Strona 147 z 185 PierwszyPierwszy ... 4797137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,461 do 1,470 z 1848

Temat: Interfejsy diagnostyczne

  1. #1461
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 1.9 8V 120KM
    Postów
    42

    Domyślnie

    Jeśli będziesz miał info od nich co należy zmodyfikować, to podziel się koniecznie. Przydadzą się takie informacje.

    Wysłane z Tapatalka

  2. #1462
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał kli.mat Zobacz post
    Jeśli będziesz miał info od nich co należy zmodyfikować, to podziel się koniecznie. Przydadzą się takie informacje.

    Wysłane z Tapatalka
    sprawdź mój pierwszy post, wszystko opisałem temat załatwiony, można śmiało kupować w PM Factory )
    Lece kasować inspekcje oleju :>
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  3. #1463
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    O. Już po godzinie? Swego czasu kupiłem u nich ELM 327na Bluetooth, który nie działał, a miał, na maile nie odpisywali, i dodatkowo, p. Paweł straszył mnie prokuraturą za negatywny komentarz na Allegro . Utrzymywał, jakoby przy włączeniu MultiEcuScana program automatycznie wysyła do nich (czyli PM factory) logi, na podstawie których są w stanie określić lokalizację użytkownika oraz legalność programu - wg tego, co pisał, to ,,mają całkiem pokaźną bazę danych użytkowników, z której to bazy nie korzystają, chyba, że muszą" - taki tani szantażyk.
    Na moje pytanie, w jaki sposób MES to robi w moim przypadku, gdzie a) karta sieciowa bezprzewodowa nie działa, bo nawet nie instalowałem do niej sterownika, i b) korzystam z wersji demo MESa - ale faktycznie demo, a nie demo czytaj - MES z witaminką - bo do 156 nic więcej mi nie trzeba - odpisał, że ,,to nie działa w ten sposób", dodając, że prokuratura w Rzeszowie już kilkukrotnie była bardzo pomocna. Aha. Czyli mam się bać.

    Więc dla mnie to obszczymurki i Janusze szantażu . Niemniej, w sumie można by im zrobić koło tyłka, bo jeśli utrzymują, że mają te ,,bazy danych o użytkownikach, z których nie robią użytku, chyba, że muszą" to pewnie odpowiednie służby byłyby zainteresowane, skąd te dane biorą, czy mają wymagane zgody użytkowników, i w jakich warunkach przechowują dane wrażliwe. Gdyby komuś się chciało, to w sumie.

  4. #1464
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    A ja kupilem w PT DIGITAL przerobiony pod fiat dziala bez zastrzerzen

  5. #1465
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 1.9 8V 120KM
    Postów
    42

    Domyślnie

    Zenonzlasu - dzięki za ostrzeżenie!

    Wysłane z Tapatalka

  6. #1466
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    To teraz ja trochę o chińskim ELM 327 zakupionym w PM Factory

    Na początku był problem z instalacją na win10 ale sterownik Prolific 3.3.2.105 wybrany RĘCZNIE(czasem trzeba w mesendżerze urządzeń ręcznie wybrać !) zamyka temat rozpoznawalności interfejsu dla pc, przypisując go pod port com11(ale to nie ma znaczenia).
    Interfejs na darmowych MES'ach jak i tych z "witaminką" uzyskuje wynik pozytywny przy testach łączności.
    Jest tylko problem bo moja wersja łączy się tylko i wyłącznie z modułem can silnika i np nie mogę skasować denerwującej inspekcji olejowej..
    Otrzymałem już odpowiedź z PM Factory, że interfejs należy przerobić pod alfę (a taką przecież u nich zakupiłem..) i że mogę go odesłać w celu przerobienia lub sam to zrobię po wysłaniu im fotek płytki - wybrałem drugą opcję bo trochę jestem w gorącej wodzie kompany i trochę zmasakrowałem obudowę podglądając stary film na ytubie jak koleś łatwo rozbiera to śrubokrętem..:/
    Teraz wystarczy odkleić naklejkę pod którą znajdują się 4 małe śrubki philips..
    Niestety płytka nie ma żadnych oznaczeń seryjnych:
    Załącznik 244364Załącznik 244365

    -czekam na info co należy z niej wydłubać, jesli trzeba będzie coś kombinować z lutownicą to od razu odsyłam..


    Po 1h w niedzielę od wysłania emalia do http://www.pmfactory.pl/ otrzymuję pomoc! Więc warto kupować u sprawdzonego sprzedawcy, tym bardziej że zakupu dokonałem kilka miesięcy temu, bo nadal można liczyc na pomoc, polecam!

    Pan Paweł radzi usunięcie tego rezystora:
    Załącznik 244366
    najlepiej to zrobić jakimiś w miarę precyzyjnymi szczypcami - po prostu go zgnieść, wyczyścić i upewnić się że opiłki cyny nie dostały się na inne ścieżki itp.

    Po przeprowadzonym teście "F11" interfejs łączy się nagle ze wszystkimi dostępnymi modułami w aucie
    Kwestia tego rezystora była już poruszana setki razy. Jest to terminacja can’a. Fca ma już terminację na sieci i dlatego elm z rezystorem połączy się tylko z protokołem obd. Warto sobie przerobić kabelek tak by łatwo odłączać ten rezystor. Wtedy będziesz miał możliwość łączenia się z innymi markami.

    Może będzie się Ci chciało napisać tutorial do działu zrób to sam. Wtedy unikniemy podobnych problemów w przyszłości i mądralińskich takich jak ja którzy wypominają że temat był już poruszany.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #1467
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Mam VGate iCar 2 na WiFi, działa bez problemu z Brerą, odczytuje różne parametry, kasuje też błędy (na iOS jest apka https://itunes.apple.com/us/app/obd-...652142348?mt=8 - nie jest może zbyt efektowna, ale pozwala kasowac błędy bez wykupowania żadnego Pro/Premium, a wiem że dla wielu to główna poszukiwana funkcjonalność). Nie mam niestety laptopa z Windowsem, żeby sprawdzić na co pozwoli MES w połączeniu z tym interfejsem.

  8. #1468
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Jakis
    Postów
    1

    Domyślnie

    Da się na przykład interfejsy z tej strony mają taką możliwość interdiag.pl sam kupiłem i polecam.

  9. #1469
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Mam VGate iCar 2 na WiFi, działa bez problemu z Brerą, odczytuje różne parametry, kasuje też błędy (na iOS jest apka https://itunes.apple.com/us/app/obd-...652142348?mt=8 - nie jest może zbyt efektowna, ale pozwala kasowac błędy bez wykupowania żadnego Pro/Premium, a wiem że dla wielu to główna poszukiwana funkcjonalność). Nie mam niestety laptopa z Windowsem, żeby sprawdzić na co pozwoli MES w połączeniu z tym interfejsem.
    do 3.2JTS I tak musialbys miec plena wersje MESa, darmowa tylko w 1.9JTDm I 2.4JTDm pozwala na podaczenie sie do ECU
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #1470
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał hideto Zobacz post
    Kwestia tego rezystora była już poruszana setki razy. Jest to terminacja can’a. Fca ma już terminację na sieci i dlatego elm z rezystorem połączy się tylko z protokołem obd. Warto sobie przerobić kabelek tak by łatwo odłączać ten rezystor. Wtedy będziesz miał możliwość łączenia się z innymi markami.

    Może będzie się Ci chciało napisać tutorial do działu zrób to sam. Wtedy unikniemy podobnych problemów w przyszłości i mądralińskich takich jak ja którzy wypominają że temat był już poruszany.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Nie myślałem żeby robić z tego tutka.. poza tym jest tak wiele rodzajów interfejsów że tylko elektronik dobrze poradzi który rezystor usunąć..
    Nie chciałbym potem "zbierać baty" od forumowiczów którzy za moją radą uszkodzili swoją wtyczkę
    Ale dzięki za propozycję

    Jeszcze raz napiszę że spokojnie można kupować w PM Factory.
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne ODB2 dla Gilietta pod wspólpracę ze smartfonem
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 16:31
  2. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne Giulietta
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 08:50
  3. czy te interfejsy się czymś różnią? (obd2)
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory