Strona 142 z 180 PierwszyPierwszy ... 4292132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,411 do 1,420 z 1796

Temat: Co myślicie o chińskim radiu z odtwarzaczem DVD, GPS i DVB-T zamiast fabrycznego?

  1. #1411
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Czy są jakieś problemy po zmianie Navi na jakiegoś 2DIN? Chodzi mi o to, że oryginalne radio ma w sobie opcje sterowania np. zamkami itp. Nie przeszkadza brak tego, czy może są te opcje dostępne w nieoryginalnym radiu?

    Jakie są najtańsze dobre, warte kupienia radyjka z Androidem, a jakie bez Androida? Po jednym przykładzie wystarczy. Tak żebym wiedział od czego zacząć przeglądanie Allegro i co omijać, przede wszystkim.
    Pytam, bo chciałbym wiedzieć czy celować w Androida, czy nie warto, bo za drogo. Zależy mi na możliwości korzystania z Yanosika.

  2. #1412
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Też by mi się nie chciało czytać ponad tysiąca postów ale to są podstawowe pytania- są już na nie odpowiedzi.

    Jak wstawisz radio 2 dni zamiast navi to wszystkie ustawienia ( ustawienia samochodu, czy tez spalanie, średnia prędkość,itd ) powędrują na wyświetlacz pomiędzy zegarami. I tam z poziomu manetki menu będziesz od teraz wchodził i ustawiał. Najprawdopodobniej nie będzie żadnego z tym problemu a jeśli by był ( miganie zegarka) to trzeba zrobić osiowanie proxy w mesie. Ale nie będzie takiej potrzeby. Żadne radio aftermarketowe nie ma możliwości ingerować w ustawienia auta itd, tak jak robi to oryginalne. Jak zauważyłeś my tu walczymy żeby utwory przełączało z kierownicy a co dopiero takie rzeczy.

  3. #1413
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Panowie,

    W tegoroczny czarny piątek skuszony promocja na Ali kupiłem radio Android dedykowane pod AR159 razem z kamerką cofania szerokokątną zintegrowana z lampką tablicy.
    Mam mam kilka pytań:
    1) Moje auto ma oryginalny B&M Nav, chciałbym w związku z tym użyć oryginalnej anteny GPS zamiast dołączonej. Czy ktoś z was to robił i wie jaki adapter kupić?(Zdjęcia poglądowe poniżej)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	232.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	6.5 KB
ID:	253552Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	233.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	10.1 KB
ID:	253553Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	234.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	7.9 KB
ID:	253554
    2) To samo dla gniazda USB, czy ktoś znalazł lub sam robił jakiś adapter z dedykowanego gniazda USB do nawigacji?
    3) Moje autko ma Bose choć mam wrażenie że wzmacniacz nie działa bo nawet przy głośności 20 gra dość cicho. Czy muszę jakoś specjalnie podłączać to radio pod wzmacniacz Bose? Jak można go sprawdzić bez rozbierania?
    4) Jak najlepiej ciągnąć kabel do kamerki cofania z min rozbierania auta?
    5) Jak najłatwiej pociągnąć zasilanie sygnał wstecznego i czy konieczne jest jakieś dodatkowe zasilanie czy sygnał zapłonu?
    6) Czy ktoś rozpracował wyświetlanie informacji z radia android na wyświetlaczu pomiędzy zegarami?

    Pozdrawiam
    Wojtek
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  4. #1414
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał noe9 Zobacz post
    4) Jak najlepiej ciągnąć kabel do kamerki cofania z min rozbierania auta?
    -Ściągasz panel wraz z mieszkiem gałki zmiany biegów
    -Odkręcasz frontowy panel
    -Odkręcasz przednie fotele (nie ma potrzeby wyjmowania)
    -Odkręcasz 4 boczne śruby (chyba trzeba było jeszcze wykręcić kratkę tylnych nawiewów) i wyciągasz cały tunel środkowy ze schowkiem
    -Demontujesz siedzisko tylnej kanapy
    -Prowadzisz sobie kabel od radia odpowiednio przy lewarku, pod tunelem środkowym a następnie przy użyciu drutu przepychasz go pod dywanem nad tunelem wału.
    -Masz już kabel pod tylny siedziskiem, jak masz kombi to zwyczajnie przeciągasz dalej do bagażnika, jak sedan bez składanych oparć i z blachą to Ci nie odpowiem (ale jak nie ma fabrycznych otworów to zawsze można przewiercić )
    -Dalej to ściąganie tylnego zderzaka i fabrycznym otworem w tylnej części we wnęce koła zapasowego/zestawu naprawczego wyprowadzenie kabla na zewnątrz.


    Cytat Napisał noe9 Zobacz post
    5) Jak najłatwiej pociągnąć zasilanie sygnał wstecznego i czy konieczne jest jakieś dodatkowe zasilanie czy sygnał zapłonu?
    Nie odpowiem Ci dokładnie (bo sam radia nie podłączałem) ale gdzieś tam za radiem ten sygnał się znajduje bo się do niego wpinałem.
    Ten sam sygnał rozdzielasz i dajesz do kamerki jako zasilanie (bez sensu ciągnąć do tyłu sam sygnałowy a potem szukać zasilania np. ze światła stopu). Są kable RCA video z dodatkową żyłą.

  5. #1415
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    To już lepiej za schowkiem i z boku pod osłonami progów. Problemem może być przejście z kabiny do bagażnika bez rozkładanych siedzeń. Mi się z pomocą drutu udało znaleźć dziurę za siedziskiem z tym że zdemontowałem cała tapicerkę z bagażnika.
    Zasilanie z kabla światła cofania.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  6. #1416
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobe83 Zobacz post
    To już lepiej za schowkiem i z boku pod osłonami progów. Problemem może być przejście z kabiny do bagażnika bez rozkładanych siedzeń. Mi się z pomocą drutu udało znaleźć dziurę za siedziskiem z tym że zdemontowałem cała tapicerkę z bagażnika.
    Zasilanie z kabla światła cofania.
    Dzięki, u mnie nie problem bo kanapa jest składana

    Bawił się ktoś może w wykorzystywanie tej oryginalnej anteny i wtyczki USB z B&M?
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  7. #1417
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Witam

    Przymierzam zamowic się radio z ali od Wondefoo i jest opcja doposazenia radia w chip DSP, koszt 135 zł.

    Pytanie czy ktoś z Was się orientuje czy warto inwestować w ten chip majas bose?

  8. #1418
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    Witam

    jest opcja doposazenia radia w chip DSP, koszt 135 zł.
    a niby jak radio mialo by dzialać bez DSP ?
    No chyba ze chodzi o wymiane na jakis o lepszych parametrach , a jak tak to o jaki ?
    ( czy warto inwestowac w ten chip majac bose ?) pytanie bez sensu .
    Co ci zostanie z tego bose po wymiane radia - wzmacniacz? glosniki ? czy ktorys z tych elemntow jest odpowiedzialny za przerobienie sygnalu z cyfrowego na analogowy ?

  9. #1419
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    a niby jak radio mialo by dzialać bez DSP ?
    Gdyby miał pojęcie na te tematy to bym nie pytał

    Za bardzo jakiś danych technicznych nie udzielili na stornie, tylko zwykły opis
    Radio https://pl.aliexpress.com/item/DSP-4...6d793c0008INCC

    DSP https://pl.aliexpress.com/item/DSP-c...6d793c0008INCC

  10. #1420
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    No nie , napisałem posta - wyslij i wszystko znikneło ... co za g....

    konkluzja była taka że prawdopodobnie nikt nie bedzie wstanie powiedziec o ile lepiej bedzie to gralo po takim upgradzie .
    Do tego potrzebne sa "noty aplikacyjne' do porownania procesorow cyforwo-analogowych .
    Wiec na chwile obecna mozesz zaufac chinolkom ze ten proponowany jest lepszy od standardowego.

    Ja osobiscie zrobil bym upgrade (nie jest jakes mega drogie) bo lubie jak muzyka dobrze brzmi.
    W zwiazku z tym ze masz bose efekt koncowy moze byc jeszcze lepszy.

    Ale czy to ma sens musisz sobie sam odpowiedziec . Ile razy u kolegi slyszalem muzyke (pohukiwanie,bzeczenie...) a on byl zadowolony ze fajnie i glośno gra..
    No wiec w takim przypadku nie ma potrzeby upgrad'owac.

    Zobacz sobie np TAKI filmik (sluchaj na sluchawkach) da ci to jakis tam odglad o co common.
    pozdro
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 19-01-2019 o 16:51

Podobne wątki

  1. Demontaż fabrycznego radia
    Utworzone przez BlackBomb w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 12:56
  2. [156] Jakie radio zamiast fabrycznego?
    Utworzone przez przemax w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 13:16
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 12:44
  4. Problem tempomatu (nie fabrycznego)
    Utworzone przez khropek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 15:51
  5. [156] Niskotonowy zamiast fabrycznego tyłu...
    Utworzone przez Seferiel w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory