Strona 124 z 185 PierwszyPierwszy ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134174 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,231 do 1,240 z 1848

Temat: Interfejsy diagnostyczne

  1. #1231
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 159 1,9 16v
    Postów
    532

    Domyślnie

    Robiłem tak ale nic z tego ..... na wid 8 nie chce się cały fes/mes łączyć

  2. #1232
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja tylko podpowiem, że na Win7 nie miałem z ELMem żadnych kłopotów, ale po update na Win10 wszystko się poknociło. Nie pamiętam dokładnie jak to rozwiązałem, ale chodziło o to że Win10 starał się być mądrzejszy niż ja, i po chwili znajdował sobie przez net wg siebie lepszy sterownik, i wszystko szło w diabły. Gdzieś na necie wygooglowałem jak to rozwiązać, ale teraz po ponad 1.5 roku za cholerę nie pamiętam. W każdym razie sprawdź czy nie podmienia Ci po chwili sterownika.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1233
    Użytkownik Świeżak Avatar Mirinda41
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm /Alfa Romeo 147 FL 1.9 jtd/GTV 2.0 tspark. 96r.
    Postów
    151

    Domyślnie

    koledzy jaka macie wersje sterownika? ja mam 2.12.6.0 a podpisywanie sterowników mam wyłączone tak jak radzisz , dalej lipa.. fes w opcjach znajduje kabel vagkkl zmieniałem opoznienia w opcjach, dalej nic, skończyly mi się pomysły juz;/
    Ostatnio edytowane przez Mirinda41 ; 19-02-2017 o 11:38

  4. #1234
    Użytkownik Świeżak Avatar Marek_Olsztyn
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V sportwagon i Omega FL z22xe
    Postów
    146

    Domyślnie

    To może jeszcze inaczej- wcześniej opisałem jak zainstalować sterownik. Teraz wykonaj tą procedurę ponownie aby uruchomić program.
    Mam interfejs OP-COM do omegi i pod windows 10 tak mi właśnie działa- to znaczy aby się połączył z autem muszę uruchomić system z wyłączoną opcją sprawdzania podpisu cyfrowego sterownika.
    Każdy restart systemu powoduje aktywację zabezpieczeń i sterownik musi być podpisany cyfrowo aby system go użył. Stąd jak napisał kolega wyżej system bywa mądrzejszy od użytkownika i ściąga z sieci sterownik podpisany ale nie koniecznie działający.

    Marek

  5. #1235
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja u siebie nic nie muszę już specjalnie restartować, windows już mi tego sterownika nie podmienia. tylko jak pisałem, za cholerę nie pamietam jak to zrobiłem, gdzieś pewnie w rejestrze coś tam się zmieniało, albo z jakimś trickiem się go instalowało. sugeruję google i poszukać problemu typu WIndows 8 podmienia mi sterownik jak to wyłączyć.

    pytałeś o drivery, ludzie mają różne kable, różnych producentów, na różnych interfejsach USB-UART i stąd różne sterowniki, a KKL w ogóle to nie jest popularny, bo w 159 za wiele tym się nie da zrobić o ile wiem (chyba tylko ECU, i podobno jedyna przewaga nad ELM że działa zmiana kodów wtrysków jeśli się coś z tym robi).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #1236
    Użytkownik Świeżak Avatar Mirinda41
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm /Alfa Romeo 147 FL 1.9 jtd/GTV 2.0 tspark. 96r.
    Postów
    151

    Domyślnie

    dziś poszukam na necie tak jak mówisz, kiedyś tym kablem łączył się z abs (robiłem kalibracje czujnika skrętu itd)
    to jaki kabel proponujesz, podrzuc jakiś link...
    być z moim kablem coś się stało, zresztą chińczyk to wszystko mogło się stać.

  7. #1237
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    sprawdzilem kkl, z Mesem tylko ecu, xenon i abs. ja juz nie uzywam kabla na usb, wole bluetooth, nie ma problemow ze sterownikami, podłącze sie tez z komorki.bylo pisane tysiac razy, ja pare razy tez pisałem ostatnio, od pmfactory z allegro vgate i powiedziec zeby przygotowali pod fiat/alfa. koszt 40zl + adapter typ 1 20zl, mozna jeszcze dokupuc adapter typ 3 jak chce sie np podłączyć do giulietty

  8. #1238
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    No właśnie mam windowsa 10 ale nic nie pomaga.

    Myślisz, że interfejs KKL może się gryźć z zainstalowanymi wcześniej sterownikami do ELM? Oba te interfejsy działają na porcie COM3, czyli tym samym. Po podpięciu kabla do komputera nic się nie pokazuje. Nie widzę go też w menedżerze urządzeń.
    Piszę tutaj, żeby nie robić offtopu w korektach wtrysków.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  9. #1239
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Odinstaluj sterowniki które masz.
    Ja zawsze podłączałem kabel i czekałem aż system sam ogarnie sterowniki. Obecnie mam zainstalowane do KKL, VAG KKL, ELM, MPPS i nic się nie gryzie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #1240
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matik123
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    41

    Domyślnie

    Witam,
    Mam problem z interfejsem. Zakupiłem dokładnie ten kabel:
    http://allegro.pl/show_item.php?item...JhMDRhMTY5OQ==
    Wszystkie sterowniki wgrane. Komp widzi interfejs ale przy próbie połączenia się z alfą przez FES-a wywala błąd. Przez program ScanMasterELM łączy się w kratkę ale się łączy w przeciwieństwie do FES-a. Zmierzyłem rezystancję między 6 a 14 pinem. Wynosiła ok. 120 Ohm. Wywaliłem więc rezystor z oznaczeniem 121. Teraz rezystancja między tymi pinami wynosi ok. 40 Ohm. Jeśli chodzi o komunikacje z autem, nadal jest to samo. Dodam, że w środku na układzie widnieje napis "ver. 1.3". Będzie to żyć?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne ODB2 dla Gilietta pod wspólpracę ze smartfonem
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 16:31
  2. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne Giulietta
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 08:50
  3. czy te interfejsy się czymś różnią? (obd2)
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory