Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 71

Temat: Brak podgrzewania fotela

  1. #41
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie Podgrzewanie foteli

    Witam Kolego MCGYWER.
    Mam pytanie do Ciebie odnośnie tego podgrzewania foteli. W/g twoich zdjęć w bagażniku znajduje się tylko ta skrzynka z bezpiecznikami i przekaźnikiem. Oprócz tego to wszystko pozostałe znajduje się albo w fotelu albo pod fotelem. Czy dobrze to zrozumiałem czy jest jeszcze coś gdzieś. Jeżeli możesz mi odpowiedzieć to bardzo bym był ci wdzięczny.
    Pozdrawiam

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    159 SW TI 2.0 JTDM
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alex158 Zobacz post
    Witam Kolego MCGYWER.
    Mam pytanie do Ciebie odnośnie tego podgrzewania foteli. W/g twoich zdjęć w bagażniku znajduje się tylko ta skrzynka z bezpiecznikami i przekaźnikiem. Oprócz tego to wszystko pozostałe znajduje się albo w fotelu albo pod fotelem. Czy dobrze to zrozumiałem czy jest jeszcze coś gdzieś. Jeżeli możesz mi odpowiedzieć to bardzo bym był ci wdzięczny.
    Pozdrawiam
    Jest dokladnie tak jak piszesz, czyli w bagazniku jest zasilanie foteli w postaci 2 bezpieczników 7,5A oraz przekaznika. Pod fotelem sa dwie kostki jedna z nich to poduszka powietrzna a druga to zasilanie do fotela, w przypadku gdy masz tylko podgrzewanie to odochodza z tamtad trzy przewody jeden to masa drugi podswietlanie wlacznika ogrzewania trzeci to zasilanie do podgrzewania. Cala reszta w postaci skrzyneczki z elektronika oraz maty masz zainstalowane juz w fotelu. Przekaznik odcina zasilanie od fotela w momencie gdy brak jest klucza czytniku (stacyjce) przekaznik podaje napiecie na bezpieczniki gdy wlozysz klucz. Z tego co zauwazylem najczesciej przyczyna braku ogrzewania jest uszkodzona jedna z mat grzewczych (gdy jedna jest uszkodzona to obie nie grzeja).

  3. #43
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    Dzięki ci Mcgyver już teraz wiem co i gdzie mam szukać. Pozdrawiam z nad morza.

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    159 SW TI 2.0 JTDM
    Postów
    127

    Domyślnie

    Przedstawiam skromną garść informacji nt budowy foteli w AR159tutek.pdf

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    a jak oceniacie jakość oryginalnych mat grzewczych w belli? dając moc na "3" po jakim czasie czuć ciepło? jak bardzo jest ono wyczuwalne? czy jesteście zadowoleni z uch wydajności?
    pytam ponieważ w swojej Belli posiadam podgrzewane siedzenia ale niestety nie działają... co najbardziej mnie dziwi to fakt, że obydwa fotele nie grzeją mimo, że już idąc Waszymi radami sprawdziłem przekaźnik bezpieczniki i do foteli ładnie dochodzi zasilanie... czyżby maty były uszkodzone w obydwu fotelach?

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Maty dobrze grzeją.
    Na "3" ja czuję po 2-3 minutach ciepło.

  7. #47
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Najbardziej newralgicznym punktem podgrzewanych foteli w 159 są uszkadzające się maty. Nie jest wykluczone, że obie się "przepaliły".

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1.9 16V
    Postów
    27

    Domyślnie

    Próbuję dostać się do modułu podgrzewania siedzenia. Odpiąłem elastyczne zaczepy od dołu fotela oraz tył oparcia. Doszedłem do momentu jak na zdjęciu. Czy jest jakiś sprytny sposób na zdjęcie tapicerki z tych białych, plastikowych kołków, czy też trzeba po prostu naciągnąć materiał na siłę i ściągnąć?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20180203_14_30_46_Pro.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	252.3 KB
ID:	241139

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
    Postów
    31

    Domyślnie

    Witam,
    Mam problem z niedziałającym podgrzewaniem w obu fotelach. Elektryk u którego byłem powiedział że na pewno trzeba wymienić maty. Ktoś się orientuje jaki jest ich koszt bo w necie nie mogę znaleźć. Czy ktoś zna elektryka w Krakowie lub okolicach który podjął by się naprawy podgrzewanych foteli?

  10. #50
    Użytkownik Świeżak Avatar krystian750
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Alfa 159 2.4
    Postów
    140

    Domyślnie

    Maty się psują, jak np ktoś czyści auto i ciśnie kolanem na siedzisko to wtedy się uszkadza.

Podobne wątki

  1. Awaria podgrzewania fotela
    Utworzone przez Grafit w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 21:05
  2. Włącznik podgrzewania fotela
    Utworzone przez Szymex w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 22:32
  3. Naprawa podgrzewania fotela
    Utworzone przez mariatchi w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory