Strona 139 z 180 PierwszyPierwszy ... 3989129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,381 do 1,390 z 1796

Temat: Co myślicie o chińskim radiu z odtwarzaczem DVD, GPS i DVB-T zamiast fabrycznego?

  1. #1381
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    U mnie po przyjściu radia był ustawiony CANbus w Factory Settings na Skoda i nie działało mi nic po CANie (m.in. sterowanie z kierownicy). Po zmianie na Alfa Romeo lub Fiat (nie pamiętam już dokładnie) wszystko ruszyło. U mnie działają wszystkie przyciski, z godziną również nie mam żadnych problemów.

    Jedyny minus radia to bardzo kiepskie auto dostrajanie stacji radiowych w trasie i raz na parę miesięcy potrafi się zawiesić, że sterowanie z kiery nie działa.

    Ja mam starszą wersję jeszcze na Androidzie 5.1.

  2. #1382
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Co myślicie o chińskim radiu z odtwarzaczem DVD, GPS i DVB-T zamiast fabrycznego?

    A masz podłączony jakis moduł can? U mnie w głównej wtyczce zasilania jest dolozony moduł can ale jak go wypnę to radio nie startuje w ogóle, pewnie moduł zamienia też piny zasilania.U siebie mogę ustawić w factory jakikolwiek canbus i nic się nie zmienia, oprócz tego że gdy dam jakieś auto które ma dużo bajerow to pojawia się apka do sterowania klimą i mnóstwo innych opcji, oczywiście nic nie będzie działało. Ale w sterowani kiery nic to nie zmienia.
    Ostatnio edytowane przez hagi ; 12-11-2018 o 23:12

  3. #1383
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Jedyny minus radia to bardzo kiepskie auto dostrajanie stacji radiowych w trasie i raz na parę miesięcy potrafi się zawiesić, że sterowanie z kiery nie działa.
    w factory settings możesz ustawic w db czulosc wyszukiwania stacji .

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    A masz podłączony jakis moduł can? U mnie w głównej wtyczce zasilania jest dolozony moduł can ale jak go wypnę to radio nie startuje w ogóle,
    A niby jak miało by radio startować bez tego modułu ? Jak go wypniesz to nie ma zasilania 12v do radia .
    Oczywiscie mozesz sobie je osobno podciągnąć z zapalniczki.

  4. #1384
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Rozumiem, o tym mówię. Chodzi mi o ustalenie pewnych faktów. Czy owy moduł jest potrzebny tak jak do uniwersalnych stacji czy bez niego będzie działał bo radio obsłuży can.
    Bo jeżeli moduł jest zawsze potrzebny to w takim razie jakie znaczenie dla działania przycisków ma ustawienie canbus w factory settings ( u mnie nie ma). Idąc tym tropem winowajcą nie działania u mnie wszystkich przycisków jest owy moduł dołączony do zestawu, Chińczyk coś źle ogarnął. Szukam rozwiązań bo nie zamontuje go gdy nie będzie wszystko tak jak ma być.

  5. #1385
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    100% pewnosci nie mam ale.
    Modul nasluchuje can w aucie i on podaje napiecie kiedy wykryje sygnał, modul tez jest odpowiedzialny za komunikacje przyciskami.
    Wiec jezeli nie dzialaja wszystkie przyciski to zapewne potrzebny jest update samego modulu albo inny modol - to moja teoria.
    Sama zmiana ustawien w aucie jest pewnie dlatego ze na tej samej platformie robia radia do innych aut i tam ustawiasz w jakim aucie jest radio ( podeszli do tego uniwersalnie) jezeli radio komunikowalo by sie bez modulu to po co by dawali modul . Wcześniej mialem inne radio i osobno dokupywalem canbus module kosztowalo mnie to kolo 40/50€

    Chetnie bym zobaczyl zdjecia/oznaczenia modulu ktory obsluguje wszystkie przyciski - moj tylko 4 czy 5 , w zasadzie mi to wystarcza ( głośność / zmiana utworow) brakuje mi troche zmiany folderu. No i może pozostaje pewnien niedosyt

    Jak juź tak sobie rozmawiamy to ma ktoś może podłączony do radia TPMS poprzez usb (niby są dedykowanie ) a bardziej mnie interesuje czy dziala poprzez to usb od modemu,
    bo do drugiego mam podpięty pendrive.
    pozdro

  6. #1386
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Co myślicie o chińskim radiu z odtwarzaczem DVD, GPS i DVB-T zamiast fabrycznego?

    No mój właśnie 5. I bardzo mi to nie odpowiada, właśnie te strzałki do góry które jak mniemam mogły by odpowiadać za zmianę stacji radiowej a nie fal, tak naprawdę 2 przycisków mi do szczęścia potrzeba. No i dziwne że nie działa u mnie mctd tools.
    Ja mam takie cudo

    Ostatnio edytowane przez hagi ; 14-11-2018 o 11:21

  7. #1387
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie

    Witam, dzis przyszlo mi radio dedykowane do 159 i nie podswietla mi przyciskow na radiu. Wie ktos o co chodzi.

  8. #1388
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesb156 Zobacz post
    Witam, dzis przyszlo mi radio dedykowane do 159 i nie podswietla mi przyciskow na radiu. Wie ktos o co chodzi.
    Powinno podświetlić jak włączysz światła .
    A przyciski działają wszystkie - jakie masz nr na canbus module ?

  9. #1389
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie

    Po swiatlach mowisz ,musze sprawdzic, bo na szybko to wszytko podpiolem. To troche kiepsko bo innym dziala odrazu bez swiatel. Mam modul jak kolega wyzej hagi. tylko numer S/N: 000827 . Jak podlacze to dam znac czy przyciski dziaja. Tak sie zastanawiam czy pomaranczowy przewod w kostce nie odpowiada za to podswietlenie, bez swiatel. bo mam go odpietego we wiazce radia.

  10. #1390
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Od podświetlania powinien być kabel fioletowy i podpisany illuminate, daje się do niego 12V

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Demontaż fabrycznego radia
    Utworzone przez BlackBomb w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 12:56
  2. [156] Jakie radio zamiast fabrycznego?
    Utworzone przez przemax w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 13:16
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 12:44
  4. Problem tempomatu (nie fabrycznego)
    Utworzone przez khropek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 15:51
  5. [156] Niskotonowy zamiast fabrycznego tyłu...
    Utworzone przez Seferiel w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory