Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Trzymanie temperatury silnika przy mrozach

  1. #1
    macmau
    Gość

    Domyślnie Trzymanie temperatury silnika przy mrozach

    Witam,

    1.9 JTDm

    Jak w temacie, czy wasze auta rowniez maja problem z utrzymaniem tempetarury na 90C przy obecnych mrozach?

    wcześniej jezdzilem benzyna i NIGDY nie zdarzylo mi sie zeby po osiagnieciu temp optymalnej temperatura silnika spadla podczas jazdy, tutaj to nagminne.

    Czy to jest uroda diesla, (wyzsza sprawnosc i mniej energii marnuje sie na temperature) czy mam cos z termostatem?

    pozdrawiam,
    M

  2. #2
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Witam, co do termostatu, t ojest o tym mnóstwo informacji w wielu postach. Nawet dziś czytałem posta Maciek156... Ja ze swojego przykłady wiem, że wymiana termostatu nie pomoże. Chociaż po badaniach Maćka zastanawiam sięczy wsadziełem odpowiedni. Cóż urok naszyk dizelków... Kolega ogi27 zamontował sobie dodatkowe dogrzewanie i z tego co mówi, po przejechaniu kilku kilometrów ma piekło w aucie. Także zabardzo się tą temperaturą nie przejmuj, a co do dogrzania silnika, to wszystko jest ok. Nasze wskażniki też mają tę tendencję, że zaniżają wskazywanie temperatury. Podłącz sobie Bellę pod kompa i będziesz dokładnie wiedział jaką silnik osiąga temperaturę.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    W 156 kabinowy pokazuje temp. z sufitu - tzn patrzac na podzialke, u mnie ecu mialo 88C - wskazowka ledwo za 75C, natomiast ten w 159 jest znacznie precyzyjniejszy. Ja moge podac przyklad z 1.9 8V w 147 zony bo ten tydzien nim jezdzilem, wiec jak jechalem to temp byla ok, a jak stalem w korku to temperatura spadala

  4. #4
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    W 159 2,4 JTDm nie mam za bardzo problemu z ogrzewaniem, nawet na postoju silnik nagrzewa się do temperatur pozwalających na nawiew ciepłego powietrza.. W Alfie 156 1,9 16V wymieniłem termostat myśląc, że coś to pomoże i niestety nic nie dało.. gdy auto stało temp. płynu spadała poniżej 50% przy większych mrozach.. porażka..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    W 159 2,4 JTDm nie mam za bardzo problemu z ogrzewaniem, nawet na postoju silnik nagrzewa się do temperatur pozwalających na nawiew ciepłego powietrza.. W Alfie 156 1,9 16V wymieniłem termostat myśląc, że coś to pomoże i niestety nic nie dało.. gdy auto stało temp. płynu spadała poniżej 50% przy większych mrozach.. porażka..
    Fully agree.

Podobne wątki

  1. Jak radzicie sobie z szybami przy mrozach?
    Utworzone przez khad w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 23:27
  2. [MiTo] Problem przy mrozach! - zamarza skrzynia
    Utworzone przez shazan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 10:50
  3. Problem z biegami przy mrozach
    Utworzone przez kuba669 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 14:18
  4. Problem z autem przy wysokich mrozach.
    Utworzone przez Gibsky w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 21:08
  5. Zamarzający pedał gazu przy dużych mrozach
    Utworzone przez Władzio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 21:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory