zamiast fabrycznego?

  1. #1321
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał paw2x Zobacz post
    "CAN-RX" i "CAN-TX". Czy jest nadzieja na podłączenie sterowania z kierownicy bez dodatkowego adaptera?
    Jeżeli radio ma wbudowany sterownik can to jest nadzieja , ale obstawiam że będzie kiepsko.

    Odnośnie mojego problemu z ACC dalay , to wpadłem na pomysł zapuszczenia dodatkowego kabla sterującego z + po włożeniu kluczyka ,prosto do kable ACC w radiu .
    I to będzie najlepsiejsze rozwiązanie i koszty prawie zerowe.
    Jak to okiełznam to dam znać jak to zrobiłem , to się na pewno przyda dla tych którzy podłączają radio bez adaptera .

  2. #1322
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Ja osobiście mam przy kierownicy dodatkowy przełącznik trójpozycyjny. Pozyca 1 radio uruchamia się po włączeniu zapłonu, pozycja 0 - radio wyłączone nawet z włączonym zapłonem i pozycja 2 - radio działa nawet bez kluczyka w stacyjce. Do takiego posunięcia zmusił mnie fakt, że mój Avic czasami się wiesza. Nie ma innej rady jak odłączyć zasilanie a jeśli jedzie się na trasie to trochę średnio aby się zatrzymywać, gasić silnik i znowu ruszać...

  3. #1323
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Tak wstępnie to można zaczerpnąć zasilanie ACC z bezpiecznika F45 (od podnośnika szyb) z tym że wtedy radio będzie się wyłączać jakieś 30s po wyjęciu kluczyka ...
    Cytat Napisał kamil_pk Zobacz post
    Nie ma innej rady jak odłączyć zasilanie a jeśli jedzie się na trasie to trochę średnio aby się zatrzymywać, gasić silnik i znowu ruszać...
    te chińczyki mają guzik restart , trzeba się tylko zaopatrzyć w coś cienkiego

  4. #1324
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Zasilanie ACC można wziąć ze stacyjki, są instrukcje na forum. U siebie także mam tak zrobione i działa elegancko.

  5. #1325
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Zasilanie ACC można wziąć ze stacyjki, są instrukcje na forum. U siebie także mam tak zrobione i działa elegancko.
    Ja nie znalazłem takiego tematu , ale może gdzieś jest jak coś to podeślij namiary. Nie szukam zasilania po stacyjce bo takie to mam teraz.
    Chodzi o zasilanie które pojawia się w momęcie włożenia kluczyka do stacyjki a które pozostaje nawet po wyłaczeniu zapłonu .

    pozdro

  6. #1326
    Użytkownik Świeżak Avatar achtung
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    AFLA ROMEO 159 1.9JTD 16V ELEGANT/SPORT AUTOMATIC
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    Ja nie znalazłem takiego tematu , ale może gdzieś jest jak coś to podeślij namiary. Nie szukam zasilania po stacyjce bo takie to mam teraz.Chodzi o zasilanie które pojawia się w momęcie włożenia kluczyka do stacyjki a które pozostaje nawet po wyłaczeniu zapłonu .pozdro
    A jaki "efekt" chcesz uzyskać?

    EDIT: Zdjęcie trochę nie na temat, nie idzie usunąć podczas edycji. Przepraszam.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171213124644.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	59.1 KB
ID:	239090  
    Ostatnio edytowane przez achtung ; 18-12-2017 o 21:48

  7. #1327
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał achtung Zobacz post
    A jaki "efekt" chcesz uzyskać?
    Tak jak pisałem wcześniej , radio wyłącza się po naciśnięciu stop/zapłonu ,a chce aby dalej grało i gasło dopiero po wyjęciu kluczyka .
    Dzisiaj jeszcze raz zerknę na te bezpieczniki czy jest taki który rozłącza natychmiast po wyjęciu kluczyka.

  8. #1328
    Użytkownik Świeżak Avatar achtung
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    AFLA ROMEO 159 1.9JTD 16V ELEGANT/SPORT AUTOMATIC
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    Tak jak pisałem wcześniej , radio wyłącza się po naciśnięciu stop/zapłonu ,a chce aby dalej grało i gasło dopiero po wyjęciu kluczyka .
    Dzisiaj jeszcze raz zerknę na te bezpieczniki czy jest taki który rozłącza natychmiast po wyjęciu kluczyka.
    Sądzę, że trzeba użyć przekaźnika czasowego i logicznie to połączyć. Pomyślę i dam znać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    Tak jak pisałem wcześniej , radio wyłącza się po naciśnięciu stop/zapłonu ,a chce aby dalej grało i gasło dopiero po wyjęciu kluczyka .
    Dzisiaj jeszcze raz zerknę na te bezpieczniki czy jest taki który rozłącza natychmiast po wyjęciu kluczyka.
    No i mam rozwiązanie . Programowany przekaźnik Pulsar AWZ516, dokładnie program 11.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PR11.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	65.2 KB
ID:	239098  
    Attached Files Attached Files

  9. #1329
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał achtung Zobacz post

    No i mam rozwiązanie . Programowany przekaźnik Pulsar AWZ516, dokładnie program 11.
    Nie źle , z tym że:
    aby to miało ręce i nogi to trzeba by ten moduł podłączyć do plusa stacyjki (np zapalniczki ) bo inaczej radio będzie grało nawet jak wyjdziemy z auta.
    I potem zaczyna nam się komplikować zainstalowanie w sensie ilości kabelków bo zamiast ciągnąć jeden to będziemy musieli minimalnie 4ry .
    Chyba ze czegoś nie zrozumiałem .
    A tak swoją drogą to jest fotka od ciebie z auta ? podeślij linka do tematu bo aż jestem ciekaw.

    EDIT...

    Sytuacja wygląda tak że na tych bezpiecznikach występuje napięcie kiedy kluczyk jest w stacyjce (pomimo wyłączonego zapłonu)

    F34, F48 , F46 , F33, F45, F47

    jest jedno ale napięcie na nich pozostaje przez 1min i 20 sek. po wyjęciu kluczyka za co odpowiada przekaźnik SERVICE 2

    ciekawe jak on jest zbudowany w środku może ktoś ma na eksperymenty , wydaje mi się że ma on jakiś kondensator który to podtrzymuje.
    Tak więc trochę lipa bo radio będzie się gasiło po 1,20min po wyjściu...

    Jest jeszcze jedna ciekawa sprawa bezpiecznik nr F36 . na nim jest napięcie cały czas ,a znika po włożeniu kluczyka do stacyjki . Czyli można by zrobić to na przekaźniku , ale jakoś mi się to nie podoba.

    Ciągle obstawiam że gdzieś musi być taki plusik ale chyba raczej nie w bezpiecznikach pod kierownicą
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 19-12-2017 o 02:39

  10. #1330
    Użytkownik Świeżak Avatar achtung
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    AFLA ROMEO 159 1.9JTD 16V ELEGANT/SPORT AUTOMATIC
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    A tak swoją drogą to jest fotka od ciebie z auta ? podeślij linka do tematu bo aż jestem ciekaw.
    Tak, to fotka z mojego autka, dołączałem ją przypadkiem tylko do tego wątku. Przedstawia ona podłączenie rejestratora trasy do F39 i F46 oraz przetwornicy 5V do F44. W sumie, to na tej zasadzie, mógłbyś podłączyć przekaźnik czasowy, o którym pisałem wcześniej, a dokładniej F44 do sterowania przekaźnikiem, a F39 do ciągłego zasilania przekaźnika. Moduł chowasz w okolicy skrzynki bezpieczników, a do odbiornika i tak ciągniesz jeden przewód.

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    Jest jeszcze jedna ciekawa sprawa bezpiecznik nr F36 . na nim jest napięcie cały czas ,a znika po włożeniu kluczyka do stacyjki . Czyli można by zrobić to na przekaźniku , ale jakoś mi się to nie podoba.
    W tym przypadku wystarczy zwykły przekaźnik, nie programowalny. Tylko w zależności od położenia przekaźnika, miałbyś jedno albo drugie źródło napięcia do radia, oraz przerwę na przełączenie przekaźnika. Musiałbyś to pozabezpieczać.

    EDIT: TO co napisałem akapit wyżej jest bez sensu, bo sprowadza się do tego, że będziesz miał ciągłe zasilanie jak np. z F39 - ale w tym wypadku albo z linii stałego zasilania albo np. ze stacyjki, i jeszcze przerwę na przełączenie. Odpada.
    Ostatnio edytowane przez achtung ; 19-12-2017 o 09:11

Podobne wątki

  1. Demontaż fabrycznego radia
    Utworzone przez BlackBomb w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 12:56
  2. [156] Jakie radio zamiast fabrycznego?
    Utworzone przez przemax w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 13:16
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 12:44
  4. Problem tempomatu (nie fabrycznego)
    Utworzone przez khropek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 15:51
  5. [156] Niskotonowy zamiast fabrycznego tyłu...
    Utworzone przez Seferiel w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory